Skip to content
Připravujeme pro vás
ZCELA NOVÝ WEB
Enigmaplus.cz
Připravujeme pro vás
ZCELA NOVÝ WEB
Enigmaplus.cz

5 největších konspirací o počasí

Hurikány, tajfuny, povodně a další pohromy prý nemusí být jen krutým dílem matky přírody. Některé z nich jsou totiž údajně výsledkem experimentování světových vlád s počasím. Může to tak opravdu být, nebo jde jen o konspirační teorie?

Skupina studentů byla před několika lety pozvána na exkurzi do tajemného zařízení zvaného HAARP (z angl. High Frequency Active Auroral Research Program, tedy Vysokofrekvenční aktivní aurorální výzkumný program) na Aljašce.

„Pracujeme tady na pozorování vysokých vrstev atmosféry,“ vysvětluje vědec v bílém plášti. „Já jsem slyšel, že HAARP dokáže spouštět různé přírodní pohromy,“ odvětí jeden ze studentů. Vědec na něj nenávistně pohlédne.

Pak ale rychle změní výraz a zářivě se usměje: „To je samozřejmě nesmysl. Nevěřte tomu.“ Jenže co když má student pravdu?

1. Tsunami jako výsledek spiknutí?

Vlna tsunami byla údajně vyvolána jaderným výbuchem. Kdo za tím stál?

Obří vlna tsunami se valí na pobřeží jihovýchodní Asie. Nejhůře zasaženou zemí se na konci prosince roku 2004 stane Indonésie, následovaná Srí Lankou, Indií a Thajskem. Později se objeví teorie, že katastrofu způsobilo zařízení zvané HAARP umístěné na Aljašce.

„Přírodní katastrofa byla údajně vyvolána kvůli kontrole zásob ropy v provincii Aceh v Indonésii. Administrativa amerického prezidenta BUSHE (*1946) prý využila přímou intervenci na podporu dodávek nafty z Iráku a byla si jista, že stejná strategie bude opět úspěšná,“ uvádí v knize Konspirační teorie britský publicista JAMIE KING.

Někteří záchranáři, kteří zasahovali na místě mezi prvními, prohlašují, že krátce po úderu vlny tsunami přišla do provincie Aceh armáda amerického námořnictva o síle 2000 mužů s rozkazem usnadnit prosazení částečné autonomie oblasti s bohatými zásobami nafty a nezávislost na indonéské vládě.

„Provincie skutečně dosáhla autonomie a následně došlo k jednáním o lukrativním ropném obchodu s USA,“ říká King.

Kdo nese zodpovědnost?

K seslání vlny tsunami na pobřeží jihovýchodní Asie podle jiné verze událostí Američané nepoužili zařízení zvané HAARP, nýbrž odpálení jaderné bomby. Lze tomu věřit, nebo je něco takového už příliš absurdní?

Faktem je, že první záchranáři, kteří dorazili do postižené oblasti, údajně nalezli vzorky radioaktivní vody. „Někteří badatelé tvrdí, že za jaderným výbuchem, který vyvolal vlnu tsunami, stála Indie, nikoli USA,“ uvádí britský odborník na konspirační teorie King a pokračuje: „Indická vláda, usilující o vedení nad sousedním Pákistánem, podle této verze testovala v době, kdy narůstalo napětí mezi oběma zeměmi, jaderné zbraně v Indickém oceánu v oblasti Five Belt, o níž je známo, že bývá častým epicentrem zemětřesení.

“ Skutečně vyvolalo tsunami zemětřesení v Indickém oceánu způsobené odpálením jaderné bomby?

2. Přírodní katastrofa, nebo akt genocidy?

Hurikán Katrina na konci srpna roku 2005 zpustošil New Orleans.

New Orleans je jedno z nejvýznamnějších přístavních měst Spojených států amerických. Dne 29. srpna roku 2005 jej zasáhne hurikán Katrina, ochranné hráze se pod náporem vody protrhnou a metropole je zaplavena.

Byla to jen náhoda? „Ve skutečnosti ty hráze někdo odpálil! Těsně před zaplavením města jsem byla na verandě a ty výbuchy jsem slyšela. Nikdy na to nezapomenu,“ tvrdí jedna z místních obyvatelek DYAN FRENCH.

