24. září 1952: Z torontského letiště je ukradeno šest boxů plných zlatých cihel, které už se nikdy nenajdou.
Domů     Neobjasněné události
Tragický osud dětí pátku 13.: Předčasnou smrt způsobí kletba porodní báby!
Eva Soukupová
od Eva Soukupová 25.4.2022
1.6tis
Porodní bába narozeným dětem zvěstovala předčasnou smrt, foto Pixabay
184
SDÍLENÍ
1.6tis
ZOBRAZENÍ

Zlé sudičky jsou pohádkovými postavami, které obvykle nad kolébkou hlavních hrdinů či hrdinek příběhu vyřknou zlověstná slova, čímž nenávratně ovlivní život děťátka. Příběh začínající v močálech Okefenokee na území amerického státu Georgie je však důkazem, že zlé sudičky neexistují jen v pohádkách.

Porodní bába narozeným dětem zvěstovala předčasnou smrt, foto Pixabay Pacientka v nemocnici Johna Hopkinse dostala kvalitní péči, foto Detroit Publishing Company / Creative Commons / Volné dílo Testy neodhalily nic zvláštního, přesto žena v noci před narozeninami umírá, foto Pixabay

Sudička je v tomto příběhu ve skutečnosti porodní bábou, která v pátek 13. srpna 1943 prožívá náročnou službu. Během jediného dne přivede na svět tři zdravá děvčátka. Předvídá jim ale budoucnost stejně smolnou jako den, ve kterém se dívky narodily.

O několik let později se její slova začínají naplňovat. Spatřila toho dne budoucnost novorozených holčiček? Nebo na ně snad pod vlivem vlastní pověrčivosti uvrhla strašlivou kletbu?

TŘI DÍVKY,  TŘI SMRTÍCÍ OČAROVÁNÍ

„Matkám řekla, že děti jsou očarovány; první zemře před svými šestnáctými narozeninami, druhá před jedenadvacátými a poslední před třiadvacátými,“ uvádí ve své knize dvojice britských spisovatelů John Fairley (*1940) a Simon Welfare (*1946).

Dívky o svém údajném prokletí vědí a zcela jistě dospívají ve strachu, že se naplní. Což se také stane. První z nich umírá při neštěstí jen den před svými šestnáctinami. „Druhá, která se věštby velice bála, byla šťastná, že se dožila svých jednadvacátých narozenin, a trvala na tom, že to musí oslavit.

Když vešla do místní hospody, zasáhla ji zbloudilá kulka a dívky zemřela,“ dodávají spisovatelé. Přijde si smrt i pro třetí z nich? Nebo existuje způsob, jak se kletbě vyhnout?

Pacientka v nemocnici Johna Hopkinse dostala kvalitní péči, foto Detroit Publishing Company / Creative Commons / Volné dílo

ÚKRYT V NEMOCNICI

Zbývající z trojice se v létě 1966 pokusí očarování uniknout a před blížící se smrtí se ukrývá v péči těch, pro které je záchrana životů denním chlebem. Lékaři univerzitní nemocnice Johna Hopkinse ve městě Baltimore v Marylandu u mladé pacientky pozorují potíže s dechem a úzkostné stavy.

Žena je přesvědčena, že brzy zemře, přestože všemožné testy provedené tamními odborníky nepoukazují na jakékoliv riziko. S výjimkou nadváhy je prý naprosto zdravá, proč by tedy měla umírat? Tři dny před svými třiadvacátými narozeninami se pacientka svěří ošetřujícímu lékaři, že je očarovaná, a vysvětlí mu, že stejný osud již potkal předchozí dvě dívky. Mohou vůbec lékaři se smrtícím prokletím bojovat?

Testy neodhalily nic zvláštního, přesto žena v noci před narozeninami umírá, foto Pixabay

SNAHA O ZÁCHRANU

Když se den jejích narozenin přiblíží, Dr. Gottlieb Friesinger (1929–2012) a jeho kolegové u pacientky zaznamenají zrychlený puls a srdeční nepravidelnost, což se pokusí napravit rychlým zákrokem, při němž ženě operativně podvážou žíly.

Zlepšení stavu po operaci však netrvá dlouho. Den před svými narozeninami se pacientka začíná silně potit a špatně se jí dýchá. Ještě téhož dne než přijde noc, umírá. Následně provedená pitva ovšem pouze potvrzuje to, co zjistili lékaři již dříve.

Až na zmiňovanou nadváhu je její tělo naprosto zdravé a příčina smrti zůstává neznámá. Jako by se její srdce v jeden okamžik rozhodlo přestat tlouct. Může za smrt trojice dívek skutečně jen kletba porodní báby?

Foto: Creative Commons, Pixabay
Lokalita:
reklama
Související články
od Mirek Brát 23.9.2022 1.2tis
Rok 1948 byl nervózní dobou nejen v našich zeměpisných šířkách, ale i ve Spojených státech. Rozbíhala se epocha studené války, a tak klidu nepřidalo, když se u přísně střežených laboratoří v Los Alamos objevily záhadné světelné úkazy. Přiletěli jimi na exkurzi sovětští špióni, nebo se pod prsty tamních vědců chtěli podívat jejich mimozemští kolegové? Podivná létající zelená […]
od Eva Soukupová 23.9.2022 2.0tis
Podívanou, kterou nabízí 12 kilometrů dlouhé údolí Hessdalen v Norsku, nelze najít snad nikde jinde na světě. Nejenže se tu světla objevují s železnou pravidelnosti, ale dokonce hned v několika různých formách, a jejich pozorování občas trvá neuvěřitelně dlouho! Kvůli záhadným světlům byla v údolí dokonce vybudována stanice pro jejich pozorování.     První zmínky […]
od Adriana Vojtíšková 22.9.2022 2.2tis
Už jste slyšeli o Stanfordském experimentu, kdy se hra na vězně a dozorce změní v sadistickou podívanou? EnigmaPlus.cz vám představí nejslavnější psychologické pokusy, které ukážou naše nejtemnější stránky.      CO ROZKÁŽOU, TO JE SVATÉ Milgramův experiment (r. 1963)   Pokus amerického sociálního psychologa Stanleyho Milgrama šokujícím způsobem odhalil, jakou moc nad námi mají uznávané […]
od Adriana Vojtíšková 22.9.2022 2.4tis
Mezi nejpodivnější svědectví o neidentifikovatelných létajících objektech patří případ takzvaných světel z Phoenixu. Událost z roku 1997 sledovalo nespočet svědků a zůstává jednou z největších záhad spojených s fenoménem návštěvníků z vesmíru.     Jeden z nejslavnějších případů pozorování UFO se odehrává 13. března 1997 v americkém městě Phoenix ve státě Arizona. Na obloze nad […]
od Mirek Brát 21.9.2022 2.4tis
Herrington Lake v Kentucky ve Spojených státech amerických je takzvané antropogenní jezero vzniklé činností člověka. Jezero bylo vytvořeno přehrazením několika řek již v roce 1925. Jeho hluboké vody jsou domovinou mnoha druhů ryb a také neznámého jezerního monstra! Jezero Herrington má maximální hloubku okolo sedmdesáti šesti metrů. Je tak nejhlubším jezerem v celém Kentucky. I to znesnadňuje […]