Domů     Záhady historie
Tipy na výlety po české republice
Jiří Nechanický
od Jiří Nechanický 2.3.2021

komerční sdělení
Tipy na výlety po české republice
178
SDÍLENÍ
5.0tis
ZOBRAZENÍ

Česká republika je překrásnou zemí, která toho nabízí hodně k poznávání. Mnohdy ani nemusíte jezdit za hranice a spatříte tu dominanty, o nichž se vám ani nezdálo.

Hned na úvod můžeme začít třeba ledopády v ČR. Jedinečná ledová království jako z pohádky.

Právě na taková místa se vydejte v zimě, kdy se tvoří samotné ledopády. Jen pro zajímavost uvedeme některé z nich.

Brtnické ledopády

Vysoký vodopád v Jeseníkách

Vodopády v Průčelské rokli

Labský důl

Poznejte historii Česka

Jestliže nechcete být omezováni žádným ročním obdobím a toužíte po objevování krás České republiku, potom zabrousíme k dalšímu poměrně oblíbenému tématu. Jsou to hrady a zámky.

Ty jsou z hlediska poznávání naprosto vděčné. Každý hrad i zámek vypadá tak trochu jinak v létě i v zimě, takže v tomto směru se omezovat nemusíte.

Pokud se tedy zamýšlíte, kam vyrazit na rodinou dovolenou, jednodenní výlet s přáteli nebo co nového z historie okusit, máme pro vás několik praktických tipů.

Zámek Losiny

Cornštejn

Hrad Svojanov

Hrad Kašperk

Hrad Střekov

V závislosti na charakteru konkrétního výletu můžete vyrazit na hrady opředené tajemnou minulostí, hrady situované poblíž vyhledávaných cyklostezek nebo dáte přednost hradům skalním a zámkům noblesním.

Meze se v tomto směru rozhodně nekladou. O tom se můžete přesvědčit na vlastní kůži.

Prohlédněte si krásy české země

Jestliže plánujete vděčnou dovolenou po Česku, která nadchne všechny účastníky takové výpravy, od těch malých, až po ty nejstarší, pak jsou tu rozhledny.

Už samotná cesta na takové místo bude zážitkem. Výstup se stane přínosnou pohybovou aktivitou a výsledek? Ten bude ohromující. V České republice se totiž nachází přemíra rozhleden s dech beroucím výhledem. Pohled do širé dálky vám mnohdy prozradí, jak krásná a pestrá naše země je.

Kapitolou samou o sobě jsou pak stezky v oblacích, které vám umožní pohybovat se nad zemskou půdou.

Stezka korunami stromů Krkonoše

Stezka korunami stromů Lipno

Stezka v oblacích Dolní Morava

Stezka Valaška

Tohle všechno jsou jedinečné tipy na výlety po celé České republice. Spousta nezapomenutelných zážitků, krás a možností. Tak neotálejte a dejte zelenou cestování po naší překrásné zemi, kde je takových míst více než dost.

Štítky:
reklama
Související články
od Jan Šedivý 23.10.2021 919
Během života vladaře Karla IV. se odehraje mnoho výjimečných událostí. Má mezi ně patřit i působení slepého věštce na jeho pražském dvoře. Tento nevidomý muž měl totiž spatřit děsivou budoucnost českých zemí! Jezdci na koních vjíždějí do pražských uliček. Kolem roku 1360 přivážejí k římskému císaři a českému králi Karlu IV. (1316–1378) slepého muže přezdívaného Tartar. Hoch pocházející z Domažlicka […]
od Jan Šedivý 22.10.2021 933
Příběh odvážné Francouzky, která zahynula krutou smrtí na hranici, přitahuje i po staletích. Byla a zůstala ojedinělým zjevením, symbolem hrdosti a statečnosti. Johanka se Francií prohnala jak vítr, který nepřináší jen svěží vzduch, ale především vytoužené spasení. Johanka (1412–1431) se pravděpodobně narodila 6. ledna roku 1412 Jakubovi d´Arcovi a jeho ženě Isabele, kteří žili v lotrinské vesnici Domrémy. […]
od Jan Šedivý 22.10.2021 1.8tis
Na břehu řeky Boyne, necelou hodinu cesty od hlavního irského města Dublinu, stojí v přírodě něco, co na první pohled připomíná obrovský pecen chleba, který si tu odložil nějaký pravěký obr. Kamenná mohyla je však velice zajímavá. Už jen samotný fakt, kdy byla postavena, stojí za povšimnutí. Newgrange bylo podle odhadu vytvořeno přibližně okolo roku […]
od Jan Šedivý 21.10.2021 2.1tis
Zajíc s parožím, který umí napodobit lidskou řeč, rád si pochutná na whisky a páří se jenom za nevlídných, bouřlivých nocí. Myslíte si, že jde jen o výplod fantazie? Možná ano, možná ne. Vědci si myslí, že aspoň zčásti může mít americká legenda pravdivý základ. Zajdalen se vyskytuje hlavně v západním cípu USA. Je tady […]
od Mirek Brát 21.10.2021 3.0tis
Podmořská archeologie přichází stále s novými objevy. Památky dochované na mořském dně jsou v některých případech staré až několik tisíc let. Nedávno například podvodní archeologové ohlásili nález „bulharské Atlantidy“. Je opravdu „vymalováno, uklizeno“, pátrání po Atlantidě tím končí?   Nálezy byly učiněné jen několik metrů pod hladinou řeky Ropotamo nedaleko bulharského černomořského letoviska Primorsko. Mluví […]