5. prosince 1945: V oblasti bermudského trojúhelníku mizí pětičlenná letka amerických torpédových bombardérů Avenger.
Domů     Třináctiletého chlapce prý napadl poltergeist!
Třináctiletého chlapce prý napadl poltergeist!
od 26.7.2022
2.9tis
Rodinu z domu vyhnal násilný duch, foto Pixabay
320
SDÍLENÍ
2.9tis
ZOBRAZENÍ

Říká se, že k projevům poltergeista nejčastěji dochází v přítomnosti dětí a dospívajících. Událost, která se před deseti lety odehrála na východním pobřeží Británie, to jen potvrzuje.

Rodinu z domu vyhnal násilný duch, foto Pixabay Modlitby kněze příliš nepomohly, foto Pixabay Rodina se rozhodla dům raději opustit, foto Pixabay

Tamní teenager se tehdy stal obětí neobyčejně agresivního útoku neviditelných sil.

Když se roku 2012 vrací třiatřicetiletá Beverly z anglického Hartlepoolu se svým pětiletým synem ze školy domů, její třináctiletý syn Daniel tentokrát nečeká uvnitř domu jako obvykle.

reklama

Místo toho se choulí rozechvělý u zamčených venkovních dveří, obklopen svými sousedy. A trvá to notnou chvíli, než ze sebe vysouká, co se vlastně přihodilo.

„Daniel mi řekl, že seděl na pohovce a poslouchal hudbu, když cítil, že ho někdo popadl a zvedl do vzduchu,“ vypráví chlapcova matka roztřeseným hlasem. „Jeho nohy se zvedly z podlahy a někdo ho začal tlačit ze dveří obývacího pokoje.

Cokoliv to bylo, snažilo se ho to tlačit do kuchyně.“ Pak se rozlétnou venkovní dveře a neviditelný násilník chlapce popadne za paži a nemilosrdně jej vrhne na ulici. Chlapec nikoho nespatří, jen za sebou slyší těžký dech.

Poté, co se ocitne na ulici, běží se ukrýt do sousedova domu. Opravdu se to odehrálo tak, jak chlapec tvrdí? Kolem nejsou žádní svědkové, takže by mohl být snadno nařčen ze lži.

Modlitby kněze příliš nepomohly, foto Pixabay
Modlitby kněze příliš nepomohly, foto Pixabay

PRÁCE PRO KNĚZE

Chlapec byl však podle svědků silně rozrušen a je nepravděpodobné, že by sehrál až tak dobré divadlo. Další události dokládají, že se v domě přece jen něco podivného děje. Když se rodině podaří Daniela uklidnit, všichni se opatrně vrací domů.

reklama

Nezůstanou tam však dlouho. Z horního patra se totiž neustále ozývá bušení a domem zní kroky neviditelné bytosti a bez příčiny se každou chvíli ozývá pronikavý zvuk požárního hlásiče.

Následující noc tráví rodina schoulená na jedné posteli a dalšího dne okamžitě kontaktuje místního kněze, který přislíbí, že se bude modlit za rodinu a její klid. Ale to nestačí. Matka dětí je přesvědčena, že z domu musí odejít a najít si klidnější bydlení.

Což se jí nakonec podaří. Skutečně z domu rodinu vyhnal poltergeist? V britské historii by to zdaleka nebyl první ani poslední takový případ.

Rodina se rozhodla dům raději opustit, foto Pixabay
Rodina se rozhodla dům raději opustit, foto Pixabay
Foto: Pixabay
Lokalita:
reklama
Související články
od 5.12.2022 290
Když byl Josh ještě na střední škole, často si s přáteli hráli nejrůznější hry. Jednou v noci však jejich pozornost upoutala deska Ouija.  „Zkoušeli jsme to už dříve a nikdy se nic pozoruhodného nestalo,“ popsal mladík. Obvykle měla hra pouze postrašit kamarády. Onehdy v noci ale nebyl nikdo krom sedmi přátel doma. A tehdy deska „promluvila“… M
od 3.12.2022 2.2tis
Černá Volha, tak se říká městské legendě rozšířené v Polsku, Rumunsku, Maďarsku, Rusku, Bělorusku, na Ukrajině, v Řecku a Mongolsku především v 60. a 70. letech 20. století. Vypráví o vozu GAZ-21 nebo GAZ-24, který byl údajně používán k únosům a vraždám lidí. Podle různých verzí jím jezdila komunistická tajná policie, ruská mafie, satanisté nebo sám Satan. Legenda nejspíš souvisí s faktem, že t
od 2.12.2022 2.6tis
Může člověk při transplantaci srdce přijmout i chuť vraždit? Ve Španělsku to raději nehodlají riskovat. Za všechny mluví případ vraha Juana Carlose Alfara. Ten se zastřelí zabarikádovaný ve svém domě v roce 2012 poté, co spáchá dvojnásobnou vraždu ve vesnici Salobral. Americký sériový zabijá
od 2.12.2022 3.1tis
Popularita proutkaření neustále stoupá, nyní se s virgulí hledají například nemoci v lidském těle. Údajně se může proutkařem stát každý z nás. Otestujte se, zda máte talent! Na začátek budete potřebovat svou vlastní virguli. Důležité je, že se vůbec nemusí jednat o dřevěnou vidlici, každému proutkaři vyhovuje jiný nástroj, materiál i tvar, někteří
od 30.11.2022 2.8tis
Je noc. Dům je tichý, všichni už spí. V tom se pomalu otevřou dveře pokoje, ozve se slabé zavrzání. Opatrné kroky. Mladá žena, která tu leží na posteli, se posadí na posteli. To, co se stane vzápětí, si bude pamatovat celý život. Žena v pokoji je 24letá Eva Kočová. Zamžourá do tmy ke knihovně, kde kdosi postává: „Tati, ty si jdeš pro knížku? Tak já ti rozsvítím.“ Podobná příhoda by nebyla ničím