reklama
30. června 1908: V centrální Sibiři nedaleko řeky Podkamenná Tunguska dochází k extrémně silné ničivé explozi, která se do dějin zapisuje jako tunguská událost. Incident zůstává nevysvětlen.
Domů     Záhady historie
Tipy na výlety po české republice
Jiří Nechanický
od Jiří Nechanický 2.3.2021

komerční sdělení
178
SDÍLENÍ
5.0tis
ZOBRAZENÍ

Česká republika je překrásnou zemí, která toho nabízí hodně k poznávání. Mnohdy ani nemusíte jezdit za hranice a spatříte tu dominanty, o nichž se vám ani nezdálo.

Hned na úvod můžeme začít třeba ledopády v ČR. Jedinečná ledová království jako z pohádky.

Právě na taková místa se vydejte v zimě, kdy se tvoří samotné ledopády. Jen pro zajímavost uvedeme některé z nich.

Brtnické ledopády

Vysoký vodopád v Jeseníkách

Vodopády v Průčelské rokli

Labský důl

Poznejte historii Česka

Jestliže nechcete být omezováni žádným ročním obdobím a toužíte po objevování krás České republiku, potom zabrousíme k dalšímu poměrně oblíbenému tématu. Jsou to hrady a zámky.

Ty jsou z hlediska poznávání naprosto vděčné. Každý hrad i zámek vypadá tak trochu jinak v létě i v zimě, takže v tomto směru se omezovat nemusíte.

Pokud se tedy zamýšlíte, kam vyrazit na rodinou dovolenou, jednodenní výlet s přáteli nebo co nového z historie okusit, máme pro vás několik praktických tipů.

Zámek Losiny

Cornštejn

Hrad Svojanov

Hrad Kašperk

Hrad Střekov

V závislosti na charakteru konkrétního výletu můžete vyrazit na hrady opředené tajemnou minulostí, hrady situované poblíž vyhledávaných cyklostezek nebo dáte přednost hradům skalním a zámkům noblesním.

Meze se v tomto směru rozhodně nekladou. O tom se můžete přesvědčit na vlastní kůži.

Prohlédněte si krásy české země

Jestliže plánujete vděčnou dovolenou po Česku, která nadchne všechny účastníky takové výpravy, od těch malých, až po ty nejstarší, pak jsou tu rozhledny.

Už samotná cesta na takové místo bude zážitkem. Výstup se stane přínosnou pohybovou aktivitou a výsledek? Ten bude ohromující. V České republice se totiž nachází přemíra rozhleden s dech beroucím výhledem. Pohled do širé dálky vám mnohdy prozradí, jak krásná a pestrá naše země je.

Kapitolou samou o sobě jsou pak stezky v oblacích, které vám umožní pohybovat se nad zemskou půdou.

Stezka korunami stromů Krkonoše

Stezka korunami stromů Lipno

Stezka v oblacích Dolní Morava

Stezka Valaška

Tohle všechno jsou jedinečné tipy na výlety po celé České republice. Spousta nezapomenutelných zážitků, krás a možností. Tak neotálejte a dejte zelenou cestování po naší překrásné zemi, kde je takových míst více než dost.

Foto: cKlub
Štítky:
Lokalita:
reklama
Související články
od Mirek Brát 29.6.2022 1.7tis
Jako Avalon je označován mýtický ostrov známý z artušovských legend. Poprvé je Avalon zmiňován v díle Historia Regum Britanniae. To, že se od té doby stal Avalon symbolem artušovské mytologie, nijak neřeší základní otázku… Kde se vlastně ostrov Avalon nacházel? Avalon bývá obvykle spojován s lokalitou Glastonbury, konkrétně pak s horou Glastonbury Tor v jihozápadní […]
od Dalibor Vrána 29.6.2022 2.1tis
V Egyptském městečku Dendera se nachází tisíce let starý chrámový komplex. Jedna ze zdejších staveb je zasvěcena bohyni Hathor a právě tam archeologové objeví nástěnný motiv, před nímž zůstanou v úžasu stát. Výjev zobrazuje několik postav držících cosi, co na první pohled připomíná klasickou žárovku, jen v mnohem větším provedení! Z jejího konce navíc jako […]
od Dalibor Vrána 28.6.2022 2.1tis
V roce 2016 vzbudí pozdvižení nález starověkých egyptských mincí. Dojde k němu během rekonstrukce jednoho domu na jihu Egypta, jak informuje web zaměřený na konspirační teorie mysteriousearth.net. Mince zachycují výjevy, které jako kdyby vůbec nebyly z našeho světa! Na rubu vidíme hlavu a ramena stvoření, které zcela odpovídá současným představám o vzhledu mimozemšťanů. Snad jediné […]
od Adriana Vojtíšková 28.6.2022 2.2tis
Na indonéském ostrově Jáva leží unikátní chrámový komplex nazvaný tajemným přízviskem Borobudur. Kruhové terasy, reliéfní panely a všudypřítomní Buddhové mají za sebou nevšední, často pohnutý osud.     Celá záhadná stavba Borobudur připomíná obří zvon, který je obklopen dalšími 72 zvony. Každý ze zvonů je prý připraven pro 72 sedících Buddhů. Je pravděpodobně dílem královského […]
od Eva Soukupová 27.6.2022 1.7tis
Při severozápadním pobřeží Malajsie v Malackém průlivu sedí ostrov, kterému se místní už dlouhá léta vyhýbají. Věří totiž, že je od konce 18. století prokletý. Za vším stojí obyčejný lidský příběh o lásce a závisti.     Legenda praví, že tu kdysi žila krásná ostrovní dívka jménem Mahsuri. Byla provdaná za válečníka známého jako Wan […]