26. ledna 1966: Během dopoledne opouští dům v australském Adelaide Jane, Arnna a Grant Beaumontovi. Je jim mezi pěti až devíti lety. Nikdy se nenajdou.
Domů     Náboženství a okultismus
Tygří oko: Odhání deprese a přivolává bohatství
Dalibor Vrána
od Dalibor Vrána 24.2.2021
5.7tis
Tygří oko. Foto: Wikimedia Commons
617
SDÍLENÍ
5.7tis
ZOBRAZENÍ

Tygří oko je amuletní kámen, který se člověku hodí u důležitých zkoušek a pohovorů, stejně jako v každodenním životě plném nástrah moderní doby. Jeho magie údajně dokáže osvobozovat od nezdravých závislostí na lidech i věcech.

Tygří oko také pomáhá svému nositeli nalézt skrytou vnitřní sílu a naplno si uvědomit sebe sama.

Tygří oko. Foto: Wikimedia Commons Může vám tygří oko pomoci k bohatství? Foto: Wikimedia Commons Tygří oko prý pomáhá i vůči stresu. Foto: Wikimedia Commons Tygří oko využila Ukrajina na své poštovní známce. Foto: Wikimedia Commons

Mysticky zbarvené tygří oko není se svými tlumenými barvami tak nápadné jako třeba krvavě rudý rubín či jásavě zelený smaragd, s nimiž jsme vás již seznámili. Magické schopnosti mu ale rozhodně nechybí.

Nejspecifičtější pro něj asi je, že údajně dokáže přitahovat peníze při nejistém podnikání. Nerozvážné a rozhazovačné typy pak naopak brzdí v nesmyslném utrácení a investicích na špatných místech.

Může vám tygří oko pomoci k bohatství? Foto: Wikimedia Commons

MAGICKÝ RITUÁL PENĚZ

Pokud toužíte po rozmnožení svého majetku, můžete si udělat s tygřím okem drobný rituál, který vám má v těchto záměrech pomoci. Při tomto jednoduchém obřadu si kámen spolu s menším finančním obnosem vložte do hrníčku na teplém místě a pravidelně k němu přidávejte drobné mince.

Tygří oko ale není jen pro materialisty. Pomáhá třeba také zbavovat nesamostatné lidi přehnané závislosti na druhých. Pokud dáte na horoskopy, je tygří oko vhodné především pro zrozence ve znamení Býka a Panny.

Rovnováha, kterou v sobě tygří oko skrývá, se projevuje i tak, že kámen údajně pomáhá v duchovním růstu a rozletu usedlým a spíše materialisticky založeným lidem. Naopak má přistřihávat pomyslná křídla fantazie přehnaně spirituálně orientovaným jedincům.

Tygří oko je tak vhodné pro všechny, kteří potřebují nějakým způsobem usměrnit. Pokud vám vaši blízcí vyčítají tvrdohlavost, nebo sami víte, že trpíte neovladatelnými výbuchy vzteku, tygří oko je tím pravým kamenem, po kterém byste měli sáhnout. To samé platí i pro ty věčně nerozhodné váhavce mezi námi.

Tygří oko prý pomáhá i vůči stresu. Foto: Wikimedia Commons

POMOCNÍK PŘI DETOXIKACI I BOJI SE STRESEM

Z pohledu fyzického zdraví se tygří oko doporučuje jako alternativní podpora při boji s depresemi. Kámen lze využít také ke zmírnění škodlivých následků každodenního stresu, jako pomoc při různých křečích, k tlumení chronického astmatu a v neposlední řadě k tišení nadměrné sexuální touhy.

Každý z nás jej pak může povolat na pomoc při nachlazení, urychluje prý totiž jeho léčbu. Konečně, za pokus nic nedáte… Z vnitřních orgánů má tygří oko kladný vliv na činnost jater, čímž urychluje snahy o detoxikaci lidského organismu a přispívá k celkové regeneraci těla.

