27. května 1963: Britský letec a novinář sir Peter Masefield se setkává se slavným duchem letiště Montrose.
Domů     Neobjasněné události
Tragický osud dětí pátku 13.: Předčasnou smrt způsobí kletba porodní báby!
Eva Soukupová
od Eva Soukupová 25.4.2022
1.6tis
Porodní bába narozeným dětem zvěstovala předčasnou smrt, foto Pixabay
184
SDÍLENÍ
1.6tis
ZOBRAZENÍ

Zlé sudičky jsou pohádkovými postavami, které obvykle nad kolébkou hlavních hrdinů či hrdinek příběhu vyřknou zlověstná slova, čímž nenávratně ovlivní život děťátka. Příběh začínající v močálech Okefenokee na území amerického státu Georgie je však důkazem, že zlé sudičky neexistují jen v pohádkách.

Porodní bába narozeným dětem zvěstovala předčasnou smrt, foto Pixabay Pacientka v nemocnici Johna Hopkinse dostala kvalitní péči, foto Detroit Publishing Company / Creative Commons / Volné dílo Testy neodhalily nic zvláštního, přesto žena v noci před narozeninami umírá, foto Pixabay

Sudička je v tomto příběhu ve skutečnosti porodní bábou, která v pátek 13. srpna 1943 prožívá náročnou službu. Během jediného dne přivede na svět tři zdravá děvčátka. Předvídá jim ale budoucnost stejně smolnou jako den, ve kterém se dívky narodily.

O několik let později se její slova začínají naplňovat. Spatřila toho dne budoucnost novorozených holčiček? Nebo na ně snad pod vlivem vlastní pověrčivosti uvrhla strašlivou kletbu?

TŘI DÍVKY,  TŘI SMRTÍCÍ OČAROVÁNÍ

„Matkám řekla, že děti jsou očarovány; první zemře před svými šestnáctými narozeninami, druhá před jedenadvacátými a poslední před třiadvacátými,“ uvádí ve své knize dvojice britských spisovatelů John Fairley (*1940) a Simon Welfare (*1946).

Dívky o svém údajném prokletí vědí a zcela jistě dospívají ve strachu, že se naplní. Což se také stane. První z nich umírá při neštěstí jen den před svými šestnáctinami. „Druhá, která se věštby velice bála, byla šťastná, že se dožila svých jednadvacátých narozenin, a trvala na tom, že to musí oslavit.

Když vešla do místní hospody, zasáhla ji zbloudilá kulka a dívky zemřela,“ dodávají spisovatelé. Přijde si smrt i pro třetí z nich? Nebo existuje způsob, jak se kletbě vyhnout?

Pacientka v nemocnici Johna Hopkinse dostala kvalitní péči, foto Detroit Publishing Company / Creative Commons / Volné dílo

ÚKRYT V NEMOCNICI

Zbývající z trojice se v létě 1966 pokusí očarování uniknout a před blížící se smrtí se ukrývá v péči těch, pro které je záchrana životů denním chlebem. Lékaři univerzitní nemocnice Johna Hopkinse ve městě Baltimore v Marylandu u mladé pacientky pozorují potíže s dechem a úzkostné stavy.

Žena je přesvědčena, že brzy zemře, přestože všemožné testy provedené tamními odborníky nepoukazují na jakékoliv riziko. S výjimkou nadváhy je prý naprosto zdravá, proč by tedy měla umírat? Tři dny před svými třiadvacátými narozeninami se pacientka svěří ošetřujícímu lékaři, že je očarovaná, a vysvětlí mu, že stejný osud již potkal předchozí dvě dívky. Mohou vůbec lékaři se smrtícím prokletím bojovat?

Testy neodhalily nic zvláštního, přesto žena v noci před narozeninami umírá, foto Pixabay

SNAHA O ZÁCHRANU

Když se den jejích narozenin přiblíží, Dr. Gottlieb Friesinger (1929–2012) a jeho kolegové u pacientky zaznamenají zrychlený puls a srdeční nepravidelnost, což se pokusí napravit rychlým zákrokem, při němž ženě operativně podvážou žíly.

Zlepšení stavu po operaci však netrvá dlouho. Den před svými narozeninami se pacientka začíná silně potit a špatně se jí dýchá. Ještě téhož dne než přijde noc, umírá. Následně provedená pitva ovšem pouze potvrzuje to, co zjistili lékaři již dříve.

Až na zmiňovanou nadváhu je její tělo naprosto zdravé a příčina smrti zůstává neznámá. Jako by se její srdce v jeden okamžik rozhodlo přestat tlouct. Může za smrt trojice dívek skutečně jen kletba porodní báby?

Foto: Creative Commons, Pixabay
Lokalita:
reklama
Související články
od Mirek Brát 26.5.2022 363
V rámci řady pozorování UFO byl hlášený výskyt záhadných struktur, které později dostaly pojmenování „andělské vlasy“. Tento fenomén byl součástí i známého nebeského jevu nad Norimberkem v roce 1561. Pokud netrpíte arachnofobií, čtěte dál a zkuste s námi hledat vysvětlení tohoto jevu. Obecně rozšířenou teorií je hypotéza, že andělské vlasy jsou vytvořené z ionizovaného vzduchu, který […]
od Eva Soukupová 26.5.2022 1.9tis
Mořští lidé mají na jižním a jihozápadním pobřeží Kaspického moře dlouhou tradici. Pozorování jakéhosi mořského muže se začínají hojně objevovat hlavně na začátku tohoto tisíciletí. Jde o pouhou pověst, nebo skutečného tvora z masa a kostí?     Popis tvora, se kterým svědkové přicházejí, je vždy téměř shodný. Jde o stvoření podobné nepříliš vzrostlému člověku. […]
od Mirek Brát 25.5.2022 2.0tis
Západní historikové mu přezdívali „Nero islámu“, čímž chtěli dát najevo jasné kontroverze v jeho povaze a charakteru vládnutí. Ti, kdo šli v negativním hodnocení ještě dále, o něm mluvili jako o šíleném kalifovi. Do dějin se však Al-Hakim bi-Amr Alláh vepsal i svým záhadným zmizením, které nebylo dosud vysvětleno. Do roku 1009 byly Jeruzalém a Svatá země […]
od Adriana Vojtíšková 25.5.2022 2.3tis
Padouch Joker patří k těm vůbec nejznámějším a zřejmě i nejoblíbenějším záporným postavám. Psychopatický klaun je někdy jen ztřeštěný a rozverný, jindy ale brutální, nemilosrdný a smrtící. A to možná i pro své představitele… Jokerova minulost je zahalena tajemstvím a jde o natolik složitou a rozporuplnou osobnost, že představuje obrovskou výzvu pro každého herce, který […]
od Dalibor Vrána 24.5.2022 2.5tis
Americký stát Arkansas je proslulý nádhernou přírodou. Majestátní hory, stříbřité řeky, hluboké jeskyně, horké gejzíry, to vše tu můžete najít. Lidé se zde rádi jen tak toulají a čekají, co je překvapí. Někdy to však může být i nadpřirozeno… Také dva chlapci z jihu Arkansasu, Paddjo a jeho mladší bratr, se rádi toulají přírodou. Vyrazí […]