9. prosince 1965: V Kecksburgu v Pensylvánii je spatřena ohnivá koule. Armáda místo dopadu uzavírá a zatajuje informace.
Domů     Tajuplné léčitelství: Z moudrosti našich předků…
Tajuplné léčitelství: Z moudrosti našich předků…
od 3.11.2023
2.7tis
Foto: Pixabay
293
SDÍLENÍ
2.7tis
ZOBRAZENÍ

Přinášíme vám nejrůznějších rady a tipy z oblasti esoteriky a alternativní medicíny.

Foto: Pixabay Éterický olej z levandule lze použít na pleť i v neředěné formě. Foto: Pixabay Růženín údajně pomáhá čistit ledviny a játra. Foto: Pixabay Ve středověku se věřilo, že světlík probouzí jasnozřivost. Foto: Tigerente-CC BY-SA 3.0 V našich českých končinách je velkým zdrojem vitamínů např. šípek. Foto: Pixabay Dle učení feng-šuej je potřeba mít zrdcadla stále čistá, aby nezadržovala energii. Foto: Unsplash Sůl by měla pomoci ochránit dům před ďábelskými silami. Foto: Pixabay Úplněk má očistnou sílu. Foto: Pixabay

Ze světa vůní: Levandule

Ve světě aromaterapie je levandule naprostý základ. Neobejde se bez ní žádný aromaterapeut, a neměla by chybět ani ve vaší lékárničce.

Esenciální olej z levandule je jako jeden z mála éterických olejů možné použít na pleť i v neředěné formě – např. jako první pomoc při popálení, při menším říznutí či na drobné ranky, na bodnutí hmyzem, anebo také na akné a menší kožní záněty.

Silice levandule má antibakteriální a protivirové účinky, lze ji tedy použít jako účinnou dezinfekci. Své uplatnění má ale i v prevenci, neboť podporuje obranyschopnost organizmu.

Vůni levandule můžete použít do aromalampy, difuzéru, rozprašovače s vodou, nebo si dát pár kapek na látkový kapesník, ke kterému budete během dne čichat. Levandule totiž uklidňuje, snižuje nervové napětí, tlumí bolesti hlavy.

Po hektickém dni si pak můžete připravit relaxační koupel, kdy do vany přidáte pár kapek levandulového éterického oleje. Předem jej ovšem musíte smíchat s vhodným nosičem, protože silice nejsou ve vodě rozpustné. Použít můžete med či smetanu.

POZOR! Máte-li nízký krevní tlak, buďte s levandulí obezřetní, neboť ta tlak ještě snižuje.

Éterický olej z levandule lze použít na pleť i v neředěné formě. Foto: Pixabay
Éterický olej z levandule lze použít na pleť i v neředěné formě. Foto: Pixabay

Z říše kamenů: Růženín

Nejlepší kámen na zlomené srdce – tak je často prezentován růženín. Svou barvou opravdu může asociovat lásku a srdce, růženín má však využití i v mnoha dalších oblastech.

Pomáhá čistit ledviny a játra, a vůbec pomáhá s celkovou detoxikací a odvodem škodlivých látek a přebytečné vody z těla. Jeho jemné vibrace mají uklidňující účinky, uvolňuje a otevírá srdce.

Proto se růženín doporučuje lidem s „tvrdou“ povahou, samotářům, kteří hledají přátele, ale i zklamaným jedincům, kteří potřebují lék na rány na srdci. Ženy ocení účinky růženínu při zkrášlování.

Na pleť je například velmi dobrá růženínová voda, kterou si vyrobíte tak, že do sklenice či džbánku s vlažnou vodou na noc položíte růženín. Voda tak převezme vibrace z kamene a zevně pak pomáhá vyhlazovat vrásky. Používat ji ale můžete i vnitřně k pití.

Také muži, kteří mají problémy s plodností, mohou sáhnout po růženínu. Velice vhodný je tento kámen s jemnou energií i pro malé děti či starší lidi.

Důležitou funkcí růženínu je pak hlavně jeho schopnost učit lásce, a to nejen lásce k druhým, ale hlavně k sobě samým!

Růženín údajně pomáhá čistit ledviny a játra. Foto: Pixabay
Růženín údajně pomáhá čistit ledviny a játra. Foto: Pixabay

Z království rostlin: Světlík

Oči jsou oknem do duše. Jak se ale o taková speciální „okna“ starat? Skvělým pomocníkem při péči o oči je právě světlík lékařský (Euphrasia officinalis). Obklady ze světlíku jsou skvělé proti únavě očí.

