23. února 2012: Kalifornské San Diego žije nálezem zvláštního tvora vyplaveného na pobřeží Tichého oceánu. Jde o čupakabru?
Domů     Údolí plné nářků dětí i odsouzenců na smrt
Údolí plné nářků dětí i odsouzenců na smrt
od 11.12.2023
2.7tis
269
SDÍLENÍ
2.7tis
ZOBRAZENÍ

Údolí řeky Klenice pod hradem Kost je lemováno pískovcovými skalami a přímo vybízí k romantické procházce. Ovšem vyplatí se raději dávat si pozor na čas.

Jakmile se totiž údolí přikryje do tmy a nad oblohu vystoupí měsíc, návštěvník brzy pochopí, proč se tohle údolí jmenuje Plakánek.

Touhle krásnou přírodou totiž bloudí duše mnohých nevinných obětí, které ani mnoho let po smrti nemohou najít svůj klid. A je jich tu velké množství.

Nad údolím se totiž tyčí majestátní Kost a hluboké lesy pod ním jsou pro místní panstvo ideálním prostorem, ze kterého není nic slyšet ani ho není vidět. Po mnoho let tak se z Kosti směrem do tohoto údolí vydává velmi smutný průvod.

Muži či ženy v okovech jsou doprovázeni katy. Na místních stínadlech jsou pak mučeni, často kruté zacházení nepřežijí nebo jsou svými vězniteli zabiti.

Jejich duše ale zůstávají v okolí a jejich nářek při mučení, jako by se vryl do okolních skal a za noci v úplňku se dral na povrch.

Láska na první pohled

Ale odsouzenci na smrt nejsou jedinými dušemi, které má panstvo na svědomí. V hlubokých lesích se odedávna pálí dřevěné uhlí. Jednomu z tamních uhlířů se pak narodí dcera. Vyroste z ní velmi krásné děvče, které se jednoho dne dostane až na hrad.

Tou dobou sedí ve své kanceláři jistý vysoký úředník. Když se mimoděk podívá z okna, zatají se mu dech. Od té chvíle nemyslí na nic jiného, než na onu krasavici, kterou spatřil. Okamžitě dá za úkol sloužícím zjistit, kdo to je. Brzy má jasno.

Tuhle dívku musí získat. Pro bohatého pána ze zámku není složité okouzlit chudé děvče, a tak uhlířova dcera po krátkém nadbíhání zjihne.

Dětských duší ale údolím údajně bloudí mnohem více. Necelé tři kilometry od Kosti, na druhé straně údolí, se nachází obec Střehom.
Dětských duší ale údolím údajně bloudí mnohem více. Necelé tři kilometry od Kosti, na druhé straně údolí, se nachází obec Střehom.

Strašné následky

Když údolí pokryje tma, opatrně se vykrade z otcova domu. Spěchá na smluvené místo, kde už ji čeká její milý, a plně se mu odevzdá. Jenže po nějakém čase si dívka všimne, že se její břicho zakulacuje. Brzy pochopí, co to znamená. Bude mít dítě.

Co si ale počne, když není vdaná? Okamžitě se vydá na Kost, věří, že svému milému nese dobrou zprávu. Čeká na ni ale nepříjemné překvapení. Vysoký úředník si rozhodně nemůže dovolit svatbu s neurozenou dívkou, to se přece nehodí. A ji nechá vyhnat ze zámku.

Dívka je zoufalstvím bez sebe. Nakonec se jí podaří utajit těhotenství před přísným otcem. Ale jakmile porodí, odnese dítě do lesa a tam jej zaživa zahrabe. Od té chvíle jí ale svědomí nedá spát, provázejí ji strašné sny. Jedné noci to už nedokáže vydržet.

Vydá se své dítě hledat. V noci ale zřejmě sejde z cesty nebo zabloudí v lese. Ať tak či tak, nikdo už ji od té doby neviděl. Pláč jejího dítěte i její lkaní se ale údolím rozléhá dodnes.

Majestátní Kost – hluboké lesy pod ním jsou pro místní panstvo ideálním prostorem, ze kterého není nic slyšet ani vidět.
Majestátní Kost – hluboké lesy pod ním jsou pro místní panstvo ideálním prostorem, ze kterého není nic slyšet ani vidět.

