Skip to content

V Hondurasu údajně řádí čupakabra

Středoamerický Honduras děsí útoky neznámého monstra, kterého tamní obyvatelé považují za čupakabru, a připisují mu na účet už dvě lidská úmrtí a mnoho potrhaného dobytka. Dokonce i přivolaný odborník má za to, že za útoky není zodpovědný běžný známý živočich.

Řádí v Hondurasu legendární monstrum?

Čupakabra, záhadný tvor údajně žijící na území Jižní a Střední Ameriky, je znám zejména jako „vysávač koz“, což je doslovný překlad jeho jména. Popis čupakabry obvykle líčí jakéhosi hybridního křížence člověka s ještěrem a o jejím původu se stále spekuluje, nezřídka kdy zaznívá i mimozemská teorie.

Živí se masem a krví, napadá dobytek farmářů a jeho charakteristickým rysem jsou mrtvoly zvířat zbavené veškeré krve, které po ní zůstávají. Přesně s takovými útoky se už nějakou dobu potýkají obyvatelé Hondurasu, devítimilionového státu ve Střední Americe.

Opravdová hrůza se začíná šířit až v první polovině letošního roku, kdy údajná čupakabra napadne a usmrtí člověka. Během jednoho měsíce dochází hned ke dvěma takovým incidentům. Zabilo dva nešťastníky záhadné monstrum, nebo jejich osud zpečetil na Zemi dobře známý tvor?

Neznámý tvor ve velkém zabíjí dobytek farmářů.
NIC, CO BYCHOM ZNALI

V roce 2017 bylo ve vesnici Choloma na severozápadě Hondurasu zabito nejméně 35 kusů hospodářských zvířat. Tomu předcházelo svědectví jistého mladého chlapce, který prohlašoval, že na pastvinách spatřil „bílé a ošklivé zvíře“. Později jsou ve stejných místech nalezeny mrtvoly znetvořených zvířat. V dubnu roku 2018 dochází v obci Choluteca na opačném konci státu k dalším 30 případům zabitého skotu. Zvířata v sobě nemají ani kapku krve a obvykle jsou jim vyříznuty určité orgány nebo kusy masa.

Neobvyklými případy úmrtí dobytka se zabývá honduraský veterinář Eleazar Romero, který potvrzuje, že se oblasti vyskytlo něco zvláštního, co se vymyká jakémukoliv lékařskému vysvětlení. „Tento útočník zabíjí několik zvířat najednou a nejí je, jen na své kořisti provede dokonalý řez.

Vím, že tato zvířata testovali ve Spojených státech, kde vyslovili obdiv nad přesností těch řezů,“ prohlašuje. Na rozdíl od Američanů, kteří obvykle spekulují o přítomnosti mimozemských civilizací, Hondurasané věří, že má vše na svědomí právě čupakabra.

Řádí tu tajemné vražedné monstrum?

Po dělníkovi zbyly jen boty, které si odložil.
ZŮSTALY JEN BOTY

První případ se odehrává 13. února 2019. Obětí je námezdní dělník nebo rolník, který pracoval za obcí El Naranjo de Siguatepeque, vysoko v horách centrálního Hondurasu. Muž se zřejmě v jednu chvíli posadil na kámen u cesty a sundal si boty, aby si odpočinul.

Vyzuté boty byly to první, co bylo následující noci nalezeno, zřejmě během pátrání, které iniciovala jeho rodina, když se dělník dlouho nevracel domů. Nedaleko bylo nalezeno i jeho tělo. Zpráva ale nezmiňuje žádná viditelná smrtelná zranění.

Pouze na jeho patě je prý stopa po kousnutí. Z těla muže prý také byla nějakým způsobem odsáta veškerá krev. „Ti, kteří našli tělo dělníka, našli také díru v zemi, o které měli podezření, že odsud čupakabra nebo jiné stvoření vylezlo a na muže zaútočilo,“ doplňuje současný americký publicista Paul Seaburn. Vraždila skutečně čupakabra?

Oblasti, kde k útokům na lidi a dobytek došlo.
DALŠÍ MRTVÝ

Následujícího měsíce je z obce vzdálené jen asi 70 km od místa, kde byl zabit nešťastný dělník, hlášen další podobný případ. Druhou obětí je mladík, který se jednoho večera vracel ze zábavy. Domů už nedorazil a jeho tělo našli až po třech dnech na vrcholu hory, která je poměrně vzdálená od místa jeho zmizení.

Jeho tělo bez krve se navíc nachází ve skalní dutině, kam ho mohlo zatáhnout jen nějaké silné zvíře. Jak se na vrchol hory dostal není jasné. „Případ je to docela tajemný, neboť není známo, zda se jedná o zvíře nebo o koho je, protože nezanechává stopy,“ doplňuje Eleazar Romero.

Bude neznámý útočník nakonec dopaden, nebo musejí hondurasští čekat, až se přesune do jiného teritoria?

Foto: Google maps, NY Post, Medium.com
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky záhady Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články