Pomohou ale i pokud vás trápí zánět spojivek, ječné zrno či jiné oční záněty. Světlík se osvědčil dokonce i při léčbě světloplachosti. Ve středověku se věřilo, že světlík probouzí jasnozřivost. Jak si tedy takový zázračný nálev připravit?

20 gramů sušeného světlíku přelijeme půl litrem vroucí vody a necháme 15 minut louhovat. Poté výluh scedíme. Do vlažného nálevu pak namáčíme vatové tampónky a přikládáme na oči zhruba na 15 minut.

Máte-li oteklé oči, dejte si tampónky namočené v nálevu pořádně vychladit do lednice a poté je použijte na obklad očí. Světlík se může užívat také vnitřně. Pak stačí 1 lžičku drogy zalít 200 mililitry vroucí vody. Čaj se pije vlažný po malých doušcích. Příznivě ovlivňuje trávení a mírní bolest žaludku.

Ve středověku se věřilo, že světlík probouzí jasnozřivost. Foto: Tigerente-CC BY-SA 3.0
Ve středověku se věřilo, že světlík probouzí jasnozřivost. Foto: Tigerente-CC BY-SA 3.0

Ze zeleného receptáře: Vitamíny

Ne jen v krabičkách, které si přinesete z lékárny, můžete najít zdroj vitamínů. Kromě klasického ovoce a zeleniny obsahují velké množství nejrůznějších vitamínů také některé plodiny, z nichž si můžete připravit lahodný čaj.

Vitamín C, A, K, PP, B1, B2 – to vše obsahuje šípek. Asi 3 lžičky rozdrcených plodů šípků přelijte půl litrem vroucí vody a nechce 10 minut louhovat, poté sceďte. Jiným zdrojem vitamínů (B1, B2, B6, B3, B9, C, D, E) je rakytník.

Připravit si z něj můžete třeba výtečný sirup. Kilogram omytých plodů rakytníku namelte nebo rozmixujte a poté důkladně třete přes sítko. Získanou šťávu zahřejte (ale nevařte!) a přidejte cukr podle chuti. Dochutit můžete i skořicí a vanilkou. Cukr nechte dobře rozpustit a po vychladnutí můžete plnit do lahví.

V našich českých končinách je velkým zdrojem vitamínů např. šípek. Foto: Pixabay
V našich českých končinách je velkým zdrojem vitamínů např. šípek. Foto: Pixabay

Bydlení podle feng-šuej: Zrcadla

Starodávné čínské učení feng-šuej (v překladu vítr-voda) je souborem různých pravidel pro uspořádání našeho prostoru kde žijeme takovým způsobem, aby energie okolo nás mohla správně proudit a tím přispívala k harmonii našeho života.

Důležitou součástí domovů jsou zrcadla. Už při jejich výběru platí mnoho pravidel. Vždy raději sáhněte po zrcadle v rámu, aby budilo dojem obrazu. Vyhněte se takovým zrcadlům, která jsou poskládaná z několika částí.

Pokud by vaše postava byla v zrcadle „rozřezaná“ či jinak deformovaná, bude se deformovat i vaše čchi (životní energie). Rozhodně nevěšte zrcadla proti dveřím nebo oknům, to by odrazilo proudící energii čchi ven z prostoru.

Pozor si také dejte na to, aby vaše zrcadla nebyla nikdy špinavá a nezadržovala tak energii. Důležité je i to, co zrcadla odráží. Nikdy je tedy nesměrujte tak, aby odrážela nějaký temný a nepříjemný kout – jeho negativní síla by se tak znásobila.

Zrcadla by také měla být vždy umístěna tak, že pokud se do něj podíváte, vidíte i část prostoru nad svou hlavou. Vzniká tak prostor pro nové myšlenky.

Dle učení feng-šuej je potřeba mít zrdcadla stále čistá, aby nezadržovala energii. Foto: Unsplash
Dle učení feng-šuej je potřeba mít zrdcadla stále čistá, aby nezadržovala energii. Foto: Unsplash

Jak proti zlu? Solí!

Rozsypali jste u sebe doma sůl? Pak vězte, že je někde poblíž ďábel! Naši předci věřili, že právě sůl dokáže uchránit člověka před zlými silami. Objeví-li se někde poblíž, andělé strážní přimějí člověka, aby rozsypal sůl, jež ho má chránit.

