7. prosince 1941: Probíhá japonský útok na americkou základnu Pearl Harbor. Dodnes se spekuluje, že ho vyvolala sama americká vláda.
Domů     Tajemné jezerní bytosti: S kým se setkali ruští potápěči?
Tajemné jezerní bytosti: S kým se setkali ruští potápěči?
od 4.10.2022
1.8tis
V Bajkalu prý žijí člověku podobné bytosti, foto Pixabay
188
SDÍLENÍ
1.8tis
ZOBRAZENÍ

Snad každé velké jezero světa má také svou vlastní příšeru. Rozlehlé ruské jezero Bajkal staré desítky milionů let rozhodně není výjimkou.

Na rozdíl od ostatních jezer obývaných převážně záhadnými ještěry však v Bajkalu údajně žijí vyspělé bytosti podobné lidem.

V Bajkalu prý žijí člověku podobné bytosti, foto Pixabay Lidé žijící či pracující kolem jezera se s bytostmi setkávají už tisíce let, foto Pixabay Několik potápěčů při jednom incidentu přišlo o život, foto Pixabay

Ruský moderní folklor líčí tajemné obyvatele prastarého jezera jako napůl žraloky a napůl lidi. Víra v existenci těchto jezerních bytostí v okolí Bajkalu přežívá zřejmě už tisíce let a zdokumentována byla již celá řada svědectví i v moderní době.

reklama

Z vyprávění svědků často vyplývá, že by mohlo jít o vyspělé inteligentní bytosti, což pro mnohé ufology není zcela neznámá myšlenka.

Přestože tvrzení, že zástupci mimozemské rasy mohou nepozorovaně žít v neprozkoumaných hlubinách pozemských oceánů a jezer, není příliš rozšířené, nachází po celém světě své příznivce a dokonce i svědectví, která tuto teorii potvrzují.

Může být Bajkal jedním z těchto míst?

Lidé žijící či pracující kolem jezera se s bytostmi setkávají už tisíce let, foto Pixabay
Lidé žijící či pracující kolem jezera se s bytostmi setkávají už tisíce let, foto Pixabay

OBŘI VE SKAFANDRECH

Prastará vyobrazení jezerních monster prý líčí lidem podobné bytosti oblečené v čemsi, co připomíná skafandr.

To překvapivě odpovídá popisu svědků incidentu, který se odehrává v roce 1982. Tehdy se skupina sedmi potápěčů ruského námořnictva účastní ponoru ve vodách Bajkalu.

reklama

„V hloubce 50 metrů se setkali s plavci asi tři metry vysokými, oblečenými v přiléhavých stříbrných kombinézách. Neměli žádné potápěčské vybavení ani jiné přístroje, jen helmy na hlavách,“ popisuje ruský historik Alexej Tivaněnko.

Muži dostanou příkaz jednoho z těchto tvorů chytit. Jenže divoká voda jezera jako by se vzbouřila proti potápěčům. Všichni jsou okamžitě vyplaveni na břeh se známkami dekomprese. Naneštěstí námořnictvo nedokáže mužům pomoci.

„Měli jen dvě dekompresní zařízení a jedno z nich bylo rozbité. Nemohli tam vměstnat všech sedm lidí, takže tam umístili jen čtyři a ti tři, kteří se tam nedostali, zemřeli na pláži,“ tvrdí Tivaněnko.

Způsobily smrt potápěčů skutečně humanoidní jezerní bytosti, nebo se spíš námořnictvo snaží setřást zodpovědnost za smrt sedmi mužů?

Několik potápěčů při jednom incidentu přišlo o život, foto Pixabay
Několik potápěčů při jednom incidentu přišlo o život, foto Pixabay
Foto: PIXABAY
Lokalita:
reklama
Související články
od 7.12.2022 591
„Když jsem vyrůstal, moje ložnice byla jediná, která směřovala do přední části domu/ulice. Bylo mi asi 8 nebo 9, tehdy jsem se probudil a táta mi klidně, ale pevně řekl, abych vstal, šel do koupelny a zavřel dveře. Byl jsem naštvaný, protože jsem napůl spal, ale poslechl jsem ho,“ začíná své vyprávění Mike. Mike se domníval, že byl zřejmě u
od 7.12.2022 995
Psal se rok 1987, poledne 12. července. Posádka vrtulníku Mi-24D s imatrikulačním číslem 0220 v Božicích na Znojemsku dostává rozkaz k hotovostnímu vzletu. Radiolokátory československé protivzdušné obrany objevily neznámý objekt nad Rakouskem, který si to namířil k naší státní hranici. Brzy nato hranici překročil. Podle parametrů se zdálo, že jde o zbloudilý sportovní letoun. Vzápětí došlo
od 7.12.2022 995
„Náš sprievodca kliesnil mačetou cestu, aby sme sa mohli dostať k budove medzi stromami, ktorá vyzerala ako pyramída,“ napísal o objavení strateného mayského mesta v roku 1939 americký archeológ John Lloyd Stephens (1805-1852). „Narazili sme na sochu muža, zvláštne a bohato oblečeného, s prísnou tvárou, ktorá vyvolávala hrôzu. Jediné zvuky tu vydávali opice v korunách stromov, ktoré sa nám
od 6.12.2022 1.9tis
Rasa podivně malých lidí, objevená před dvaceti lety na ostrově Flores, zde možná v ústraní přežívá dodnes. Tuto domněnku ve své nové knize vyslovuje uznávaný kanadský antropolog Gregory Forth. Opírá se mimo jiné o očitá svědectví ostrovanů, kteří čas od času hlásí pozorování „opičích lidí“. Archeologické výzkumy v posledních letech prokazují, že v dávných dobách Zemi obývalo mnoho různých druh
od 5.12.2022 2.5tis
Během druhé světové války se odlehlá vesnice ve Švýcarsku stala místem podivných událostí, a to když tam zůstala britská rota vojáků. Nejprve začalo mizet dřevo, následovaly plachty a cennosti, až jednoho dne zmizelo dítě. Když pak zmizelo více dětí a také řadový voják z britské společnosti, po okolí se rozšířily zvěsti o monstru. [cap