Royal Raymond Rife (1888–1971) je vynikající americký vědec a mikrobiolog, který si na vrub připsal hned několik významných vynálezů. Jeho nevídaný úspěch přichází poté, co se mu podaří zkonstruovat mimořádně výkonný mikroskop.
Při jednom ze svých pokusů s mikroskopem si všimne, že každý původce různých chorob vyzařuje určité barvy. Když jsou tyto takzvané patogeny vystaveny příslušné frekvenci, samovolně po určité době explodují.
Za spolupráce dalších významných vědců Rife sepíše krátký seznam patogenů a přesných frekvencí, které je dokáží zničit. Neuplyne dlouho a řada přijde i na rakovinu.

Stoprocentní účinnost
Royal Rife a jeho spolupracovníci v roce 1934 otevírají dvě malé kliniky v Kalifornii. Na nich je 14 pacientů v konečném stadiu rakoviny postupně vystaveno frekvenci, která má rakovinné buňky zničit.
Procedura trvá jen tři minuty a po třech dnech je zopakována. Na rozdíl od běžné léčby obsahující chemoterapii a někdy také nepříjemné ozařování, je Rifeova technika bez jakýchkoliv vedlejších nežádoucích vlivů. A zároveň prý stoprocentně účinkuje!
Americká lékařská asociace se ovšem proti používání tohoto neuvěřitelného zařízení nečekaně postaví. Veškeré studie a zprávy o novém objevu jsou seriózními lékařskými časopisy cenzurovány.
Lékaři, kteří se vzepřou oficiálnímu postoji asociace a nadále používají Rifeův vynález, jsou zbaveni licence provozovat lékařskou praxi. Jejich vybavení je zkonfiskováno či rovnou zničeno. Proč? Kdo trvá na tom, aby byla rakovina neléčitelná?

Vynález nelze vysvětlit, tedy nefunguje
Nyní více než 50 let od přelomového objevu umírají na rakovinu stále tisíce lidí. Přestože biologové přijímají Rifeovy poznatky s nadšením a kladné výsledky jsou doloženy za dozoru lékařské komise, lékaři a fyzikové se od muže distancují.
Podle nich totiž neexistuje žádný platný fyzikální zákon, kterým by bylo možné vysvětlit, jak takové zařízení funguje. To má být dostatečný důvod k tomu, aby byl Reifův nápad potlačen.
Věhlasný a talentovaný vynálezce je náhle uvržen v nemilost, a několikrát se dokonce ocitá ve vězení.
„Po pečlivém studiu literatury a dalších dostupných informací Americká společnost pro rakovinu nenašla žádné důkazy, že uvedená zařízení mají příznivé výsledky při léčbě rakoviny u lidí.
Společnost důrazně vyzývá jedince s rakovinou, aby nevyhledávali léčbu takovým zařízením,” zní z oficiální zprávy Americké společnosti pro rakovinu.
Byl Rife jen obyčejný podvodník, jak tvrdí jeho odpůrci, nebo jen další oběť ziskuchtivého farmaceutického průmyslu?