Je to jedno z nejděsivějších a nejzáhadnějších míst v Japonsku. Každý rok v něm se svým životem skoncují desítky lidí. Možná je to dáno jeho depresivní atmosférou, podle některých názorů ale za vším stojí démoni.
ENIGMAplus.cz vás zve na prohlídku lesa, ze které je prý nesmírně obtížné vrátit se živý a zdravý…
Les Aokigahara se nachází na severozápadním úpatí hory Fudži v Japonsku. „Je temný, zlověstný, plný obřích popínavých rostlin a vládne v něm strašidelné ticho. Stromy rostou tak hustě u sebe, že tu vůbec nefouká vítr.
Nežijí tu žádná zvířata a místní ledové jeskyně nikdy netají. Navíc se říká, že tady nefungují kompasy,“ uvádí v knize Průvodce po mystických místech světa současná britská publicistika a astroložka Sarah Bartlett.
Podle nařízení japonské vlády les pravidelně prohledává speciální jednotka s cílem najít těla zemřelých. Dochází v něm totiž k neobvykle vysokému počtu sebevražd.
Například v roce 2003 je zde nalezeno 103 těl, v roce 2010 zase policie zaznamená víc než dvě stovky pokusů o sebevraždu, z toho 54 dokonaných. V poledních letech místní úřady už podobné statistiky raději nezveřejňují…
Ukrývají se zde duchové?
Těla sebevrahů mají v lese obyčejně viset na stromech a nacházet se v různých fázích rozkladu. „Opuštěné stany, plesnivé spacáky, špinavé batohy a kilometry plastové pásky pokrývající zem jsou všudypřítomnou dekorací.
Říká se, že se v lese stále ukrývají duchové sebevrahů a že tu místní obyvatelé v noci slýchají zvláštní nevysvětlitelné zvuky a křik,“ vysvětluje v knize Aokigahara – Les sebevrahů kanadsko-australský autor Jeremy Bates (*1978).
Na mnoha místech v lese se nacházejí cedule s nápisy typu: „Tvůj život je vzácným darem od tvých rodičů. Prosím, mysli na rodiče, sourozence a děti.
Mluv o svých problémech, nenechávej si je pro sebe.“ Informační tabule také varují návštěvníky, aby se pohybovali po vyznačených trasách. „Turisté, kteří chtějí spatřit hrůzné výjevy, je ale často ignorují a vydají se svou vlastní cestou.
Většina z nich najde cestu zpátky. Některým se to ale už nikdy nepodaří,“ dodává Bates. Co přesně se v lese děje?
Příliš slavná lokalita?
Podle japonské legendy je hora Fudži bránou do nebe, skrze niž na zemi poprvé sestoupila ohnivá bohyně.
Její plamenné šlépěje údajně vyryly v úbočí hory hluboké kanály, kterými proudí nadpřirozené energie, které prý fungují jako magnet a návštěvníkům lesa nedovolují odejít.
„Po zalesněných svazích se navíc pohybují démoničtí duchové zvaní júrei, což jsou prý uvězněné duše těch, kteří se před smrtí nekáli ze svých hříchů,“ tvrdí současná britská publicistika a astroložka Sarah Bartlett.
Opravdu bychom se měli od lesa Aokigahara držet dál? Kromě možnosti, že na místě působí jakési zlé síly, existuje také racionální vysvětlení podivuhodného množství zdejších sebevražd. Lidé sem možná odcházejí zemřít zkrátka proto, že je místo tak slavné.
Lze vyloučit možnost, že v lese napadají psychiku lidí nebezpeční démoni, nebo ne?