4. prosince 1872: Východně od Azorských ostrovů je nalezena plachetnice Mary Celeste. Posádka zmizela beze stopy.
Domů     V Hondurasu údajně řádí čupakabra
V Hondurasu údajně řádí čupakabra
od 24.8.2019
5.5tis
212
SDÍLENÍ
5.5tis
ZOBRAZENÍ

Středoamerický Honduras děsí útoky neznámého monstra, kterého tamní obyvatelé považují za čupakabru, a připisují mu na účet už dvě lidská úmrtí a mnoho potrhaného dobytka. Dokonce i přivolaný odborník má za to, že za útoky není zodpovědný běžný známý živočich. Řádí v Hondurasu legendární monstrum?

Čupakabra, záhadný tvor údajně žijící na území Jižní a Střední Ameriky, je znám zejména jako „vysávač koz“, což je doslovný překlad jeho jména.

Popis čupakabry obvykle líčí jakéhosi hybridního křížence člověka s ještěrem a o jejím původu se stále spekuluje, nezřídka kdy zaznívá i mimozemská teorie.

reklama

Živí se masem a krví, napadá dobytek farmářů a jeho charakteristickým rysem jsou mrtvoly zvířat zbavené veškeré krve, které po ní zůstávají. Přesně s takovými útoky se už nějakou dobu potýkají obyvatelé Hondurasu, devítimilionového státu ve Střední Americe.

Opravdová hrůza se začíná šířit až v první polovině letošního roku, kdy údajná čupakabra napadne a usmrtí člověka. Během jednoho měsíce dochází hned ke dvěma takovým incidentům.

Zabilo dva nešťastníky záhadné monstrum, nebo jejich osud zpečetil na Zemi dobře známý tvor?

Neznámý tvor ve velkém zabíjí dobytek farmářů.
Neznámý tvor ve velkém zabíjí dobytek farmářů.

NIC, CO BYCHOM ZNALI

V roce 2017 bylo ve vesnici Choloma na severozápadě Hondurasu zabito nejméně 35 kusů hospodářských zvířat. Tomu předcházelo svědectví jistého mladého chlapce, který prohlašoval, že na pastvinách spatřil „bílé a ošklivé zvíře“.

reklama

Později jsou ve stejných místech nalezeny mrtvoly znetvořených zvířat. V dubnu roku 2018 dochází v obci Choluteca na opačném konci státu k dalším 30 případům zabitého skotu.

Zvířata v sobě nemají ani kapku krve a obvykle jsou jim vyříznuty určité orgány nebo kusy masa.

Neobvyklými případy úmrtí dobytka se zabývá honduraský veterinář Eleazar Romero, který potvrzuje, že se oblasti vyskytlo něco zvláštního, co se vymyká jakémukoliv lékařskému vysvětlení.

„Tento útočník zabíjí několik zvířat najednou a nejí je, jen na své kořisti provede dokonalý řez. Vím, že tato zvířata testovali ve Spojených státech, kde vyslovili obdiv nad přesností těch řezů,“ prohlašuje.

reklama

Na rozdíl od Američanů, kteří obvykle spekulují o přítomnosti mimozemských civilizací, Hondurasané věří, že má vše na svědomí právě čupakabra. Řádí tu tajemné vražedné monstrum?

Po dělníkovi zbyly jen boty, které si odložil.
Po dělníkovi zbyly jen boty, které si odložil.

ZŮSTALY JEN BOTY

První případ se odehrává 13. února 2019. Obětí je námezdní dělník nebo rolník, který pracoval za obcí El Naranjo de Siguatepeque, vysoko v horách centrálního Hondurasu. Muž se zřejmě v jednu chvíli posadil na kámen u cesty a sundal si boty, aby si odpočinul.

Vyzuté boty byly to první, co bylo následující noci nalezeno, zřejmě během pátrání, které iniciovala jeho rodina, když se dělník dlouho nevracel domů. Nedaleko bylo nalezeno i jeho tělo. Zpráva ale nezmiňuje žádná viditelná smrtelná zranění.

