3. prosince 1967: Američan Herbert Schirmer spatří v Nebrasce podivný oválný objekt s červenými světly, jak se vznese a odletí.
Domů     Video zachycuje dvojici tajemných objektů nad San Diegem
Video zachycuje dvojici tajemných objektů nad San Diegem
od 9.11.2022
3.5tis
Diskutující rychle přispěchali s mimozemskou hypotézou, foto Pixabay
354
SDÍLENÍ
3.5tis
ZOBRAZENÍ

V polovině října se na Twitteru objevilo video, které zaznamenává přelet dvou zářících světel neznámého původu nad San Diegem v americké Kalifornii. Mimozemské teorie na sebe po zveřejnění klipu nenechaly dlouho čekat.

Zajímavé záběry, které 17. října na sociální síti Twitter zveřejnila uživatelka vystupující pod přezdívkou magot_e_dead, ukazují něco, co vypadá jako dva jasné objekty pohybující se téměř synchronně po kalifornské obloze.

reklama

Klip trvá 45 vteřin a začíná přiblíženým záběrem na dvojici světel na obloze. Světla klesají k horizontu a na okamžik mizí za mrakem.

Pak se objeví znovu, na několik sekund se zastaví a nakonec pokračují v pohybu po sestupné trajektorii, přičemž se ještě v ladném manévru otočí kolem sebe navzájem.

„Ty bláho, co to je?“ ozývá se v pozadí překvapený ženský hlas a pak ještě dodává: „To je šílené, cože?“

Záběry rychle vzbudily poměrně velkou pozornost a převzala je také řada zpravodajských serverů. Názory na to, co se na videu objevuje, se však rozcházejí.

reklama

Někteří uživatelé Twitteru se rychle uchýlili k mimozemské interpretaci, zatímco jiní, včetně ženy, která video zveřejnila, spekulují, že by mohlo jít o světlice světlice. Tuto myšlenku podporuje skutečnost, že objekty zřejmě postupně ztrácejí výšku.

Poblíž San Diega se navíc nachází několik vojenských základen. Využití světlic onoho večera však zatím žádná nepotvrdila. Co jsou tedy světla na nahrávce zač?

https://twitter.com/magot_e_dead/status/1581859922030997505

Foto: Youtube (CinemaTube), Pixabay
Lokalita:
reklama
Související články
od 1.12.2022 2.2tis
V polovině října se na Twitteru objevilo video, které zaznamenává přelet dvou zářících světel neznámého původu nad San Diegem v americké Kalifornii. Mimozemské teorie na sebe po zveřejnění klipu nenechaly dlouho čekat. Zajímavé záběry, které tento podzim na sociální síti Twitter zveřejnila uživatelka vystupující pod přezdívkou magot_e_dead, ukazují něco, co vypadá jako dva jasné objekty pohyb
od 28.11.2022 3.1tis
Dobývání vesmíru se stalo symbolem studené války, v níž bojuje USA se Sovětským svazem o technologickou nadvládu. Podle všeho ale boje probíhají také uvnitř znesvářených táborů. Vzájemná nevraživost firem podílejících se na americkém vesmírném programu měla skončit obrovskou tragédií. Mise Apollo 1 skončila ještě dřív, než vůbec mohla začít. Bezprostředně
od 25.11.2022 2.3tis
Na starověké Krétě prý bylo na sto minojských měst a dalších lokalit, které mohou nyní dosvědčit zázraky minojské civilizace. Některé se změnily v turisty vyhledávané archeologické parky, jiné provázejí legendy o tajných vykopávkách a záhadných nálezech. Do druhé skupiny patří krétská lokalita Tsoutsouras a tamní jeskyně Eileithyia. Jeskyně Eileith
od 24.11.2022 3.3tis
Když se raketoplán Challenger odlepí 28. ledna roku 1986 od země, to, co následuje, si nikdo neumí představit ani v těch nejčernějších nočních můrách. Anebo může? Přesně v 11.38 se zažehnou motory, aby mohl Challenger konečně vzlétnout. Velká sláva ale trvá pouhých 73 sekund. Potom náhle raketoplán exploduje a rozpadne se. V kabině, která se roztříští o mořskou hladinu, zahyne celá posádka. [ga
od 23.11.2022 2.8tis
Stále aktivní vulkán Merapi na indonéském ostrově Jáva má pro místní obyvatele velký význam i jako mytické a spirituální místo. Není tedy divu, že záhadný jev, který se před rokem objevil na vrcholu hory, je stále předmětem diskuzí. O co  se jednalo? V květnu roku 2021 se jednomu pohotovému fotografovi podařilo exponovat snímek, který zachycuje pap