S neznámými živočichy, jejichž existenci nelze doložit, je potíž. Často jsou totiž jejich popisy natolik rozdílné, že zasahují do zcela rozdílných druhů.
Příkladem je jihoamerický kryptid El Cuero, jehož pozorování jsou nejčastěji uváděna ze sladkovodních lokalit Chile a Argentiny.
V nejtypičtějším popisu El Cuero připomíná obřího rejnoka. Spekulace o tom, že tajemný vodní predátor je například fosilním druhem této paryby, mají oporu i v popisu jihoamerické vodní fauny. Jaký živočich se blíží popisu El Cuera?
V podezření říční rejnoci
V Jižní Americe je rozšířena čeleď Potamotrygonidae zahrnující sladkovodní rejnoky. Největší říční rejnoci mohou mít tělo o průměru až dvou metrů. Pravda, do obří příšery tomu ještě nějaký ten metr chybí, ale jak se říká – strach má velké oči!
Společnými poznávacími znaky El Cuera a čeledi sladkovodních rejnoků mají být bičovitý ocas a kruhový tvar těla.
Zajímavá je distribuce legend o neznámých vodních tvorech na hranici mezi Argentinou a Chile. Po analýze bájesloví obou zemí došli odborníci k závěru, že se jedná pouze o jednoho živočicha. Tušíte správně, je to El Cuero.
Varování z Rio de la Plata
Kromě toho, že podezření padá na sladkovodní rejnoky, existuje i jedna netypická skupina živočichů, které by mohli být pro El Cuera předobrazem. Jde o nahožábré plže. S těmito křehkými a drobnými tvory se mohou lidé potkat i v evropských mořích.
Existuje šance, že by se v Jižní Americe mohl nacházet nějaký druh fosilního nahožábrého plže obřích rozměrů? To už necháme na vašem uvážení.
V každém případě pamatujte, že El Cuero má mezi místními obyvateli pověst úskočného a útočného tvora, který je lidem nebezpečný.
To jen pro případ, že byste chtěli přijít osobně celé záhadě na kloub. Jak tvrdí jedno temné varování z povodí řeky Rio de la Plata… Duchové zdejších vod mají obzvláště spadeno na cizince.
My dodáváme, že je úplně jedno, pokud je tím duchem obří rejnok, nebo monstrózní nahožábrý plž.