Takový Roswell v Novém Mexiku zná každý. Ale co osada Wycliffe Well v Austrálii? Ta se hrdě prohlašuje za australskou metropoli UFO a zelených mužíčků tu je tolik, až si ve svém lidství budete připadat jako exot.
Osada Wycliffe Well si ale svou pověst nevycucala z prstu. Už během druhé světové války tu jsou hlášení o pozorování UFO na denním pořádku. To se samozřejmě brzy rozkřikne a po vojácích se sem začnou stahovat i ufologové ze všech koutů světa.
UFO, kam se člověk podívá
Takovou příležitost chopí za pačesy jistý Lew Farkas a v 80. letech minulého století tu v opuštěném motorestu zřídí penzion, obchod se smíšeným zbožím, benzinku a obchod se suvenýry. A lidí chodí stále víc.
„Proto jsme začali všechno – každou zeď, každý kousíček prostoru v okolí – zaplňovat motivy vesmíru, mimozemšťanů a UFO,“ popisuje Farkas.
A skutečně, kam se člověk podívá, tam jsou sochy mimozemšťanů, figuríny mimozemšťanů, obrázky mimozemšťanů, i skutečné fotografie létajících talířů.
A nesmí chybět ani pozorovatelna UFO jménem Mount Wycliffe, tedy hora Wycliffe.
Angličan s kufříkem
Farkas tu během let zažije ledacos. Tak například vzpomíná na jednoho Angličana s kufříkem, který sem přijel pozorování vyšetřit. „Když kufřík otevřel, byla v něm taková malá staromódní laboratoř. Všechny věcičky se prostě rozevřely jako leporelo,“ vzpomíná.
„Nevím, jak to fungovalo, ale odešel spokojený.“
V okolí Wycliffe Well s pouhou hrstkou stálých obyvatel se to UFO jen hemží, takže dokonce i časopis Time Magazine ho vyhlásí za jedno z nejlepších míst, kam za létajícími talíři.
Někteří mají pro podivná světla poněkud přízemnější vysvětlení: podle nich může jít o světla automobilů v dálce, letadla nebo dosud neznámý atmosférický jev.