Vesmírná mise Apollo 11, která proběhla v roce 1969 a jejím cílem byl povrch Měsíce, stále vyvolává řadu otázek. Opravdu lidstvo přistálo na Měsíci? Nebo byly záběry zfalšovány?
Americký badatel David Meade před několika měsíci prohlásil, že astronautům zabránila v dosažení jejich cíle radiační zóna nad Zemí. Je to důkaz, že mise byla ve skutečnosti neúspěšná?
Americký astronaut Neil Armstrong (1930–2012) sestupuje dne 20. července roku 1969 ze žebříku lunárního modulu a následně stane na povrchu Měsíce. „Je to malý krok pro člověka, obrovský skok pro lidstvo,“ prohlásí.
V patách je mu jeho kolega Edwin Aldrin (*1930). Společně vztyčí na Měsíci americkou vlajku a rovněž na něm sesbírají několik kamenů a dalších důležitých vzorků. Nebo bylo všechno jinak? Příznivci konspiračních teorií tvrdí, že šlo o jeden velký podvod.
Kosmické lety na konci 60. let údajně nebyly na takové úrovni, aby se uskutečnily. Americký badatel David Meade nedávno oficiální verzi opět zpochybnil. Připomněl skutečnost, že přistání na Měsíci mohly zabránit tzv.
Staňte se naším Premium čtenářem a odemkněte si tento i tisíce dalších skvělých článků.
Navíc od nás obdržíte i celou řadu hodnotných bonusů!
Zprávu ve tvaru "CTU CLANEK" odešlete na číslo 903 33 20.