12. srpna 1831: Narodila se Helena Blavatská, zřejmě největší okultistka všech dob.
Domů     Neobjasněné události
Vraždy holčiček z campu Scott: Naučil se vrah měnit podobu?
Eva Soukupová
od Eva Soukupová 11.7.2022
1.8tis
Vrah před svým činem nechal v kempu varování, foto Pixabay
190
SDÍLENÍ
1.8tis
ZOBRAZENÍ

Stín dosud neobjasněné vraždy tří malých skautek se dodnes vznáší nad bývalým kempem Scott v USA. Hlavním podezřelým je dlouhá léta trestanec, který uprchl z nedalekého vězení. Jeho vinu se ale nedaří prokázat.

Možná proto, že se údajně od místního indiánského šamana naučil ovládat nadpřirozené síly.

Vrah před svým činem nechal v kempu varování, foto Pixabay Dívčí skautské tábory mají v USA dlouhou historii, foto James E. Westcott / Creative Commons / Volné dílo Dívky spaly ve stanu daleko od táborových vedoucích, foto Pixabay V okolí kempu byl spatřen velký černý pes, foto Pixabay

Kemp Scott v okrese Mayes County na severovýchodě Oklahomy má dlouhou skautskou tradici, když tedy na jaře roku 1977 začnou přípravy a trénink na nadcházející sezonu letních táborů pro malé skautky, jde již o zaběhnout rutinu.

V dubnu přípravy naruší zvláštní incident. Jedna z táborových poradkyň zjistí, že zatímco byla na školení, kdosi jí vykradl stan a to, co neodnesl, nechal ve stanu rozházené. Zmizely dokonce i koblihy, které měla poradkyně ve stanu uložené.

V prázdné krabici neznámý zloděj zanechal jen zlověstný ručně psaný vzkaz: „Naším úkolem je zabít tři dívky ve stanu jedna.“ Jenže vedoucí tábora se nad výhružným vzkazem nijak neznepokojuje. Vše považuje za žert a vzkazu se zbaví.

Nikdo se příliš neznepokojuje ani tím, že ze stanů dále mizí nejrůznější předměty a těsně před začátkem tábora se kolem potloukají dva podezřelí muži. O necelé dva měsíce od prvního incidentu se navíc ukáže, že varování bylo míněno zcela vážně. Mohla obezřetnější reakce zabránit tragédii?

Dívčí skautské tábory mají v USA dlouhou historii, foto James E. Westcott / Creative Commons / Volné dílo

BOUŘLIVÁ NOC

Jako by se snad příroda pokoušela blížícím událostem dokonale hororovou atmosféru, přižene se v neděli 12. června 1977 kolem sedmé hodiny večerní nad oblast silná bouřka a dívky tráví první noc před oficiálním zahájením tábora schoulené ve svých stanech.

Následujícího rána kolem šesté hodiny narazí táborová poradkyně cestou do sprchy v lese tělo jedné ze skautek zabalené ve spacáku. Vzápětí vychází najevo, že i zbylé dvě dívky ze stanu č. 7 jsou mrtvé. Jejich těla byla zanechána na stezce vedoucí ke sprchám asi 150 metrů od jejich stanu.

Následná pitva prokáže, že všechny tři byly znásilněny, zbity a uškrceny. Osmiletá Lori Lee Farmer, desetiletá Doris Denise Milner a devítiletá Michele Heather Guse sdílely stan nejdále od stanu táborových poradců částečně zastíněn sprchami pro tábor.

Pro útočníky tak představovaly nejsnadnější cíl. Kdo mohl tak zrůdný čin spáchat? Následné vyšetřování přinese podivuhodná odhalení.

Dívky spaly ve stanu daleko od táborových vedoucích, foto Pixabay

BYLO PACHATELŮ VÍC?

Tábor je po vraždách trvale uzavřen a zároveň se rozjíždí několikaměsíční vyšetřování. Kriminalisté na místě činu zajistí několik stop, například červenou baterku s otiskem prstu a či otisk boty velikosti 9,5 v kaluži krve ve stanu.

K dopadení vraha to však nestačí a otisk prstu se nikdy nepodaří ke komukoliv přiřadit. Hlavním podezřelým se stává Gene Leroy Hart, který vyrůstal jen kilometr od kempu a v roce 1973 uprchl z vězení v Mayes County, kde si odpykával trest za únos a znásilnění.