Nepozornost způsobí smrt

Dětských duší ale údolím údajně bloudí mnohem více. Necelé tři kilometry od Kosti, na druhé straně údolí, se nachází obec Střehom. Právě v ní žije někdy krátce po třicetileté válce mladá rodina.

Jednoho dne ale dostane žena strašlivou zprávu, její muž zahyne při práci v nedalekém lomu. Rodina zůstává bez živitele, jedinou věcí, která drží mladou ženu při životě, jsou dvě krásné děti. Ví, že se o ně musí postarat. Přežívá, jak se dá.

Jednoho dne se vydá do lesa sbírat dříví na topení. Děti vesele skotačí kolem ní. Žena se zabere do práce a najednou uslyší zoufalý výkřik. A pak druhý. Jde za hlasem, ale své děti najde na dně propasti. Umírají.

Když jejich hlasy ztichnou, zoufalá žena se vrhne do jednoho z místních rybníků a utopí se.

Foto: Shutterstock
reklama
Související články
od 22.2.2024 677
Starověkou Frygii najdeme na historických mapách na území Malé Asie. V současnosti jde o území Turecké republiky. Původní domovinou Frygů však byla Evropa, zejména oblasti jižního Balkánu, odkud se přibližně ve dvanáctém století před naším letopočtem začínají přesouvat do Malé Asie. Existují však teorie, že Frygové byly takříkajíc za našimi humny. Kde? [gallery ids="137949,137950,137951,137952"
od 21.2.2024 1.6tis
Neskutečné ornamenty obřích velikostí dodnes budí obdiv. Jedno má většina geoglyfů společné. Rozeznatelné jsou pouze z velké výšky a u převážné většiny se přesně neví, za jakým účelem vlastně vznikly. Nejinak je tomu i se Stepními geoglyfy z Kazachstánu! Kdo je vytvořil a proč?   K objevení Stepních geoglyfů v oblasti Turgaj v severním Kazachstánu dochází pomocí aplikace Google Eart
od 21.2.2024 2.1tis
Před začátkem druhé světové války se v oblasti Himálaje pohybovala německá vědecká výprava, kterou ovšem financovali nacisté. Její hlavní cíle byly dva. Těžko rozhodnout, který z nich byl bizarnější. Pátrání se soustředilo nejen na hledání kořenů árijské rasy, ale i na sněžného muže-yettiho. Sponzorství výpravy se ujal především Heinrich Himmler, H
od 19.2.2024 2.4tis
Umístění hrobky legendárního makedonského vládce Alexandra Velikého je jedním z největších starověkých tajemství. Nikdo totiž pořádně neví, kde se nachází. V listopadu roku 2014 obletí světová média ohromující zpráva. Místo posledního odpočinku jednoho z největších vojevůdců historie je prý konečně odhaleno! Pro všechny je to šok. Makedonský král A
od 19.2.2024 3.1tis
„Město se bude jmenovat Heliopolis, sídlo slunce,“ prohlásí Římané, kteří se roku 15 usazují v oblasti dnešního libanonského Baalbeku. Fascinovaně přitom zírají na obrovské kamenné kvádry, které zde vystavěli jejich předchůdci. „Jak to dokázali?“ honí se jim hlavou. Odpověď ale neznají. Přesně jako trpaslíci při pohledu na obra, tak si připadají Římané, když se pár let po začátku letopočtu pom
reklama
reklama
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Minulost ukrytá ve zřícenině
skutecnepribehy.cz
Minulost ukrytá ve zřícenině
Během zahraniční dovolené se mi stala neuvěřitelná věc. V chátrajícím kostele jsem nahlédla do minulosti! Když jsem se před deseti lety rozvedla, začala jsem se hodně věnovat turistice. Nevadilo mi podnikat výlety sama, ale nejraději a nejčastěji jsem jezdila s kamarádkou Magdou, která byla rovněž rozvedená. Před časem jsme se vydaly do rumunského vnitrozemí. V den, kdy se mi
Příčinou neplodnosti může být i netradiční tvar dělohy  Komplikuje početí i těhotenství
21stoleti.cz
Příčinou neplodnosti může být i netradiční tvar dělohy Komplikuje početí i těhotenství
Netradiční tvar dělohy může být příčinou neplodnosti, samovolných potratů nebo komplikovaného početí. Lékaři upozorňují, že na tento důvod neplodnosti se často nemyslí a vyšetření, která umí vady dělo
