reklama
5. října 1925: Archeolog Howard Carter vstupuje do pohřební komory údajně prokletého faraona Tutanchamona.
Domů     Paranormální jevy
Z viktoriánského zrcadla prý vystupují temné síly a útočí na majitele
Eva Soukupová
od Eva Soukupová 9.4.2020
4.0tis
Mohou se v zrcadlech ukrývat temné síly? Foto: bbc.co.uk
48
SDÍLENÍ
4.0tis
ZOBRAZENÍ

Starožitné zrcadlo začne plnit stránky novin na začátku roku 2013 poté, co se objeví v internetové aukci s děsivým příběhem. Jeho majitelé tvrdí, že se kolem něj odehrávají strašidelné paranormální jevy a neznámé síly je fyzicky napadají.

Mohou se v zrcadlech ukrývat temné síly? Foto: bbc.co.uk Zrcadlo, které muži našli u popelnic. Foto: Dailymail.co.uk Inzerát v internetové aukci. Foto: dailymail.co.uk Škrábance na těle Josepha Birche. Foto: dailymail.co.uk

Tehdy dvacetiletý student uměleckého designu Joseph Birch a jeho o čtrnáct let starší spolubydlící, malíř Sotiris Charalambous najdou na podzim roku 2012 u popelnic před svým domem v Londýně starožitné zrcadlo.

Vyhodil jej prý majitel nemovitosti, ale dvojice mužů se rozhodne zachránit krásný historický kus před osudem na skládce a zrcadlo přenese do svého bytu. Záhy si však uvědomí, že předchozí majitel zrcadlo vyhodil z dobrého důvodu.

Přináší totiž smůlu a celou řadu problémů! Jaké zlé síly se v něm usadily?

Zrcadlo, které muži našli u popelnic. Foto: Dailymail.co.uk

SVĚTLA, STÍNY A BOLESTI

Oba spolubydlící brzy začnou v obrovském zrcadle pozorovat míhající se stíny a záblesky černočerné tmy. V místnosti, kde starožitnost stojí, se naopak vznášejí světelné koule. O několik týdnů později Charalambous natře rám zrcadla stříbrnou barvou a situace se rapidně zhorší.

Oba muži začnou trpět intenzivními nočními můrami a jejich problémy se stupňují. Mladší z dvojice popisuje, jak se jedné noci probudil a jeho tělo bylo poseto zarudlými škrábanci. „Od doby, co tu zrcadlo je, se všechno kazí.

Několik dnů poté, co jsme ho vzali do bytu, jsme se s kamarádem probudili v časných ranních hodinách a křičeli bolestí. Oba jsme cítili to, co mohu popsat jen jako ostrou bodavou bolest v celém těle,“ svěřuje se Birch.

Bolest pocítí oba spolubydlící zároveň a ve stejném okamžiku i vše náhle přestane. Útočí na muže nějaká neviditelná zlomyslná entita?

Inzerát v internetové aukci. Foto: dailymail.co.uk

STUDENT SKONČIL U PSYCHIATRA

Spolubydlící popisují i další potíže. „Cítíme se pořád vyčerpaní, ale když opustíme byt, okamžitě se cítíme lépe. Věci neustále mizí, třeba klíče a telefony. Jednou ráno jsem šel do koupelny a ozvala se hlasitá rána.

Na podlaze najednou byly poházené různé předměty a holicí pěna, která byla na opačné straně místnosti, ležela v záchodě,“ stěžuje si Joseph Birch. Ten větší část dne tráví v bytě sám, protože jeho spolubydlící bývá dlouho v práci.

Brzy se v něm probudí těžké záchvaty úzkosti, kvůli kterým vyhledá odbornou pomoc a dostane léky na uklidnění. Záhadné věci se ale kolem něj dějí dál. „Myslím, že před tím zrcadlem někdo mohl být zavražděn a jeho duch nás teď pronásleduje,“ uvažuje Charalambous.

Muži se nakonec rozhodnou, že bude lepší se zrcadla zbavit a na internetové aukci ho nabídnou k prodeji. „Ideálně někomu, kdo má zkušenosti s paranormálními jevy,“ stojí v inzerátu. Další osud zrcadla již není znám. Podařilo se dalšímu majiteli temnou entitu zkrotit?

Škrábance na těle Josepha Birche. Foto: dailymail.co.uk
Foto: Dailymail.co.uk, bbc.co.uk
Lokalita:
reklama
Související články
od Eva Soukupová 4.10.2022 965
V březnu 2003 se tehdy tříletý Colton Burpo ocitá v ohrožení života. Při operaci prasklého appendixu pak opouští své tělo, sleduje chirurga, který ho operuje, a vydává se do pozoruhodných končin, kde potkává svou nikdy nenarozenou sestru. Chlapec přitom o matčině potratu neměl ani tušení. Rodina Burpových z americké Nebrasky je zrovna na cestě do […]
od Dalibor Vrána 3.10.2022 2.0tis
Hluboké vietnamské džungle prý mohou obývat stvoření zvaná batutut, neboli „lesní lidé“. Zmínka o nich se poprvé objevuje už v roce 1947, ale až v 70. letech se jim dostává větší pozornosti díky svědeckým výpovědím vojáků. O nich později ve své knize Podivné, ale pravdivé příběhy z války ve Vietnamu píše americký válečný veterán Kregg […]
od Mirek Brát 30.9.2022 2.7tis
Neidentifikovatelné zvuky na moři jsou hlášeny z mnoha oblastí světa. Nejde však o fenomén moderní doby, který bychom mohli například spojovat se zásadním rozmachem námořní dopravy. Jedno takové hlášení totiž pochází již z roku 1867 z pobřeží Nikaraguy. Událost se týkala parníku Royal Mail Danube. Loď právě kotvila poblíž Greytownu, známého též jako San Juan […]
od Adriana Vojtíšková 29.9.2022 2.9tis
Krásný pták, velký asi jako orel, jehož peří září purpurovou a zlatou barvou, přilétá do svého hnízda. Usedá, skládá křídla, klopí hlavu a najednou zahoří jasnými plameny.     Zbude po něm jen hromádka popela jako smutná vzpomínka na někdejšího velikána. Jenže ostatky se rázem začnou probouzet. Co se to děje? Z popela vstává nový […]
od Adriana Vojtíšková 29.9.2022 3.1tis
Věříte na horoskopy a jste zákazníky kartářek, věštců a numerologů? Pak byste rozhodně měli vědět o pozoruhodném psychologickém fenoménu známém jako Forerův efekt.     Širší povědomí o tomto jevu by řadu nepoctivců z výše uvedených oborů mohlo velmi rychle připravit o práci a dychtivé klienty. Již v 50. letech minulého století totiž psychologové potvrdili […]