V době vražd je stále na útěku. Přestože je později dopaden a umístěn do vězení, kde si musí odpykat zbytek původního trestu, soud jej v případě vraždy skautek v táboře Scott uzná nevinným. V květnu letošního roku byla sice zveřejněna zpráva, že nově provedená analýza DNA skutečně poukazuje na Harta jako na pravděpodobného pachatele, ale důkazů proti němu je v době konání soudu jen velmi málo.

Navíc existuje několik nejasností. Mohl všechny tři dívky zneužít a zabít jediný muž, aniž by spustil poplach? Majitel pozemku navíc policistům tvrdí, že oné noci mezi půl třetí a třetí hodinou ranní na odlehlé silnici poblíž tábora slyšel docela velký provoz.

Měl snad Hart komplice? Nebo vraždil někdo jiný?

V okolí kempu byl spatřen velký černý pes, foto Pixabay

NADPŘIROZENÉ SCHOPNOSTI?

Během vyšetřování detektivové zaznamenávají mnoho podivných událostí. Vychází například najevo, že Gene Leroy Hart se po útěku z vězení začal učit od jistého indiánského šamana a pro svou schopnost měnit podobu vysloužil přezdívku Písečný muž.

Díky tomu Hart údajně dokáže páchat zločiny a zůstat přitom skrytý před policií. Před jeho dopadením detektivové v lesích často vídají černého psa, který je pronásleduje na různá místa a pak záhadně mizí.

Okolím se začínají šířit zvěsti, že je to ve skutečnosti sám uprchlý vězeň ve zvířecí podobě. Hart je nakonec dopaden a dva roky po vraždách je kempu Scott umírá ve vězení ve věku 35 let na infarkt. Tábor Scott je v 80.

letech prodán a dnes je v soukromém vlastnictví. Mnohé budovy původního skautského tábora tu stále stojí a chátrají. Děsivou atmosféru místa dokreslují svědectví lidí, kteří oblast v posledních letech navštívili a v lesích kolem spatřili záhadného černého psa.

Je možné, nebezpečí stále číhá v blízkosti kempu? Vina Gene Leroye Harta koneckonců nebyla nikdy spolehlivě prokázána…

Foto: Creative Commons, Pixabay
Lokalita:
reklama
Související články
od Mirek Brát 11.8.2022 1.5tis
Občas by se mohlo zdát, že UFO má zájem především o velmoci a velké státy. Není to však pravda. I evropské ministáty typu Andorry, Lichtenštejnska, Monaka, San Marina a Vatikánu jsou pro neidentifikovatelné létající objekty atraktivní vábničkou! Pozorování UFO na obloze nad evropskými ministáty můžeme dokladovat nejen konkrétními událostmi, ale i dobou, po kterou zde […]
od Mirek Brát 10.8.2022 2.1tis
V období let 1817-1819 došlo u pobřeží Gloucesteru ve Spojených státech k mnoha pozorováním velkého mořského hada. Dokonce se podařilo najít údajné mládě tohoto legendárního tvora. Zdálo se, že záhada mořských hadů je jen krůček od vyřešení… Mořský had v lokalitě Gloucesteru na pobřeží Atlantského oceánu byl poprvé pozorován již v sedmnáctém století. Sporadická hlášení o jeho výskytu se […]
od Dalibor Vrána 10.8.2022 2.5tis
Britský hasič Jim Templeton (1920–2011) pořídí 23. května 1964 v hrabství Cumbria na severozápadě Anglie snímek, který ho následně pronásleduje celý život… Hovoří o něm i krátce před smrtí pro televizi BBC: „Byla to normální odpolední procházka. Posadili jsme se do trávy a já řekl dcerce, že ji vyfotím v jejích nových šatech. Nikdy by […]
od Jan Kukrál 9.8.2022 1.4tis
Více než 60 pozorování velké kočkovité šelmy s černou srstí a žlutě žhnoucíma očima dalo v britském hrabství Cornwall vzniknout historkám o nadpřirozeném stvoření, které se plíží vřesovištěm Bodmin Moor. Prý ohrožuje lidi i zvěř a ze všeho nejvíc připomíná černého pantera. Roku 1995 na základě mnoha svědeckých výpovědí nařídí oficiální vyšetřování dokonce i britská […]
od Eva Soukupová 8.8.2022 3.3tis
Někdy během 20. století si rodina nejmenovaného majitele cirkusu, který právě zemřel na infarkt, nechá povolat exorcistu. Je totiž přesvědčena, že jeho smrt nebyla přirozená, nýbrž výsledkem kletby.     V pozůstalosti mrtvého je totiž nalezen svazek několik let starých pohlednic s nápisem „Šťastný den úmrtí“ a datem, kdy muž skutečně skonal. Slavný britský exorcista […]