Věří se také, že tygří oko má moc ochránit člověka před hrozícími duševními chorobami, případně pozitivně ovlivňovat jejich průběh.

Tygří oko využila Ukrajina na své poštovní známce. Foto: Wikimedia Commons

TYGŘÍ OKO JAKO TALISMAN

Síly tygřího oka lze využít u zkoušek a při příležitosti různých důležitých jednání. Jde o mimořádně vhodný talisman. Při vzdálenějších cílech a životních bězích na dlouhou trať tento kámen dodává tolik potřebnou motivaci a povzbuzuje k vytrvání ve snažení, čímž přispívá k lepšímu výkonu.

Pro ty, kteří se magií zabývají hlouběji, je tygří oko nepostradatelnou součástí celé řady obřadů. Netýká se to jen výše uvedeného rituálu k rozšíření majetku, ale třeba i rituálu k zažehnávání takzvaných energetických upírů nebo věštění.

Pokud už se nemůžete dočkat, až se vrhnete na výběr svého nového tygřího oka, pamatujte ještě na to, že pro to, aby vám dobře sloužilo, je potřeba čistit jej od nahromaděných energií a také pozitivně nabíjet.

K očistě postačí tekoucí vlažná voda a následné nabíjení přenechejte přímým slunečním paprskům.

Jitka Krulcová

Foto: Wikimedia Commons
Lokalita:
reklama
Související články
od Mirek Brát 22.1.2022 2.5tis
Deštné v Orlických horách je v zimních měsících vyhledávané lyžařské středisko. Příznivci sjezdové lyžování tu mohou nejen spoléhat na správně seřízená bezpečnostní vázání, ale mohou rovněž požádat o přímluvu za šťastný návrat z lyžovačky i „místní“ Pannu Marii Královnu (tzv. Deštenskou). Za historií Panny Marie-Deštenské musíme putovat až do přelomu osmnáctého a devatenáctého století. Tehdy […]
od Eva Soukupová 21.1.2022 2.6tis
Dlouho byla zatvrzelou skeptičkou se silným odporem k jakýmkoliv nadpřirozeným jevům. Po setkání s jistým médiem se ale její život obrátí naruby. Začne se plně věnovat magii, věštění a parapsychologii. Nejdříve jako kartářka a pak jako médium, které řeší zločiny.     V minulosti by byla americká parapsycholožka Noreen Renier (*1937) jistojistě považována za čarodějnici […]
od Pavel Polcar 21.1.2022 3.2tis
Lidé jsou toho přesvědčení, že když evoluce nabízí odpovědi na změny života, měla by také vysvětlovat i jeho vznik. I přes všemožná zjištění, jakými jsou nejrůznější adaptace v průběhu času, však evoluce dosud není schopna objasnit skutečný původ života. S evoluční teorií je možné nahlédnout o mnoho let zpět až k tzv. LUCA (Last Universal Common […]
od Adriana Vojtíšková 20.1.2022 2.8tis
Zajímá vás, kým byl mytický vlk Fenrir, jak se dělí padlí andělé, nebo zda měla Amerika skutečného superhrdinu? Čtěte dál…     OTÁZKA 1.: JAK SE ROZDĚLUJÍ PADLÍ ANDĚLÉ A DÉMONI? Toto členění démonů pochází od anglického okultisty Francise Barretta z přelomu 18./19. století. Právě on stanovil počet pekelných sborů na číslovku 9. Inspiroval se […]
od Mirek Brát 20.1.2022 3.5tis
V Podorlické pahorkatině se nachází poutní místo Rokole s pramenem údajně zázračné léčivé vody. Název Rokole pravděpodobně vychází z geografické polohy místa v roklině, tedy od slova rokle. Tamní lesní studánka je dobře známá v širokém okolí. Jaká legenda proměnila tuto lokalitu ve vyhledávané  poutní místo? Prvotní legenda spojená s oblastí Rokole má v sobě zřetelný nádech mariánského zázraku. Jde […]