10. srpna 2019: Federální letecká správa USA uzavírá vzdušný prostor nad Oblastí 51, mohlo to souviset s testováním utajovaných technologií?
Domů     Paranormální jevy
Třináctiletého chlapce prý napadl poltergeist!
Eva Soukupová
od Eva Soukupová 26.7.2022
2.9tis
Rodinu z domu vyhnal násilný duch, foto Pixabay
320
SDÍLENÍ
2.9tis
ZOBRAZENÍ

Říká se, že k projevům poltergeista nejčastěji dochází v přítomnosti dětí a dospívajících. Událost, která se před deseti lety odehrála na východním pobřeží Británie, to jen potvrzuje.

Rodinu z domu vyhnal násilný duch, foto Pixabay Modlitby kněze příliš nepomohly, foto Pixabay Rodina se rozhodla dům raději opustit, foto Pixabay

Tamní teenager se tehdy stal obětí neobyčejně agresivního útoku neviditelných sil.

Když se roku 2012 vrací třiatřicetiletá Beverly z anglického Hartlepoolu se svým pětiletým synem ze školy domů, její třináctiletý syn Daniel tentokrát nečeká uvnitř domu jako obvykle. Místo toho se choulí rozechvělý u zamčených venkovních dveří, obklopen svými sousedy. A trvá to notnou chvíli, než ze sebe vysouká, co se vlastně přihodilo.

„Daniel mi řekl, že seděl na pohovce a poslouchal hudbu, když cítil, že ho někdo popadl a zvedl do vzduchu,“ vypráví chlapcova matka roztřeseným hlasem. „Jeho nohy se zvedly z podlahy a někdo ho začal tlačit ze dveří obývacího pokoje.

Cokoliv to bylo, snažilo se ho to tlačit do kuchyně.“ Pak se rozlétnou venkovní dveře a neviditelný násilník chlapce popadne za paži a nemilosrdně jej vrhne na ulici. Chlapec nikoho nespatří, jen za sebou slyší těžký dech.

Poté, co se ocitne na ulici, běží se ukrýt do sousedova domu. Opravdu se to odehrálo tak, jak chlapec tvrdí? Kolem nejsou žádní svědkové, takže by mohl být snadno nařčen ze lži.

Modlitby kněze příliš nepomohly, foto Pixabay

PRÁCE PRO KNĚZE

Chlapec byl však podle svědků silně rozrušen a je nepravděpodobné, že by sehrál až tak dobré divadlo. Další události dokládají, že se v domě přece jen něco podivného děje. Když se rodině podaří Daniela uklidnit, všichni se opatrně vrací domů.

Nezůstanou tam však dlouho. Z horního patra se totiž neustále ozývá bušení a domem zní kroky neviditelné bytosti a bez příčiny se každou chvíli ozývá pronikavý zvuk požárního hlásiče.

Následující noc tráví rodina schoulená na jedné posteli a dalšího dne okamžitě kontaktuje místního kněze, který přislíbí, že se bude modlit za rodinu a její klid. Ale to nestačí. Matka dětí je přesvědčena, že z domu musí odejít a najít si klidnější bydlení.

Což se jí nakonec podaří. Skutečně z domu rodinu vyhnal poltergeist? V britské historii by to zdaleka nebyl první ani poslední takový případ.

Rodina se rozhodla dům raději opustit, foto Pixabay
Foto: Pixabay
Lokalita:
reklama
Související články
od Pavel Polcar 10.8.2022 346
Tento příběh se vyprávěl před několika lety v Singapuru. Popisuje snahu jedné zbloudilé duše dostat se domů. V zemích, jako je Singapur, je zcela normální, že v jednom bytě žije několik generací, obvykle to bývají děti, rodiče a prarodiče. V bytě, kterého se týká tento příběh, žila žena s manželem, jedním dítětem a manželovými rodiči. […]
od Dalibor Vrána 10.8.2022 548
Hrůza může mít různou tvář, ale někdy ji nemá vůbec! Dartmoor je oblast mokřin umístěná v srdci anglického hrabství Devon a právě odtud přichází ve 20. letech minulého století hodně podivné zprávy… Na silnici B3212 mezi osadou Postbridge a místem zvaným Two Bridges řidiči často ztrácí kontrolu nad svými vozy či motocykly. A údajně za […]
od Dalibor Vrána 10.8.2022 950
Londýnský hřbitov Highgate by byl koncem 60. let hororovým místem i bez jakýchkoliv paranormálních jevů. Zchátralé hroby jsou prorostlé hustou zelení, hrobky a rakve rozlámané, někdy dokonce tak, že můžete spatřit hnijící ostatky mrtvých. A mezi tím vším se má pohybovat stín patřící králi upírů… Každý hřbitov je obklopený duchařskými historkami a s Highgate to […]
od Pavel Polcar 8.8.2022 1.9tis
Huntingdon College je jen jednou z mnoha strašidelných vysokých škol v Americe. Tento údajně pravdivý příběh pochází z University of Michigan v Ann Arbor. K strašení došlo v roce 1972 na večírku pořádaném studenty University of Michigan, kteří bydleli na Ashley Street. Podle listu The Michigan Daily 15letá dívka, jež tam v první řadě pravděpodobně neměla co dělat, […]
od Pavel Polcar 8.8.2022 2.1tis
Imaginárního kamaráda má spousta dětí, ale jen málo z nich se kamarádí s hravým poltergeistem. „Moje sousedka Diane a já jsme roky měli hravého poltergeista a říkali jsme mu Billy,“ začal své vyprávění Dean. Vždy když přišel domů, nacházel věci na různých místech – mléko ve skříni, toaletní papír v lednici, prací prostředek ve vaně […]