Skip to content

Z viktoriánského zrcadla prý vystupují temné síly a útočí na majitele

Starožitné zrcadlo začne plnit stránky novin na začátku roku 2013 poté, co se objeví v internetové aukci s děsivým příběhem. Jeho majitelé tvrdí, že se kolem něj odehrávají strašidelné paranormální jevy a neznámé síly je fyzicky napadají.

Tehdy dvacetiletý student uměleckého designu Joseph Birch a jeho o čtrnáct let starší spolubydlící, malíř Sotiris Charalambous najdou na podzim roku 2012 u popelnic před svým domem v Londýně starožitné zrcadlo.

Vyhodil jej prý majitel nemovitosti, ale dvojice mužů se rozhodne zachránit krásný historický kus před osudem na skládce a zrcadlo přenese do svého bytu. Záhy si však uvědomí, že předchozí majitel zrcadlo vyhodil z dobrého důvodu.

Přináší totiž smůlu a celou řadu problémů! Jaké zlé síly se v něm usadily?

Zrcadlo, které muži našli u popelnic. Foto: Dailymail.co.uk
SVĚTLA, STÍNY A BOLESTI

Oba spolubydlící brzy začnou v obrovském zrcadle pozorovat míhající se stíny a záblesky černočerné tmy. V místnosti, kde starožitnost stojí, se naopak vznášejí světelné koule. O několik týdnů později Charalambous natře rám zrcadla stříbrnou barvou a situace se rapidně zhorší.

Oba muži začnou trpět intenzivními nočními můrami a jejich problémy se stupňují. Mladší z dvojice popisuje, jak se jedné noci probudil a jeho tělo bylo poseto zarudlými škrábanci. „Od doby, co tu zrcadlo je, se všechno kazí.

Několik dnů poté, co jsme ho vzali do bytu, jsme se s kamarádem probudili v časných ranních hodinách a křičeli bolestí. Oba jsme cítili to, co mohu popsat jen jako ostrou bodavou bolest v celém těle,“ svěřuje se Birch. Bolest pocítí oba spolubydlící zároveň a ve stejném okamžiku i vše náhle přestane. Útočí na muže nějaká neviditelná zlomyslná entita?

Inzerát v internetové aukci. Foto: dailymail.co.uk
STUDENT SKONČIL U PSYCHIATRA

Spolubydlící popisují i další potíže. „Cítíme se pořád vyčerpaní, ale když opustíme byt, okamžitě se cítíme lépe. Věci neustále mizí, třeba klíče a telefony. Jednou ráno jsem šel do koupelny a ozvala se hlasitá rána.

Na podlaze najednou byly poházené různé předměty a holicí pěna, která byla na opačné straně místnosti, ležela v záchodě,“ stěžuje si Joseph Birch. Ten větší část dne tráví v bytě sám, protože jeho spolubydlící bývá dlouho v práci.

Brzy se v něm probudí těžké záchvaty úzkosti, kvůli kterým vyhledá odbornou pomoc a dostane léky na uklidnění. Záhadné věci se ale kolem něj dějí dál. „Myslím, že před tím zrcadlem někdo mohl být zavražděn a jeho duch nás teď pronásleduje,“ uvažuje Charalambous. Muži se nakonec rozhodnou, že bude lepší se zrcadla zbavit a na internetové aukci ho nabídnou k prodeji. „Ideálně někomu, kdo má zkušenosti s paranormálními jevy,“ stojí v inzerátu. Další osud zrcadla již není znám.

Podařilo se dalšímu majiteli temnou entitu zkrotit?

Škrábance na těle Josepha Birche. Foto: dailymail.co.uk

Foto: Dailymail.co.uk, bbc.co.uk
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky paranormal Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články