Skip to content

Tygří oko: Odhání deprese a přivolává bohatství

Tygří oko je amuletní kámen, který se člověku hodí u důležitých zkoušek a pohovorů, stejně jako v každodenním životě plném nástrah moderní doby. Jeho magie údajně dokáže osvobozovat od nezdravých závislostí na lidech i věcech.

Tygří oko také pomáhá svému nositeli nalézt skrytou vnitřní sílu a naplno si uvědomit sebe sama.

Mysticky zbarvené tygří oko není se svými tlumenými barvami tak nápadné jako třeba krvavě rudý rubín či jásavě zelený smaragd, s nimiž jsme vás již seznámili. Magické schopnosti mu ale rozhodně nechybí.

Nejspecifičtější pro něj asi je, že údajně dokáže přitahovat peníze při nejistém podnikání. Nerozvážné a rozhazovačné typy pak naopak brzdí v nesmyslném utrácení a investicích na špatných místech.

Může vám tygří oko pomoci k bohatství? Foto: Wikimedia Commons
MAGICKÝ RITUÁL PENĚZ

Pokud toužíte po rozmnožení svého majetku, můžete si udělat s tygřím okem drobný rituál, který vám má v těchto záměrech pomoci. Při tomto jednoduchém obřadu si kámen spolu s menším finančním obnosem vložte do hrníčku na teplém místě a pravidelně k němu přidávejte drobné mince.

Tygří oko ale není jen pro materialisty. Pomáhá třeba také zbavovat nesamostatné lidi přehnané závislosti na druhých. Pokud dáte na horoskopy, je tygří oko vhodné především pro zrozence ve znamení Býka a Panny.

Rovnováha, kterou v sobě tygří oko skrývá, se projevuje i tak, že kámen údajně pomáhá v duchovním růstu a rozletu usedlým a spíše materialisticky založeným lidem. Naopak má přistřihávat pomyslná křídla fantazie přehnaně spirituálně orientovaným jedincům.

Tygří oko je tak vhodné pro všechny, kteří potřebují nějakým způsobem usměrnit. Pokud vám vaši blízcí vyčítají tvrdohlavost, nebo sami víte, že trpíte neovladatelnými výbuchy vzteku, tygří oko je tím pravým kamenem, po kterém byste měli sáhnout.

To samé platí i pro ty věčně nerozhodné váhavce mezi námi.

Tygří oko prý pomáhá i vůči stresu. Foto: Wikimedia Commons
POMOCNÍK PŘI DETOXIKACI I BOJI SE STRESEM

Z pohledu fyzického zdraví se tygří oko doporučuje jako alternativní podpora při boji s depresemi. Kámen lze využít také ke zmírnění škodlivých následků každodenního stresu, jako pomoc při různých křečích, k tlumení chronického astmatu a v neposlední řadě k tišení nadměrné sexuální touhy.

Každý z nás jej pak může povolat na pomoc při nachlazení, urychluje prý totiž jeho léčbu. Konečně, za pokus nic nedáte… Z vnitřních orgánů má tygří oko kladný vliv na činnost jater, čímž urychluje snahy o detoxikaci lidského organismu a přispívá k celkové regeneraci těla.

Věří se také, že tygří oko má moc ochránit člověka před hrozícími duševními chorobami, případně pozitivně ovlivňovat jejich průběh.

Tygří oko využila Ukrajina na své poštovní známce. Foto: Wikimedia Commons
TYGŘÍ OKO JAKO TALISMAN

Síly tygřího oka lze využít u zkoušek a při příležitosti různých důležitých jednání. Jde o mimořádně vhodný talisman. Při vzdálenějších cílech a životních bězích na dlouhou trať tento kámen dodává tolik potřebnou motivaci a povzbuzuje k vytrvání ve snažení, čímž přispívá k lepšímu výkonu.

Pro ty, kteří se magií zabývají hlouběji, je tygří oko nepostradatelnou součástí celé řady obřadů. Netýká se to jen výše uvedeného rituálu k rozšíření majetku, ale třeba i rituálu k zažehnávání takzvaných energetických upírů nebo věštění.

Pokud už se nemůžete dočkat, až se vrhnete na výběr svého nového tygřího oka, pamatujte ještě na to, že pro to, aby vám dobře sloužilo, je potřeba čistit jej od nahromaděných energií a také pozitivně nabíjet.

K očistě postačí tekoucí vlažná voda a následné nabíjení přenechejte přímým slunečním paprskům.

Jitka Krulcová

Foto: Wikimedia Commons
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky magie Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články