21. května 1953: Pád neznámého objektu u letiště Kingman v Arizoně doprovází spekulace o zřícení mimozemské lodi.
Domů     Neobjasněné události
V Hondurasu údajně řádí čupakabra
Eva Soukupová
od Eva Soukupová 24.8.2019
5.5tis
212
SDÍLENÍ
5.5tis
ZOBRAZENÍ

Středoamerický Honduras děsí útoky neznámého monstra, kterého tamní obyvatelé považují za čupakabru, a připisují mu na účet už dvě lidská úmrtí a mnoho potrhaného dobytka. Dokonce i přivolaný odborník má za to, že za útoky není zodpovědný běžný známý živočich. Řádí v Hondurasu legendární monstrum?

Čupakabra, záhadný tvor údajně žijící na území Jižní a Střední Ameriky, je znám zejména jako „vysávač koz“, což je doslovný překlad jeho jména. Popis čupakabry obvykle líčí jakéhosi hybridního křížence člověka s ještěrem a o jejím původu se stále spekuluje, nezřídka kdy zaznívá i mimozemská teorie.

Živí se masem a krví, napadá dobytek farmářů a jeho charakteristickým rysem jsou mrtvoly zvířat zbavené veškeré krve, které po ní zůstávají. Přesně s takovými útoky se už nějakou dobu potýkají obyvatelé Hondurasu, devítimilionového státu ve Střední Americe.

Opravdová hrůza se začíná šířit až v první polovině letošního roku, kdy údajná čupakabra napadne a usmrtí člověka. Během jednoho měsíce dochází hned ke dvěma takovým incidentům. Zabilo dva nešťastníky záhadné monstrum, nebo jejich osud zpečetil na Zemi dobře známý tvor?

Neznámý tvor ve velkém zabíjí dobytek farmářů.

NIC, CO BYCHOM ZNALI

V roce 2017 bylo ve vesnici Choloma na severozápadě Hondurasu zabito nejméně 35 kusů hospodářských zvířat. Tomu předcházelo svědectví jistého mladého chlapce, který prohlašoval, že na pastvinách spatřil „bílé a ošklivé zvíře“.

Později jsou ve stejných místech nalezeny mrtvoly znetvořených zvířat. V dubnu roku 2018 dochází v obci Choluteca na opačném konci státu k dalším 30 případům zabitého skotu. Zvířata v sobě nemají ani kapku krve a obvykle jsou jim vyříznuty určité orgány nebo kusy masa.

Neobvyklými případy úmrtí dobytka se zabývá honduraský veterinář Eleazar Romero, který potvrzuje, že se oblasti vyskytlo něco zvláštního, co se vymyká jakémukoliv lékařskému vysvětlení.

„Tento útočník zabíjí několik zvířat najednou a nejí je, jen na své kořisti provede dokonalý řez. Vím, že tato zvířata testovali ve Spojených státech, kde vyslovili obdiv nad přesností těch řezů,“ prohlašuje.

Na rozdíl od Američanů, kteří obvykle spekulují o přítomnosti mimozemských civilizací, Hondurasané věří, že má vše na svědomí právě čupakabra. Řádí tu tajemné vražedné monstrum?

Po dělníkovi zbyly jen boty, které si odložil.

ZŮSTALY JEN BOTY

První případ se odehrává 13. února 2019. Obětí je námezdní dělník nebo rolník, který pracoval za obcí El Naranjo de Siguatepeque, vysoko v horách centrálního Hondurasu. Muž se zřejmě v jednu chvíli posadil na kámen u cesty a sundal si boty, aby si odpočinul.

Vyzuté boty byly to první, co bylo následující noci nalezeno, zřejmě během pátrání, které iniciovala jeho rodina, když se dělník dlouho nevracel domů. Nedaleko bylo nalezeno i jeho tělo. Zpráva ale nezmiňuje žádná viditelná smrtelná zranění.

Pouze na jeho patě je prý stopa po kousnutí. Z těla muže prý také byla nějakým způsobem odsáta veškerá krev. „Ti, kteří našli tělo dělníka, našli také díru v zemi, o které měli podezření, že odsud čupakabra nebo jiné stvoření vylezlo a na muže zaútočilo,“ doplňuje současný americký publicista Paul Seaburn. Vraždila skutečně čupakabra?

Oblasti, kde k útokům na lidi a dobytek došlo.

DALŠÍ MRTVÝ

Následujícího měsíce je z obce vzdálené jen asi 70 km od místa, kde byl zabit nešťastný dělník, hlášen další podobný případ. Druhou obětí je mladík, který se jednoho večera vracel ze zábavy. Domů už nedorazil a jeho tělo našli až po třech dnech na vrcholu hory, která je poměrně vzdálená od místa jeho zmizení.

Jeho tělo bez krve se navíc nachází ve skalní dutině, kam ho mohlo zatáhnout jen nějaké silné zvíře. Jak se na vrchol hory dostal není jasné. „Případ je to docela tajemný, neboť není známo, zda se jedná o zvíře nebo o koho je, protože nezanechává stopy,“ doplňuje Eleazar Romero.

Bude neznámý útočník nakonec dopaden, nebo musejí hondurasští čekat, až se přesune do jiného teritoria?

Foto: Google maps, NY Post, Medium.com
Lokalita:
reklama
Související články
od Pavel Polcar 19.5.2022 982
Psal se rok 2013 a tehdy jedenadvacetiletá studentka Elisa Lam byla prohlášená za nezvěstnou. Brzy po nahlášení se její tělo objevilo ve střešní nádrži na vodu v Los Angeles. Jak se tam dostalo? Tělo objevil pracovník údržby v hotelu Cecil poté, co se vypravil nádrž zkontrolovat pro časté stížnosti na divnou chuť vody a její […]
od Pavel Polcar 18.5.2022 1.3tis
Příběh popsala jistá žena z New Yorku v USA známá pouze jako Allyson. Když se ráno připravovala do práce, zjistila, že jí v kabelce chybí peněženka, což bylo zvláštní, byla si jistá, že večer byla ještě na svém místě. Allyson a její manžel mají v bytě umístěné kamery, jelikož se k nim již několikrát někdo […]
od Dalibor Vrána 18.5.2022 2.8tis
Statistika říká, že pád ze třetího patra domu přežije jen polovina lidí. Z desátého patra téměř nikdo. A ze 47. patra mrakodrapu? To přežije patrně jedině Alcides Moreno (*1970), bývalý umývač oken na výškových budovách! 7. prosince 2007 se spolu se svým mladším bratrem Edgarem vydává do práce, čeká je zakázka na Solow Tower, mrakodrapu […]
od Jan Kukrál 17.5.2022 1.8tis
Je 29. května 1953 a novozélandský horolezec Edmund Hillary (1919–2008) pokládá jako první člověk v historii nohu na absolutní vrchol Mount Everestu. V doprovodu Šerpy Tenzinga Norgaye (1914–1986) dokazuje do té doby nemožné, oba se stávají světově známými celebritami. Není jim ale výjimečné prvenství přisouzeno neprávem? V roce 1924 chtějí masivní horu pokořit dva angličtí […]
od Eva Soukupová 16.5.2022 1.5tis
Manévry záhadných světel doprovázené přistáním obrovského létajícího kotouče nedaleko německého Frankfurtu pozorovala početná skupina svědků včetně šesti policistů. Přistání je doprovázeno poruchami rádiových a televizních signálů a událost potvrzují na svém radaru pracovníci blízké vojenské základny.     Za chladné jarní noci v pátek 12. března roku 1982 se v Messelu u Darmstadtu jen pár […]