Věří se také, že ďábel většinou číhá za vaším levým ramenem. Rozsypete-li tedy sůl, hoďte pro jistotu ještě špetku přes své levé rameno, abyste ďábla oslepili. Chcete-li před ďábelskými silami ochránit celý svůj dům, pak trochou soli posypte práh.

Zabráníte tak ďáblu a ďábelským silám ve vstupu. Sůl se ale nepoužívá jen k vyhánění, ale také k vítání. Přivítáte-li své hosty chlebem a solí, pak si vás podle staré pověry oblíbí.

Sůl by měla pomoci ochránit dům před ďábelskými silami. Foto: Pixabay
Sůl by měla pomoci ochránit dům před ďábelskými silami. Foto: Pixabay

V souladu s Měsícem

Mnohá žena už ví, že úplněk přeje očistě těla. Necháte-li si o úplňkové noci na okně láhev s vodou, ta se nabije silou úplňku. Během dne pak pijte pouze tuto vodu a nic nejezte. Tento půst vaše tělo krásně očistí od všech nečistot.

Úplněk má očistnou sílu. Foto: Pixabay
Úplněk má očistnou sílu. Foto: Pixabay
Foto: Viz popisky
Lokalita:
reklama
Související články
od 8.12.2023 1.3tis
U výběžku české hranice s Rakouskem se nachází lokalita, kam mají být na přelomu let 1944 a 1945 nacisty sváženy záhadné bedny. Co odhalilo poválečné pátrání?     Hukot motoru nákladního automobilu utichá. Vůz zastavuje pod zalesněnou strání vrchu Myslivna. Vzápětí jeho posádka vytahuje z auta bedny a překládá je na koňský povoz. Tyto věci
od 8.12.2023 1.4tis
Prastará propast, na jejíž dno nelze pohlédnout, prý obsahuje nejzkaženější vodu na světě a stoupají z ní jedovaté výpary. Podle legendy má jít o vězení pro zlé duchy, démony a duše tyranů. Některými historiky je Barhút označován za sopku, která jednoho dne ukončí život na Zemi. Podobně o propasti hovoří i různé náboženské texty.   Tajemná propast leží v údolí Hadramút na východě Jemenu
od 7.12.2023 2.4tis
Reverend Kunz bez vědomí církve praktikuje exorcismus. Nakonec je nalezen v tratolišti krve, podříznutý, brutálně zbitý, v uzamčeném prostoru, kam se podle všeho nikdo nemohl dostat. Zabili ho pozemští zločinci, nebo nadpřirozené síly, v něž tolik věřil? Dne 3. března 1998 nahrává v rádiovém studiu sedmašedesátiletý reverend Alfred Kunz (1931–1998) několik d
od 6.12.2023 2.5tis
Zákon všeobecné gravitace, zákony pohybu a mnoho dalších nejen fyzikálních objevů, to je monumentální odkaz, který po sobě zanechal Sir Isaac Newton. Zabýval se ale i nadpřirozenem a v jeho textech se našlo jedno znepokojivé poznání – letopočet konce světa! Zbývá lidstvu už jen 38 let? O obrovském příspěvku Angličana Isaaca Newtona (1642–1727) světové fyz
od 6.12.2023 3.0tis
Za druhé světové války zde fungovalo výcvikové diverzní středisko, kterým prošli i českoslovenští parašutisté. Kdoví, možná i oni zaslechli něco z místních legend, které se týkaly tajemného tvora v jezerních hlubinách. Řeč jde o jezeře Loch Morar ve Skotsku. Samozřejmě, nejslavnějším jezerním monstrem ve Skotsku je tvor, který se údajně ukrývá v je
reklama
reklama
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Ovesné perníčky s arašídovým máslem
tisicereceptu.cz
Ovesné perníčky s arašídovým máslem
Zdravější varianta oblíbených vánočních perníčků. Mouku nahradí jemné ovesné vločky a klasický cukr vyměňte za hnědý kokosový. Budete překvapeni, jak skvěle chutná kombinace arašídového másla a perník
Islanďané mají společné předky s Indiány
epochaplus.cz
Islanďané mají společné předky s Indiány
Genetika je jedním velkým dobrodružstvím. Přicházejí stále nové výzkumy. Vědci například luští původ indiánů, zajímavé je třeba to, že se stopy jejich DNA vyskytují i na místech, kde bychom to nejspíše nečekali. Pátrání po genetickém původu Islanďanů v roce 2010 přineslo překvapující zjištění. Podle španělských výzkumů dorazila na Island už v 10. století žena ze Severní Ameriky.
