5. prosince 1945: V oblasti bermudského trojúhelníku mizí pětičlenná letka amerických torpédových bombardérů Avenger.
Domů     Síla hypnózy: Jaké je to být v transu?
Síla hypnózy: Jaké je to být v transu?
od 26.7.2022
3.0tis
Jak se cítíte při hypnóze a co dělá vaše tělo? Redakce to zkusila na vlastní kůži! Foto: Pixabay
337
SDÍLENÍ
3.0tis
ZOBRAZENÍ

Sedíme u doktora Jiřího Zíky, který se již 40 let zabývá hypnózou, a chystáme se na další uvedení do transu. Držíme naše dlaně proti sobě a prsty máme lehce roztažené.

Jak se cítíte při hypnóze a co dělá vaše tělo? Redakce to zkusila na vlastní kůži! Foto: Pixabay Ruce pomalu těžknou... Foto: Pixabay Někdy se mohou dostavit i podivuhodné výjevy... Foto: Pixabay

Opět jsme upozorňováni na to, abychom nic nedělali vědomě a volně dýchali. „Budete se nořit do příjemného, bezpečného a účinného stavu, příjemného odpoutání od okolí,“ dává instrukce doktor Zíka.

reklama

Naše ruce pozvolna těžknou, někomu se pohybují směrem k sobě, jinému klesají na kolena. Doléhá k nám klidný hlas doktora Zíky:

„Pokud se prsty dotknou, tak se ještě dál prohloubí vaše ponoření do hypnózy.“ Stále k nám mluví uklidňujícím hlubokým hlasem a opakuje ta samá, přívětivá slova:

„Až začnu počítat do třiceti, budete se nořit do příjemného stavu pohody.“ Jeho odpočítávání začíná a naše mysl se dostává do „jiného světa“. Klidně dýcháme, máme zavřené oči a hlas doktora Zíky je stále vzdálenější.

S každým dalším číslem se více odpoutáváme od okolí. Každý z nás však trans prožívá jinak. Jaké budou naše zážitky, až se z podivuhodného stavu probereme?

Ruce pomalu těžknou... Foto: Pixabay
Ruce pomalu těžknou… Foto: Pixabay

CÍTÍME SE BÁJEČNĚ

„Pokud bude vaše podvědomí chtít potvrdit, že vás ponořilo do příjemné, bezpečné, užitečné hypnózy,“ říká PhDr. Zíka, „dá to najevo tím, že se samy od sebe otevřou vaše oči a vy se příjemně přeladíte do plného, bdělého, aktivního stavu a budete se dál cítit příjemně.“ Postupně otevíráme víčka a cítíme se zvláštně klidní a zároveň svěží.

reklama

Každý jsme ale trans prožívali lehce odlišně. Jednoho brněly ruce a těžkla mu hlava, takže se překlápěla dopředu, druhý zase popisoval, že vůbec neměl ponětí o tom, co se s jeho rukama děje.

Dozvídáme se, že samovolné pohyby rukou se nazývají pohybové automatismy a že jsme zažili hypotaxii – pohyby, o nichž jsme věděli, ale nedokázali je ovládnout.

Jeden z nás dokonce okusil „vnitřní vidění“ – zjevovaly se mu vnitřní obrazy, aniž by je vědomě vyvolával. Obecně se však dá říci, že zejména v počátečním stadiu se nám nepodařilo naprosto se odpoutat od vnějších vlivů. Proč?

PhDr. Jiří Zíka to vysvětluje následovně: „Tady jsem to dělal skupinově.

Když pracuji s jednotlivými klienty, je to o něčem jiném.“ Dostalo se nám jen ochutnávky lehčí hypnózy, ovšem když se hypnotizér věnuje svým klientům delší dobu, uvede je do stavu hypnózy mnohem hlubší.

Někdy se mohou dostavit i podivuhodné výjevy... Foto: Pixabay
Někdy se mohou dostavit i podivuhodné výjevy… Foto: Pixabay
Foto: Pixabay
Lokalita:
reklama
Související články
od 4.12.2022 1.1tis
Známý prorok Edgar Cayce přišel na svět 18. března 1877 v Kentucky v USA do farmářské rodiny. Když mu bylo 6 let, řekl rodičům, že vidí duchy zesnulých příbuzných, a dokonce s nimi i promlouvá.     Později u něj propukla další pozoruhodná vlastnost. Když omylem usnul na jedné z učebnic, po probuzení zjistil, že zná celý její obsah! Cayce
od 2.12.2022 2.9tis
Mohou být některá náboženská zjevení tak konkrétní, aby nás varovala před nadcházejícími událostmi? Italka jménem Gisella Cardia tvrdí, že ano! V italském městečku Trevignano Romano se každý měsíc scházejí věřící, aby si prostřednictvím vizionářky Giselly Cardie vyslechly vzkazy od samotné Panny Marie. Ačkoliv se zde údajně zázraky odehrávají již od roku
od 26.11.2022 1.5tis
Dvanácté století nebylo v našich zeměpisných šířkách žádnou idylou. Německý král Lothar III. táhl s vojskem do Čech. Kníže Soběslav I. se rozhodl povolat na pomoc „nejtěžší kalibr“, který měl k dispozici. Jednalo se o posvátné relikvie patronů české země. Pomohou? Za posvátné české relikvie s magickou mocí jsou považovány kopí sv. Václava a prapore
od 24.11.2022 3.6tis
Je to k nevíře, ale i ve středoevropském geografickém prostoru mohou záhadně mizet lidé. Příkladem je slovenská i polská část pohoří Tatry. I v moderních době zde zmizely desítky lidí. Hovoří se i o působení paranormálních jevů a fenoménů časoprostoru! Po zmizelých pátrá též polská speciální policejní jednotka s příznačným názvem „Archiv X“. Název
od 21.11.2022 2.8tis
Úvahy o tom, že kromě našeho světa, tak jak jej známe, existuje jeden další nebo několik alternativních světů, existují možná od nepaměti. Tato problematika je častým námětem řady dobrodružných literárních či filmových děl. A tak v nich nechybí případy náhodného či záměrného přestupu člověka mezi těmito světy či jejich dimenzemi. BRÁNA BOHŮ PERUÁNSKÝCH IND