27. května 1963: Britský letec a novinář sir Peter Masefield se setkává se slavným duchem letiště Montrose.
Domů     Reportáže
Thule: Okultní společnost, která formovala Hitlera
Filip Appl
od Filip Appl 25.1.2019
3.9tis
568
SDÍLENÍ
3.9tis
ZOBRAZENÍ

V roce 1918 vzniká v Německu okultní společnost pojmenovaná podle bájného ostrova Thule. Ve své filosofii má rasistickou a vlasteneckou rétoriku propojenou s okultními praktikami a spekulacemi o tomto bájném kontinentě. Jak tento spolek ovlivnil hlavního strůjce druhoválečného konfliktu?

Historie okultní společnosti Thule je úzce spojená s legendou o zmíněném ostrově. Už na konci 19. století se objevují okultní skupiny tvrdící, že právě na něm (podle některých názorů byl zároveň tím, co dnes nazýváme Atlantidou) přebývala velmi vyspělá civilizace, která se stala předchůdcem všech pozdějších germánských národů.

Že jde v té době o velmi živé a populární salónní téma dokládá i rychlé rozrůstání nově vzniklého spolku, který má zakrátko už přes 1500 členů, často z řad německé elity. Thule tak sehraje nemalou roli i při zrodu nacistického Německa.

Popularita Thule v Německu rychle nabrala na síle.

DUCHOVNÍ OTEC HITLERA

Dodnes není úplně jasné, co všechno členové spolku Thule vlastně prováděli. Spekuluje se o všemožných černomagických rituálech, o snahách navázat komunikaci s tajemnou podzemní říší Agarthou, která má údajně přebývat ve středu Země, o věštění osudu Německa nebo o vyvolávání temných démonických sil.

Velmi aktivní je v tomto směru německý spisovatel Dietrich Eckart (1868–1923), který se podle jedné teorie záhy stává duchovním učitelem Adolfa Hitlera (1889–1945). „Jeho vyučování se vyvíjí dvěma směry:

ve směru ´tajné´ nauky a ve směru nauky o propagandě,“ uvádí v knize Jitro kouzelníků dvojice francouzských spisovatelů Jacques Bergier (1912–1978) a Louis Pauwels (1920–1997).

Netrvá dlouho a v Německu vzniká za účasti členů spolku Thule nacistická strana NSDAP a vše směřuje k válce.

Jak Hitlera ovlivnil spisovatel a okultista Dietrich Eckart?

HLEDALI VCHOD DO AGARTHY

Ještě předtím se ale také objevují první spory – Thule opouští kvůli stále pevnějšímu spojení s nacisty její zakladatel Rudolf von Sebottendorf (1875-1945?), který po válce navíc za podivných okolností mizí skokem do turecké řeky Bospor.

Členy Thule se naopak stávají další a další lidé – třeba i Hitlerův osobní tajemník a odpůrce války s Británií Rudolf Hess (1894–1987). Spekuluje se také, že se členem Thule stal sám Hitler.

Účastnil se snad přímo i rituálů tohoto spolku? Žádné přímé důkazy pro to neexistují. Během války se Thule stále více zaměřuje na hledání důkazů, že Árijská rasa pochází ze ztraceného kontinentu. S podporou Hitlera vysílá spolek expedice na nejrůznější místa planety v naději, že najde vchody do legendární Agarthy nebo že objeví důkazy o prastarém původu Árijské rasy.

Členové spolku hledali vchod do podzemní říše.

MAGIE JIM MOC NEŠLA

Thule a nacisté se snaží využívat také magii. V roce 1942 údajně zakládají v Berlíně tzv. Kyvadlový institut, kde se vybraní mágové snaží s pomocí svých schopností pomáhat nacistickým vojenským jednotkám, například při určování poloh nepřátelských lodí a ponorek.

Známá je také snaha skupiny astrologů o analýzy horoskopů vybraných německých a spojeneckých velitelů. Nic z toho však podle všeho nepřináší žádné zásadní výsledky. S blížícím se koncem války informací o Thule postupně ubývá.

Jeho členové umírají nebo prchají do zahraničí a podle historiků se tato magická organizace zcela rozpadá. Nebo ne? Jedna více než odvážná konspirační teorie tvrdí, že spolek existuje dodnes a že využívá dobře ukrytou základnu na Antarktidě.

Populární konspirace tvrdí, že nacisté mají na Antarktidě stále svou tajnou základnu. Výzkumníci to považují za nesmysl.
Foto: www.theraider.net, raete-muenchen.de, www.welt.de, www.thewebmatrix.net, www.ancient-code.com
Lokalita:
reklama
Související články
od Eva Soukupová 24.5.2022 1.5tis
Pod nánosy hlíny a porostu nedaleko bosenské metropole se údajně nachází záhadná pyramida vybudovaná neznámou prastarou civilizací. Přestože odborníci trvají na tom, že o žádnou pyramidu ve skutečnosti nejde, její objevitel je přesvědčen, že má v ruce nezpochybnitelné důkazy o jejím umělém původu.     Bosenský obchodník a archeolog Semir Osmanagić (*1960) už léta usiluje […]
od Mirek Brát 21.5.2022 2.5tis
I v moderní současnosti se objevují zcela nečekané nálezy upomínající na časy druhé světové války. Propast času, která nás dělí od těchto událostí, staví před badatele složité rébusy. Jeden takový se nachází dvacet osm metrů pod hladinou Jaderského moře. Jde o vrak střemhlavého bombardéru Junkers Ju-87„štuka“ (z německého výrazu  das Sturzkampfflugzeug). Letoun se na dně […]
od Mirek Brát 30.3.2022 2.5tis
V zimě roku 1984 začaly ve Špindlerově Mlýně stavební aktivity, jejichž oficiálním cílem byla výstavba nového hotelového zařízení. Na svahu hory Medvědín však mělo vzniknout ještě „něco“, co bylo další roky přísně utajováno. Jednalo se o obří protiatomový kryt, který měl sloužit pro tehdejší politickou elitu.   Podzemní kryt ve Špindlerově Mlýně měl kapacitu 550 osob. […]
od Eva Soukupová 24.2.2022 2.7tis
Stolové hory se od okolního světa se oddělily před miliony let, díky čemuž se na jejich vrcholech vytváří zcela jedinečný ekosystém. V těchto nedostupných, od pravěku nedotčených krajinách se podle mnohých svědectví skrývají záhadní tvorové. Jednou hor, na jejichž vrcholu se má ukrývat bájná ztracený svět, ze Auyán Tepiu v Jižní Americe. Auyán Tepui v […]
od Adriana Vojtíšková 22.2.2022 2.5tis
Pozorování vědců ukazují, že oblasti zalité bílou barvou jsou mnohem zajímavější, než si umíme představit. Ani zdaleka nejde o světy spojené jen s ledem a sněhem. Skrývají totiž mnoho pokladů nejen na povrchu, ale také pod ním!   Arktidu, oblast kolem severního pólu, tvoří ledový příkrov a nezalesněná zmrzlá půda. Průměrná teplota v létě tu […]