„Podle mého názoru šlo o akt genocidy a etnické čistky,“ doplňuje ji další zdejší občanka LEAH HODGES. Proč si to myslí?

Opravdu došlo k odpálení hrází?

V New Orleans žije v době katastrofy výrazně nadpoloviční podíl lidí s černou pletí, které navíc sužuje chudoba a negramotnost. Bílí obyvatelé naopak patří k vyšším vrstvám společnosti, pro kterou není žádný problém včas se evakuovat.

Právě z těchto důvodů považují někteří obyvatelé New Orleans celou přírodní katastrofu za „akt genocidy“. Za odpálením hrází prý stál tehdejší americký prezident George W. Bush, kterého mnozí označují za rasistu.

Podle skeptiků je ale celá konspirační teorie neprokazatelná. Nikdy se totiž nenalezly žádné konkrétní důkazy o vyhození hrází do povětří, stejně jako o zapojení George W. Bushe do údajného spiknutí.

Dnes již bývalý americký prezident navíc v únoru tohoto roku při jedné příležitosti explicitně prohlásil: „Nemám rád rasismus.“ Je Bush očerňován neprávem? Nebo mají pravdu konspirační teoretici?

3. Lze skutečně ovládat mraky?

Vláda v Číně má investovat stamiliony do umělých úprav počasí.

Jeho slova vyvolají pořádný poprask. Íránský prezident MAHMÚD AhmAdínežád (*1956) v květnu roku 2011 prohlásí, že podle jeho informací evropské země mají k dispozici speciální zařízení nedovolující, aby se dešťové mraky tvořily nad vybranými lokalitami včetně Íránu.

„Západ chce přivolat sucho na země, které jej z jeho pohledu ohrožují,“ prohlašuje Ahmadínežád. Skeptici upozorňují, že Írán má jedno z nejsušších podnebí na světě a za nedostatkem dešťů tedy stojí především tato skutečnost.

Co když ale některé evropské země skutečně mají k dispozici zařízení na ovládání počasí?

Nebezpečné pokusy

Evropské země nejsou jediné, které čelí obviňování z údajně nepřijatelného zasahování do přírodních dějů. Čínští meteorologové z Úřadu pro úpravu počasí se prý rovněž už dlouhou dobu snaží najít způsob, jak si poradit se suchem.

K vyvolávání deště mají používat bombardování mraků chemikáliemi, a to pomocí raket a letadel. Kromě toho prý vláda v Číně investuje stamiliony do umělých úprav počasí. Podle některých hlasů jsou všechny tyto pokusy velice nebezpečné.

Údajně se totiž mohou snadno vymknout kontrole. Je tomu tak, nebo jde o zbytečné strašení?

4. Kdo seslal hurikán Sandy?

Stovky lidských životů byly možná záměrně obětovány.

Jeden z nejničivějších hurikánů v dějinách postihne v říjnu roku 2012 téměř tři desítky amerických států. Vyžádá si stovky lidských životů a také miliardové škody na majetku. Záhy obletí svět informace o šokující teorii, podle které hurikán zvaný Sandy nechal záměrně vytvořit americký prezident BARRACK OBAMA (*1961).

Proč by ale něco takového dělal?

Jak ovlivnit volby?

Konspirační teoretiky v případě hurikánu Sandy znepokojuje především fakt, že k jeho ničivému řádění došlo jen několik málo dní před prezidentskými volbami, ve kterých Obama bojoval o své znovuzvolení.

Podle některých názorů neměl moc velkou šanci na úspěch, ale díky katastrofě si prý výrazně polepšil. Obama mohl totiž začít vystupovat jako rozhodný vůdce, který uvolnil z federálních fondů celou řadu miliard dolarů zmírňujících následky katastrofy.

Prezident také osobně utěšoval lidi, kteří v důsledku katastrofy přišli o své domovy. Tím si prý získal sympatie voličů a ve volbách tak bez problémů zvítězil. Jak ale mohl Obama nechat vytvořit hurikán?