Umí být jeden druhému oporou
nasehvezdy.cz
Umí být jeden druhému oporou
V letošním roce oslavil oblíbený moderátor a herec Jan Kraus (70) jubilejní sedmdesáté narozeniny. Žádné velké oslavy se ovšem nekonaly, jelikož je moderátor jednoduše nemá v oblibě. Pokud tak na n
Zřícenina Andělská Hora: Nejkrásnější ruina Českého království
epochanacestach.cz
Zřícenina Andělská Hora: Nejkrásnější ruina Českého království
Hrad opředený mnoha pověstmi, sídlo mocných mužů i samotného panovníka i přírodní jeviště jednoho z nejslavnějších českých filmů. To všechno je Andělská Hora, romantická zřícenina na Karlovarsku. Podle pověsti založil hrad Andělská Hora krutý muž jménem Ursinus, který do českých zemí unesl krásnou Alvínu, dceru anglického krále Tristana. Alvína byla laskavá jako anděl, ale trpěla pod
Třetí ročník Czech National Spirits Competition vyhodnocen
iluxus.cz
Třetí ročník Czech National Spirits Competition vyhodnocen
Slavnostní galavečer vyhlášení výsledků mezinárodní soutěže o nejlepší destilát a likér Czech National Spirits Competition 2023 proběhl v reprezentativních prostorech Strahovského kláštera v sobotu 2.
Vyhynutí dinosaurů má jasného viníka
21stoleti.cz
Vyhynutí dinosaurů má jasného viníka
Vyhynutí obřích druhohorních plazů je spojováno s dopadem asteroidu zvaného Chicxulub, který vyvolal celou škálu potenciálně smrtících důsledků. Který z nich byl skutečným viníkem vyhynutí dinosaurů?
Podivný mikro-spánek tučňáků uzdičkových
21stoleti.cz
Podivný mikro-spánek tučňáků uzdičkových
Péče o mládě vyžaduje po rodičích tučňácích velké oběti. Jeden, sedící na vejcích, musí být stále ve střehu, aby ho ochránil před predátory, zatímco druhý rodič loví kořist. Jak to ustát bez dostatečn
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Svátečně rozzářené okno
panidomu.cz
Svátečně rozzářené okno
Plný parapet drobných vánočních dekorací, bezpečné svícny, umělý sníh, světýlka, samolepky, spreje a šablony… Okno zkrátka o Vánocích nemůže zůstat prázdné! Tu kouzelnou a neopakovatelnou atmosféru milují především ženy. Však se na to všelijaké zdobení těší celý rok a nedají se odradit, ani když je partner zapřísáhlý nepřítel vánočních svátků a bručoun, který by nejraději
Kamarádka se mi moc protiví!
skutecnepribehy.cz
Kamarádka se mi moc protiví!
Moje kamarádka ze školy to uměla vždy roztočit, což jsem jí vždy trochu záviděla. Ve společnosti na sebe strhne veškerou pozornost. Už od školy jsem s ní vždy ráda chodila na pařby a později už jen na fajn večery, kolikrát jen ve dvou. Sice na sebe strhávala vždy pozornost všech mužů okolo, ale příliš mi to nevadilo.
Proč se krtkům v zimě zmenšuje hlava?
epochalnisvet.cz
Proč se krtkům v zimě zmenšuje hlava?
„Zmenši tělo, budeš míň hladovět!“ Pod tímto heslem se snaží přečkat zimu krtci. Zimní spánek si totiž nemohou dovolit, brání tomu jejich metabolismus, který patří mezi vůbec nejaktivnější mezi savci.
Děsirée Clary dostala jako náplast na zklamání švédskou korunu
epochaplus.cz
Děsirée Clary dostala jako náplast na zklamání švédskou korunu
Dává jí úkol, který splnit nemůže. Donutit rodiče, aby jí hned povolili se vdávat. Taková opovážlivost! To si nemůže dovolit. Je jasné, že tohle znamená jediné: definitivní konec. Bernardine Eugénie Désirée Clary (1777–1860) z francouzského Marseille se v roce 1793 náhodně seznámí s Josephem Bonapartem. Setkává se i s jeho rodinou, zamiluje se do Josefova bratra Napoleona (1769–1821) a