Skip to content

Znepokojivé konspirace spojené s údajnou tajnou výrobou dešťových lijáků

Světové mocnosti vedou tichou válku o každou novou technologii, která je posune o krůček dál. Umí si podmanit vědu, výzkum a v neposlední řadě vlastní národy. Boje se však nenápadně přesouvají na nová kolbiště.

Vede se válka o zkrocení matky přírody! Bohatí arabští magnáti tuto praxi údajně posouvají ještě dál. Jejich najatí inženýři prý dokážou na povel vyvolat prudký déšť! Jaká bude odveta všemocné přírody?

Máme se obávat uměle vytvořeného deště? Foto: dnaindia.com

Jen pár vteřin ticha a náhle napjatou atmosféru prořízne prudký déšť. Povedlo se, mnou si ruce vzrušení šejkové. V tu chvíli však neprší podle předpovědi počasí. Člověk toho dne obchází dříve nedotknutelnou přírodu – za pomoci ionizérů (výrobci iontů – pozn.

red.) ve tvaru obřích stínítek na lampy! Jak je tohle vůbec možné? Najatí vědci prostřednictvím přístrojů vytvářejí celá pole negativních částic, které na sebe vážou zrnka prachu a písku. Ohřátý vzduch pak částice vynáší do výšin.

Ve vzduchu kolem prachu a písku kondenzuje voda a z hustých výživných mraků začíná pršet. Zmatení obyvatelé nechápou, proč prší při jasné obloze! Dochází v létě 2010 nad arabskou pouští k zásahu do přírodního koloběhu?

Prezident Spojených arabských emirátů Chalíf bin Saíd an-Nahaján. Foto: Wikimedia Commons
MAJÍ OPRAVDU NA SRDCI LIDSKÉ BLAHO?

Vyvrcholení projektu za několik milionů liber má proběhnout v tichosti a soukromí nejvyšších mužů Spojených arabských emirátů. Jenže z okolí prezidenta Chalífa bin Saíd an-Nahajána (*1945) prosakuje na svět informace o průběhu celého experimentu.

Překvapená prezidentská kancelář celou akci popírá. Zdroje blízké hlavě státu hovoří o čistých úmyslech a záchraně oblastí sužovaných obrovským suchem. Odborníci však upozorňují na možnost snadného zneužití umělých srážek.

V případě potřeby by majitel technologie mohl během relativně krátkého času způsobit ničivé povodně či jiné pohromy. Zájemci o koupi arabského know-how se již údajně šikují do řady! Bohatí šejkové si ale případný prodej velice důkladně rozmyslí.

Přesný postup prý totiž znají jen oni a švýcarští inženýři, kteří se na projektu podílejí. A mají jistotu, že mají v ruce mocnou zbraň. K uměle vyvolaným lijákům má totiž dojít v 52 (!) případech!

Dopadají nám na hlavu jedovaté látky? Foto: Wikimedia Commons
KDYŽ DÉŠŤ KAZÍ STÁTNÍ OSLAVY

Pravý opak snahy arabských magnátů je údajně zaznamenán v minulých letech v jiných částech světa. Představitelé Ruské federace a Čínské lidové republiky spolu se svými vědci na rozdíl od šejků dešťové mraky eliminují.

Důvodem pro tento boj s přírodou jsou důležité oficiální akce národních vlád, které nesmí zmáčet žádná přeháňka. Pro tyto účely prý využívají autoritativní režimy syntetických prostředků. Letadla s tajnou chemickou substancí vzlétnou nad oblaka a pokropí mraky připravenou směsí.

V okamžiku scenérii státních oslav ozáří očekávané sluneční paprsky. Tuto situaci nápadně připomíná hojně kritizované chemtrails – údajné vypouštění zdraví škodlivých chemikálií pomocí tryskových letadel, jež může sloužit mimo jiné také k modifikaci počasí.

Představitelé nejmocnějších států tuto praxi nadále odmítají, ale nové důkazy hovoří o opaku. Snáší se nám skutečně na hlavu toxické prostředky?

Jsou blesky varováním? Foto: eu.newsleader.com
ČEKAJÍ NÁS HROMY A BLESKY?

Aktéři arabské výroby dešťových lijáků přesto jakoukoliv závadnost svých pokusů odmítají. Německý klimatolog Hartmut Grassl (*1940) z Institutu Maxe Plancka pro meteorologii není o těchto bohulibých záměrech zcela přesvědčen.

„Existuje mnoho možností, jak uměle vytvořený déšť používat. Může se jím kropit vyprahlá poušť, ale také se dá tato technologie využít i jinak. Každopádně jde o zásadní mezník v dějinách lidstva,“ dodává mnohoznačně Grassl.

Situaci na Blízkém východě se proto vyplatí i nadále sledovat. Svědci totiž hovoří také o tom, že během pokusů se objevují i hromy a blesky! Může jít ve finále o víc než o pouhé kapky vody z nebe? Kdy nás začne pokořená příroda trestat?

Zdeněk Pospíšil

Foto: skymetweather.com, dnaindia.com, Wikimedia Commons, eu.newsleader.com
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky konspirace Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Jak si plave robodelfín?
21stoleti.cz

Jak si plave robodelfín?

Plavání s živými delfíny již dnes není nic...
Dětský areál Šťastná země – Radvánovice
epochanacestach.cz

Dětský areál Šťastná země –...

Tento areál je pro...
Jací superlidé opravdu existují?
epochaplus.cz

Jací superlidé opravdu...

Existuje šance 1/100 000 000, že máte...
Otec balonového létání se v Praze málem zřítil
epochaplus.cz

Otec balonového létání se v...

„Hurá!“ volají Pražané a rukama nadšeně mávají na...
Ve znamení geometrie a olivovníků
rezidenceonline.cz

Ve znamení geometrie a...

Prosklené atrium se vzrostlou zelení, viditelnou téměř...
Pelmeně s kysaným zelím
nasehvezdy.cz

Pelmeně s kysaným zelím

Ruská klasika, kterou s naším receptem...
Děsivý lunapark Lake Shawnee. Zavřeli ho kvůli duchům?
epochalnisvet.cz

Děsivý lunapark Lake Shawnee....

Lunaparky. Místa, na kterých se lidé smějí, užívají si...
Foreo Bear: Chytré zařízení zpevňující pleť
iluxus.cz

Foreo Bear: Chytré zařízení...

Inovativní značka FOREO uvádí na trh další...
Pacienty po covidu chtějí sledovat plicní lékaři
21stoleti.cz

Pacienty po covidu chtějí...

Měl by člověk, který prodělal koronavirovou...
Jakými dědičnými chorobami můžeme trpět?
epochalnisvet.cz

Jakými dědičnými chorobami...

Existují onemocnění, za které jsme zodpovědní my...
Josef Kemr – Děda Komárek a jeho vrtochy
nasehvezdy.cz

Josef Kemr – Děda...

Byl to člověk velmi složitý a hluboce věřící....
Bulharsko s vůní růží
epochanacestach.cz

Bulharsko s vůní růží

Najdete tu pláže,...