Stejně jako v mnoha jiných případech je i v souvislosti s hurikánem Sandy asi nejčastěji zmiňováno podivuhodné zařízení umístěné na Aljašce zvané HAARP. Jednoznačné důkazy o zapojení dnes již bývalého amerického prezidenta do spiknutí nicméně opět chybí…

5. Hubí nás vláda pomocí chemtrails?

Chemtrails jsou údajně podobné běžným kondenzačním stopám.

Jako chemtrails jsou označovány čáry na nebi podobné běžným kondenzačním stopám, které jsou v anglických textech zkráceně nazývané contrail. Na rozdíl od nich mají chemtrails obsahovat zdraví nebezpečné chemikálie.

Asi nejčastěji čelí podezření z jejich vypouštění prostřednictvím letadel americká Ústřední zpravodajská služba CIA a Národní bezpečnostní agentura NSA. Jindy se spekuluje, že jde o celosvětové spiknutí, do kterého je zapojená celá řada dalších organizací z různých koutů planety.

Cílem je prý snížit množství lidí na planetě a tím zabránit přelidnění. Je třeba se bát?

Co dokazují pruhy za letadly?

„Chemtrails neexistují, je to jen konspirační výmysl, který nemá nic společného ani s meteorologií, ani s letectvím,“ říká exkluzivně pro ENIGMU český meteorolog Petr Dvořák a pokračuje: „Je s podivem, kolik lidí je těmto nesmyslům ochotno uvěřit, případně je dokládat důkazy typu psali to na internetu, nebo dneska se pruhy za letadly rozpouštěly až po několika hodinách, zatímco jindy ihned.

“ Navzdory ujišťování ze strany vědců ale mnoho lidí o existenci chemtrails nepochybuje. Například současná švédská politička PERNILLA HAGBERG v reakci na jednu fotku bílých čar na obloze v roce 2012 prohlásí: „Jsem si jistá, že to není kondenzát, ale chemtrails, které mohou na obloze vydržet klidně celý den a obsahují směs chemikálií, někdy dokonce viry (…) Kdekdo o tom ví, kdekdo o tom mluví, ale nikdo s tím nic nedělá.“

AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
reklama
Další články z rubriky konspirace Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Věří i nadále svému novému partnerovi?
nasehvezdy.cz

Věří i nadále svému novému...

Ačkoli se zdá, že někdejší...
Když se řekne lavice…
panidomu.cz

Když se řekne lavice…

…každý si představí něco jiného. Tenhle...
První vodíkový vrtulník dostává obrysy
iluxus.cz

První vodíkový vrtulník...

Za duchovního otce letectví je právem...
Unikátní fakta o dětském mikrobiomu
21stoleti.cz

Unikátní fakta o dětském...

Zdánlivě „přátelské“ bakterie, které žijí přirozeně ve...
Festival v Altamontu se zvrhnul ve vlnu násilností a skončil vraždou
epochaplus.cz

Festival v Altamontu se zvrhnul...

Legendární festival ve Woodstocku v roce 1969 se...
Raz, dva, tři, čtyři… The Wave!
rezidenceonline.cz

Raz, dva, tři, čtyři…...

Při pohledu z ulice Mornigside ve Venice,...
LEPŠÍ.TV? Televize pro opravdové gurmány!
tisicereceptu.cz

LEPŠÍ.TV? Televize pro...

Recepty i televizní hvězdy na jednom talíři! Jako by se...
Zlín: Baťa všude, kam se podíváš
epochanacestach.cz

Zlín: Baťa všude, kam se...

Východomoravská metropole...
Nejslavnější filmové automobily. Znáte je všechny?
epochalnisvet.cz

Nejslavnější filmové...

Hrdinové akčních filmů jsou sekáči...
Než prozřela, léta si lhala do kapsy
nasehvezdy.cz

Než prozřela, léta si lhala...

Traumatické dětství,...
Zlá energie ji změnila
skutecnepribehy.cz

Zlá energie ji změnila

Jsem rozvedená, se dvěma dětmi....
Proč komunisté přejmenovali město Zlín na Gottwaldov?
epochaplus.cz

Proč komunisté přejmenovali...

Zatímco v Sovětském svazu se v době...