2. prosince 1919: Z budovy v Torontu náhle mizí divadelní magnát Ambrose J. Small. Marně se ho snaží najít i slavný senzibil.
Domů     Záhadné telefonní věže v USA: Slouží k útokům hackerů i špionům?
Záhadné telefonní věže v USA: Slouží k útokům hackerů i špionům?
od 27.12.2019
5.1tis
568
SDÍLENÍ
5.1tis
ZOBRAZENÍ

Nejméně sedmnáct telefonních věží roztroušených po celých Spojených státech nemá žádného majitele a nehlásí se k nim žádný americký operátor. Nikdo netuší, jak byly zřízeny a kdo za ně zodpovídá. Stojí přitom nebezpečně blízko vojenských základen. Kdo touží po tajných datech z telefonů v okolí?

V roce 214 vyšlo najevo, že na různých místech v USA stojí nejméně sedmnáct (některé zdroje uvádějí 19) telefonních věží, o nichž není známo, kdo je využívá a k jakému účelu.

Jasné je pouze to, že nepatří žádnému ze zdejších telefonních operátorů a že zjistit jejich vlastníka je nemožné. Podle odborníků však věže mohou být schopny připojit se k telefonům a obejít jejich šifrování.

reklama

Díky tomu například mohou vytáčet hovory z cizích zařízení nebo dokonce číst jejich textové zprávy, což je přinejmenším nepříjemné narušení bezpečnosti. Tyto věže mohou odposlouchávat každý telefon v jejich dosahu.

Mnoho těchto věží přitom pokrývá vojenské základny. Snaží se někdo odposlouchávat americké vojáky? Jsou to špioni pracující proti Spojeným státům, nebo se neznámý hackeři snaží ukrást tajná data?

Jedna ze záhadných věží v Ohiu.
Jedna ze záhadných věží v Ohiu.

ODPOSLECH JE NEZJISTITELNÝ

Americký internetový magazín Business Insider vydal zprávu, v níž tvrdí, že napříč Spojenými státy se jim podařilo napočítat 17 telefonních věží záhadného původu.

reklama

Věže jsou vybaveny programem, který může zaměřit mobilní telefon a prolomit jeho šifrování bez ohledu na to, jaký operační systém telefon používá.

„Pokud se váš telefon připojí k falešné věží, ten, kdo provozuje toto zařízení, můžete poslouchat vaše hovory, sledovat vaše textové zprávy a odesílat falešné textové zprávy do vašeho telefonu,“ píše americký novinář James Cook.

„Je také možné sledovat fyzické umístění mobilního telefonu.“ To znamená, že pokud máte telefon u sebe, provozovatel věži zná vaši přesnou polohu.

Polohu telefonu dokáže sice určit i operátor, ale v tomto případě je velmi znepokojující fakt, že nikdo netuší, kdo věže vlastně řídí. Může jít o další podivné praktiky neblaze proslulé NSA?

Mapa zaznamenaných věží
Mapa zaznamenaných věží

JSOU I U BÍLÉHO DOMU!

Možnost, že by věže patřily bezpečnostní agentuře, která je známá pro skandály s odposlechy je téměř vyloučeno. NSA by totiž ke své odposlouchávací činnosti tyto věže nepotřebovala.

reklama

Jde tedy o někoho, kdo se snaží pracovat v utajení přinejmenším před americkou vládou. Ještě více znepokojivý je fakt, že mnoho z těchto věží se tyčí nad americkými vojenskými základnami. Armáda ale popírá, že by je využívala a cítí se v ohrožené.

Věže totiž mohou odposlouchávat i hovory z dotčených amerických základen! Tato zařízení byla rovněž odhalena nedaleko amerického senátu a Bílého domu. Je přitom vyloučeno, že by je americká vláda využívala.

Podle všeho prý patří cizí, nejspíš zahraniční skupině. Jde snad o síť špionážních zařízení, kterých si dosud nikdo nevšiml? Mohou stát v centru budoucích možných útoku na USA, nebo se „jen“ hackeři snaží dostat k tajným datům a zbohatnout na nich?

Tajemné věže jsou prý i v blízkosti Bílého domu.
Tajemné věže jsou prý i v blízkosti Bílého domu.
Foto: ewscripps.brightspotcdn.com, www.popsci.com, www.wwnytv.com, news.hitb.org,
Lokalita:
reklama
Související články
od 9.10.2022 1.7tis
Závěr jeho životní cesty připomíná osud Napoleona Bonaparta. Také on zemřel na vzdáleném ostrově. I v jeho případě to byl zřejmý trest za pokus o návrat na trůn. Blahoslavený Karel I. z habsbursko-lotrinské dynastie, v letech 1916-1918 poslední rakouský císař i král český. Po zániku Rakouska-Uherska je Karel I. nucený od
od 6.9.2022 2.9tis
Představitelé města Amarillo v oficiální tiskové zprávě žádají veřejnost o pomoc při identifikaci podivného tvora, kterého letos v květnu natočila bezpečnostní kamera tamní zoologické zahrady. Na přiloženém snímku je zachyceno vzpřímené dvounohé stvoření s psími či snad vlčími rysy.     „V temných a časných ranních hodinách dnes 21. května
od 2.9.2022 2.8tis
Žena, která si vyrazili na túru v přírodě, během procházky narazila na neidentifikovaného tvora. Pohotově se chopila telefonu a začala nahrávat. Její sestra a několik diskutérů na internetu nyní věří, že by na záznamu mohl být zachycen „tasmánský tygr“, psovitá šelma označovaná za vyhynulou.     Jessie Milde se v polovině srpna vydala ve společnosti blízkých do národního parku B
od 24.5.2022 1.9tis
Pod nánosy hlíny a porostu nedaleko bosenské metropole se údajně nachází záhadná pyramida vybudovaná neznámou prastarou civilizací. Přestože odborníci trvají na tom, že o žádnou pyramidu ve skutečnosti nejde, její objevitel je přesvědčen, že má v ruce nezpochybnitelné důkazy o jejím umělém původu.     Bosenský obchodník a archeolog Semir O
od 21.5.2022 2.5tis
I v moderní současnosti se objevují zcela nečekané nálezy upomínající na časy druhé světové války. Propast času, která nás dělí od těchto událostí, staví před badatele složité rébusy. Jeden takový se nachází dvacet osm metrů pod hladinou Jaderského moře. Jde o vrak střemhlavého bombardéru Junkers Ju-87„štuka“ (z německého výrazu  das Sturzkampfflugzeug). [gallery ids="102361,102360,102359,1