Skip to content

Tipy na výlety po české republice

Tento článek je reklamním sdělením

Česká republika je překrásnou zemí, která toho nabízí hodně k poznávání. Mnohdy ani nemusíte jezdit za hranice a spatříte tu dominanty, o nichž se vám ani nezdálo.

Hned na úvod můžeme začít třeba ledopády v ČR. Jedinečná ledová království jako z pohádky. Právě na taková místa se vydejte v zimě, kdy se tvoří samotné ledopády. Jen pro zajímavost uvedeme některé z nich.

Brtnické ledopády

Vysoký vodopád v Jeseníkách

Vodopády v Průčelské rokli

Labský důl

Poznejte historii Česka

Jestliže nechcete být omezováni žádným ročním obdobím a toužíte po objevování krás České republiku, potom zabrousíme k dalšímu poměrně oblíbenému tématu. Jsou to hrady a zámky. Ty jsou z hlediska poznávání naprosto vděčné. Každý hrad i zámek vypadá tak trochu jinak v létě i v zimě, takže v tomto směru se omezovat nemusíte.

Pokud se tedy zamýšlíte, kam vyrazit na rodinou dovolenou, jednodenní výlet s přáteli nebo co nového z historie okusit, máme pro vás několik praktických tipů.

Zámek Losiny

Cornštejn

Hrad Svojanov

Hrad Kašperk

Hrad Střekov

V závislosti na charakteru konkrétního výletu můžete vyrazit na hrady opředené tajemnou minulostí, hrady situované poblíž vyhledávaných cyklostezek nebo dáte přednost hradům skalním a zámkům noblesním. Meze se v tomto směru rozhodně nekladou. O tom se můžete přesvědčit na vlastní kůži.

Prohlédněte si krásy české země

Jestliže plánujete vděčnou dovolenou po Česku, která nadchne všechny účastníky takové výpravy, od těch malých, až po ty nejstarší, pak jsou tu rozhledny. Už samotná cesta na takové místo bude zážitkem. Výstup se stane přínosnou pohybovou aktivitou a výsledek? Ten bude ohromující. V České republice se totiž nachází přemíra rozhleden s dech beroucím výhledem. Pohled do širé dálky vám mnohdy prozradí, jak krásná a pestrá naše země je.

Kapitolou samou o sobě jsou pak stezky v oblacích, které vám umožní pohybovat se nad zemskou půdou.

Stezka korunami stromů Krkonoše

Stezka korunami stromů Lipno

Stezka v oblacích Dolní Morava

Stezka Valaška

Tohle všechno jsou jedinečné tipy na výlety po celé České republice. Spousta nezapomenutelných zážitků, krás a možností. Tak neotálejte a dejte zelenou cestování po naší překrásné zemi, kde je takových míst více než dost.

Foto: cKlub
Tento článek je reklamním sdělením
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Další články z rubriky historie Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články