9. srpna 1969: V Los Angeles probíhá vražedné běsnění satanistického gangu vedeného Charlesem Mansonem, při němž umírá i těhotná herečka Sharon Tate.
Domů     Reportáže
Záhadné telefonní věže v USA: Slouží k útokům hackerů i špionům?
Eva Soukupová
od Eva Soukupová 27.12.2019
5.1tis
568
SDÍLENÍ
5.1tis
ZOBRAZENÍ

Nejméně sedmnáct telefonních věží roztroušených po celých Spojených státech nemá žádného majitele a nehlásí se k nim žádný americký operátor. Nikdo netuší, jak byly zřízeny a kdo za ně zodpovídá.

Stojí přitom nebezpečně blízko vojenských základen. Kdo touží po tajných datech z telefonů v okolí?

V roce 214 vyšlo najevo, že na různých místech v USA stojí nejméně sedmnáct (některé zdroje uvádějí 19) telefonních věží, o nichž není známo, kdo je využívá a k jakému účelu. Jasné je pouze to, že nepatří žádnému ze zdejších telefonních operátorů a že zjistit jejich vlastníka je nemožné.

Podle odborníků však věže mohou být schopny připojit se k telefonům a obejít jejich šifrování. Díky tomu například mohou vytáčet hovory z cizích zařízení nebo dokonce číst jejich textové zprávy, což je přinejmenším nepříjemné narušení bezpečnosti.

Tyto věže mohou odposlouchávat každý telefon v jejich dosahu. Mnoho těchto věží přitom pokrývá vojenské základny. Snaží se někdo odposlouchávat americké vojáky? Jsou to špioni pracující proti Spojeným státům, nebo se neznámý hackeři snaží ukrást tajná data?

Jedna ze záhadných věží v Ohiu.

ODPOSLECH JE NEZJISTITELNÝ

Americký internetový magazín Business Insider vydal zprávu, v níž tvrdí, že napříč Spojenými státy se jim podařilo napočítat 17 telefonních věží záhadného původu. Věže jsou vybaveny programem, který může zaměřit mobilní telefon a prolomit jeho šifrování bez ohledu na to, jaký operační systém telefon používá.

„Pokud se váš telefon připojí k falešné věží, ten, kdo provozuje toto zařízení, můžete poslouchat vaše hovory, sledovat vaše textové zprávy a odesílat falešné textové zprávy do vašeho telefonu,“ píše americký novinář James Cook.

„Je také možné sledovat fyzické umístění mobilního telefonu.“ To znamená, že pokud máte telefon u sebe, provozovatel věži zná vaši přesnou polohu. Polohu telefonu dokáže sice určit i operátor, ale v tomto případě je velmi znepokojující fakt, že nikdo netuší, kdo věže vlastně řídí. Může jít o další podivné praktiky neblaze proslulé NSA?

Mapa zaznamenaných věží

JSOU I U BÍLÉHO DOMU!

Možnost, že by věže patřily bezpečnostní agentuře, která je známá pro skandály s odposlechy je téměř vyloučeno. NSA by totiž ke své odposlouchávací činnosti tyto věže nepotřebovala. Jde tedy o někoho, kdo se snaží pracovat v utajení přinejmenším před americkou vládou.

Ještě více znepokojivý je fakt, že mnoho z těchto věží se tyčí nad americkými vojenskými základnami. Armáda ale popírá, že by je využívala a cítí se v ohrožené. Věže totiž mohou odposlouchávat i hovory z dotčených amerických základen!

Tato zařízení byla rovněž odhalena nedaleko amerického senátu a Bílého domu. Je přitom vyloučeno, že by je americká vláda využívala. Podle všeho prý patří cizí, nejspíš zahraniční skupině. Jde snad o síť špionážních zařízení, kterých si dosud nikdo nevšiml?

Mohou stát v centru budoucích možných útoku na USA, nebo se „jen“ hackeři snaží dostat k tajným datům a zbohatnout na nich?

Tajemné věže jsou prý i v blízkosti Bílého domu.
Foto: ewscripps.brightspotcdn.com, www.popsci.com, www.wwnytv.com, news.hitb.org,
Lokalita:
reklama
Související články
od Eva Soukupová 24.5.2022 1.9tis
Pod nánosy hlíny a porostu nedaleko bosenské metropole se údajně nachází záhadná pyramida vybudovaná neznámou prastarou civilizací. Přestože odborníci trvají na tom, že o žádnou pyramidu ve skutečnosti nejde, její objevitel je přesvědčen, že má v ruce nezpochybnitelné důkazy o jejím umělém původu.     Bosenský obchodník a archeolog Semir Osmanagić (*1960) už léta usiluje […]
od Mirek Brát 21.5.2022 2.5tis
I v moderní současnosti se objevují zcela nečekané nálezy upomínající na časy druhé světové války. Propast času, která nás dělí od těchto událostí, staví před badatele složité rébusy. Jeden takový se nachází dvacet osm metrů pod hladinou Jaderského moře. Jde o vrak střemhlavého bombardéru Junkers Ju-87„štuka“ (z německého výrazu  das Sturzkampfflugzeug). Letoun se na dně […]
od Mirek Brát 30.3.2022 2.5tis
V zimě roku 1984 začaly ve Špindlerově Mlýně stavební aktivity, jejichž oficiálním cílem byla výstavba nového hotelového zařízení. Na svahu hory Medvědín však mělo vzniknout ještě „něco“, co bylo další roky přísně utajováno. Jednalo se o obří protiatomový kryt, který měl sloužit pro tehdejší politickou elitu.   Podzemní kryt ve Špindlerově Mlýně měl kapacitu 550 osob. […]
od Eva Soukupová 24.2.2022 2.7tis
Stolové hory se od okolního světa se oddělily před miliony let, díky čemuž se na jejich vrcholech vytváří zcela jedinečný ekosystém. V těchto nedostupných, od pravěku nedotčených krajinách se podle mnohých svědectví skrývají záhadní tvorové. Jednou hor, na jejichž vrcholu se má ukrývat bájná ztracený svět, ze Auyán Tepiu v Jižní Americe. Auyán Tepui v […]
od Adriana Vojtíšková 22.2.2022 2.5tis
Pozorování vědců ukazují, že oblasti zalité bílou barvou jsou mnohem zajímavější, než si umíme představit. Ani zdaleka nejde o světy spojené jen s ledem a sněhem. Skrývají totiž mnoho pokladů nejen na povrchu, ale také pod ním!   Arktidu, oblast kolem severního pólu, tvoří ledový příkrov a nezalesněná zmrzlá půda. Průměrná teplota v létě tu […]