4. prosince 1872: Východně od Azorských ostrovů je nalezena plachetnice Mary Celeste. Posádka zmizela beze stopy.
Domů     Záhadný kryptid Latinské Ameriky: Co vlastně víme o čupakabře?
Záhadný kryptid Latinské Ameriky: Co vlastně víme o čupakabře?
od 22.9.2021
5.0tis
Podoba čupakabry se ve svědectvích různí, foto Pixabay
671
SDÍLENÍ
5.0tis
ZOBRAZENÍ

Čupakabra se v posledních letech řadí mezi nejslavnější záhadné tvory. Podle některých tvrzení, jde o jihoamerické monstrum, které se živí krví domácích zvířat. Další věří v její mimozemský původ. Jen málokdo však čupakabru doopravdy zná.

Podoba čupakabry se ve svědectvích různí, foto Pixabay Čupakabra by mohla mít na svědomí mrzačení dobytka, foto Pixabay Čupakabra bývá spatřována v doprovodu UFO, foto Pixabay

Neuplyne rok, aby se v médiích neobjevila alespoň hrstka zpráv o farmářích, kteří na svém pozemku zastřelili záhadného tvora, jehož se na první ani druhý pohled nedaří identifikovat. Tvor je vzápětí označen za čupakabru.

reklama

Mrtvé čupakabry jsou ale většinou podrobeny testům DNA a ve všech případech identifikovány jako kojot, pes, mýval či jiný známý tvor napadaný parazitární infekcí. Ta způsobila, že zvíře ztratilo srst, bylo vyzáblé na kost a možná i agresivní. Máme tedy vůbec nějaký důkaz o její existenci?

JAK VLASTNĚ VYPADÁ?

Vinou množících se zpráv o zabití čupakabry doprovázených fotografiemi znetvořených psovitých šelem se mění i její údajná podoba. Tyto zprávy však přicházejí převážně z Texasu či jiných států na jihu USA a s původní čupakabrou nemají téměř nic společného.

Jaká byla její dřívější podoba? Čupakabra byla původně známá jako netvor z Jižní Ameriky. Má vypadat spíše jako plaz chodící po dvou nohách. Její kůže je šedozelená a na zádech ji vyrůstají nápadné ostny. Původní čupakabru také doprovází nepříjemný zápach.

Čupakabra by mohla mít na svědomí mrzačení dobytka, foto Pixabay
Čupakabra by mohla mít na svědomí mrzačení dobytka, foto Pixabay

NENÍ TO MODERNÍ ÚKAZ

Co se stalo s původní čupakabrou?

Podle odborníků z univerzity v Novém Mexiku se obří plaz s ostny na zádech poprvé objevuje v srpnu 1995 a po několika měsících zase mizí později vychází najevo, že je možné ji vystopoval zpět k jedinému původnímu očitému svědkovi.

reklama

Tím je Portorikánka jménem Madelyne Tolentino, jejíž pozorování se stalo základem pro všechna ostatní hlášení. Tvrzení těchto vědců však není zcela pravdivé. Zvíře podobné čupakabře znaly už staré indiánské kmeny v 16. století.

MRZAČÍ DOBYTEK?

Jméno čupakabry pochází ze španělštiny a v překladu znamená doslova „vysávač koz”. Jednou z jejích nejcharakterističtějších vlastností je totiž to, že napadá domácí zvířata, zejména kozy, a saje jim krev.

reklama

Nejrpve je však zhypnotizuje či paralyzuje pouhým pohledem. Znepokojivé nálezy zmrzačených zvířat bez jediné kapky krve jsou známé po celém světě. Amerika je však postižena nejvíc. Jako viník jsou nejčastěji uváděny tajné vládní organizace nebo mimozemšťani. Co když je ale viníkem záhadný netvor?

Čupakabra bývá spatřována v doprovodu UFO, foto Pixabay
Čupakabra bývá spatřována v doprovodu UFO, foto Pixabay

DOPROVÁZÍ JI UFO?!

Zatímco skeptikové jsou přesvědčeni, že čupakabra je jen výplodem fantazie, jiní tvrdí, že je výplodem genetických experimentů bytostí na palubě UFO. Stejně jako je UFO vídáno v místech, kde dochází k mrzačení dobytka, je čupakabra vídána v doprovodu UFO. V portorické oblasti El Yunque před lety záhadně zemřelo sto kusů dobytka.

V té době se množí nejen zprávy o pozorování záhadného tvora, ale i tajemných létajících objektů. Následný hon na čupakabru však nepřinesl kýžený výsledek. Tvor stále uniká.

Foto: Pixabay
reklama
Související články
od 9.10.2022 1.7tis
Závěr jeho životní cesty připomíná osud Napoleona Bonaparta. Také on zemřel na vzdáleném ostrově. I v jeho případě to byl zřejmý trest za pokus o návrat na trůn. Blahoslavený Karel I. z habsbursko-lotrinské dynastie, v letech 1916-1918 poslední rakouský císař i král český. Po zániku Rakouska-Uherska je Karel I. nucený od
od 6.9.2022 2.9tis
Představitelé města Amarillo v oficiální tiskové zprávě žádají veřejnost o pomoc při identifikaci podivného tvora, kterého letos v květnu natočila bezpečnostní kamera tamní zoologické zahrady. Na přiloženém snímku je zachyceno vzpřímené dvounohé stvoření s psími či snad vlčími rysy.     „V temných a časných ranních hodinách dnes 21. května
od 2.9.2022 2.8tis
Žena, která si vyrazili na túru v přírodě, během procházky narazila na neidentifikovaného tvora. Pohotově se chopila telefonu a začala nahrávat. Její sestra a několik diskutérů na internetu nyní věří, že by na záznamu mohl být zachycen „tasmánský tygr“, psovitá šelma označovaná za vyhynulou.     Jessie Milde se v polovině srpna vydala ve společnosti blízkých do národního parku B
od 24.5.2022 1.9tis
Pod nánosy hlíny a porostu nedaleko bosenské metropole se údajně nachází záhadná pyramida vybudovaná neznámou prastarou civilizací. Přestože odborníci trvají na tom, že o žádnou pyramidu ve skutečnosti nejde, její objevitel je přesvědčen, že má v ruce nezpochybnitelné důkazy o jejím umělém původu.     Bosenský obchodník a archeolog Semir O
od 21.5.2022 2.5tis
I v moderní současnosti se objevují zcela nečekané nálezy upomínající na časy druhé světové války. Propast času, která nás dělí od těchto událostí, staví před badatele složité rébusy. Jeden takový se nachází dvacet osm metrů pod hladinou Jaderského moře. Jde o vrak střemhlavého bombardéru Junkers Ju-87„štuka“ (z německého výrazu  das Sturzkampfflugzeug). [gallery ids="102361,102360,102359,1