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Frederique Constant & seconde/seconde/ demonstrují, jak skloubit humor s precizní ruční prací
iluxus.cz
Frederique Constant & seconde/seconde/ demonstrují, jak skloubit humor s precizní ruční prací
Frederique Constant se pyšní tím, že je pravou švýcarskou hodinářskou manufakturou, která si vyrábí vlastní strojky a hodinky sestavuje ručně. Přesto není tato skutečnost vždy výrazně zdůrazňována.
Konec žhavého románku
nasehvezdy.cz
Konec žhavého románku
V oblíbeném seriálu ZOO hraje nejenom zpěvák Tomáš Klus (37), ale nově i jeho dcera Josefína (10). Ta má doma přezdívku „Keliška“ podle postavy drbny z filmů Slunce, seno… a to zcela po právu. Klus
Bylinky pro zdraví: Hřejivá a léčivá síla pro zimní dny
epochaplus.cz
Bylinky pro zdraví: Hřejivá a léčivá síla pro zimní dny
Káva, nebo čaj? Věčné dilema. Jsou tací, kteří si bez tmavého voňavého moku nedokážou představit ráno, jiní dávají naopak přednost bylinkám. A dělají dobře. Ze zdravotního hlediska může totiž čajům konkurovat jen málokterý nápoj. Ne nadarmo se veškeré neduhy už odedávna léčily pomocí bylinek… Historie čaje je skutečně dlouhá a poutavá. Věrohodné prameny a dokumenty,
Osvěžující zeleninový salát
tisicereceptu.cz
Osvěžující zeleninový salát
Lehký zeleninový salát vám jistě přijde vhod, navíc jej vykouzlíte pouze během necelé půlhodinky. Ingredience 1 květák 2 rajčata 1 červená cibule salátová okurka malé mozarellky 150 ml bílé
Přepadení v Paříži: Dámy si jdou pro šperky
epochaplus.cz
Přepadení v Paříži: Dámy si jdou pro šperky
Jeden zůstává stát u výlohy, vytáhne zbraň a neklidně se rozhlíží kolem. Dva lupiči si natahují dámské paruky a s vytaženými zbraněmi vtrhnou do luxusního klenotnictví. Všechny přítomné natlačí ke zdi a zdá se, že zaměstnance znají jménem, aby je jeden hlídal a druhý do připravených tašek naházel šperky a hodinky. Po jejich útěku na
Bratislava: Město, kde se tradice a současnost potkávají na každém kroku
epochanacestach.cz
Bratislava: Město, kde se tradice a současnost potkávají na každém kroku
Od českých hranic je to jen co by kamenem dohodil a ostatně většina lidí na obou stranách hraniční čáry tu hranici nikdy tak úplně nepřijala za svou. Bratislava k nám prostě nikdy nepřestala patřit stejně jako my k ní. Návštěvníci, kteří do Bratislavy zavítají poprvé, možná budou trochu bezradní. Jak se v té široké nabídce památek, atrakcí a
Nové „dělo“ pro Karolinu: Kvantový počítač konsorcia LUMI-Q
21stoleti.cz
Nové „dělo“ pro Karolinu: Kvantový počítač konsorcia LUMI-Q
Celoevropský společný podnik EuroHPC (EuroHPC JU) vyhlásil výběrové řízení na dodavatele nového kvantového počítače konsorcia LUMI-Q, který bude umístěn v České republice a propojen se superpočítačem
Zelenina za syrova? Tyhle druhy rozhodně ne!
panidomu.cz
Zelenina za syrova? Tyhle druhy rozhodně ne!
V módě jsou zeleninové saláty a rozmixované nápoje smoothies. Mají prospívat zdraví, to ale platí jen v případě, že nesáhnete vedle. Mýtus je představa, že se můžeme s chutí a bez kuchyňské úpravy pustit do všeho, co na zeleninovém záhonu vyroste. U některých druhů totiž za syrova hrozí zažívací potíže, někdy i mírná otrava, u
Nelítostná smrt Gianniho Versace: Proč musel zemřít slavný návrhář?
epochalnisvet.cz
Nelítostná smrt Gianniho Versace: Proč musel zemřít slavný návrhář?
Jindy posílá pro noviny a kávu asistenta, tentokrát má chuť na ranní procházku, a tak na sebe rychle hodí oblečení a vyrazí. Krátce před devátou se vrací, od domovních dveří ho dělí jen pár schodů, kd