Pouze na jeho patě je prý stopa po kousnutí. Z těla muže prý také byla nějakým způsobem odsáta veškerá krev.

„Ti, kteří našli tělo dělníka, našli také díru v zemi, o které měli podezření, že odsud čupakabra nebo jiné stvoření vylezlo a na muže zaútočilo,“ doplňuje současný americký publicista Paul Seaburn. Vraždila skutečně čupakabra?

Oblasti, kde k útokům na lidi a dobytek došlo.
Oblasti, kde k útokům na lidi a dobytek došlo.

DALŠÍ MRTVÝ

Následujícího měsíce je z obce vzdálené jen asi 70 km od místa, kde byl zabit nešťastný dělník, hlášen další podobný případ. Druhou obětí je mladík, který se jednoho večera vracel ze zábavy.

Domů už nedorazil a jeho tělo našli až po třech dnech na vrcholu hory, která je poměrně vzdálená od místa jeho zmizení. Jeho tělo bez krve se navíc nachází ve skalní dutině, kam ho mohlo zatáhnout jen nějaké silné zvíře. Jak se na vrchol hory dostal není jasné.

„Případ je to docela tajemný, neboť není známo, zda se jedná o zvíře nebo o koho je, protože nezanechává stopy,“ doplňuje Eleazar Romero. Bude neznámý útočník nakonec dopaden, nebo musejí hondurasští čekat, až se přesune do jiného teritoria?

Foto: Google maps, NY Post, Medium.com
Lokalita:
reklama
Související články
od 3.12.2022 1.5tis
24. února 2022 zahájilo Rusko rozsáhlou invazi na Ukrajinu. Během kyjevské ofenzivy, která začala první den bojů, se na sociálních sítích začala šířit videa stíhaček a  tvrzení o pilotovi, který sestřelil několik ruských letadel. Pak se objevilo tvrzení, že to byl pilot MiGu-29 přezdívaný "Kyjevský duch". Ukrajinské ministerstvo obrany nejprve tvrdilo, že Duch z Kyjeva by mohl být jedním z desí
od 2.12.2022 2.2tis
Rodiče Jarmily K. z Brna bydlí na Vysočině. Jejich dcera se provdá za mladíka z Brna a nastěhuje se k němu. Zprvu za rodiči jezdí o každém volném víkendu, s narozením druhého potomka ale frekvence návštěv pomalu klesá. Na začátku nového milénia se vídají přibližně šestkrát za rok a jednou týdně si zavolají. Tatínkova holčička „S mamkou jsme si obvykle vola
od 1.12.2022 2.0tis
V závěru devatenáctého století začaly oblast západní Afriky děsit záhadné útoky. Těla obětí byla navíc zbavena části vnitřní orgánů. Letmé ohledání těl naznačovalo, že se tito nešťastníci stali cílem brutálního útoku velké kočkovité šelmy – leoparda. Pravda však byla mnohem temnější!   Koloniální úřady se snažily poskytnout nějaké logické v
od 30.11.2022 2.9tis
Moře čas od času vyplaví opravdové podivnosti, které se nedaří úplně jednoduše identifikovat. Tentokrát bylo na jedné brazilské pláži nalezeno cosi připomínající velkou kostlivou ruku. "Myslíme si, že to není člověk kvůli velikosti a množství kostí," říká Leticia Gomes Santiago, která strašidelnou část kostry objevila při procházce společně s přítelem. Ač by mohl někdo tipovat, že jde jen o něj
od 29.11.2022 2.7tis
Je to scéna, při které zalapá po dechu i tak zkušená vyšetřovatelka paranormálních jevů, jako je Lorraine Warren. Z temnoty hlubokých lesů v Tennessee na ní hledí pár nelidských očí. Tak Bigfoot je tedy skutečný… Napjatě čeká, co bude dál. Do toho případu se americkým manželům Edu (1926–2006) a Lorraine (1927–2019) Warrenovým původně moc nechtělo.