Sídlo hned několika podivínů… Na pražském Karlově náměstí na Novém Městě najdeme jeden z nejtajemnějších domů z celé Prahy, Mladotovský palác neboli také Faustův dům.
Žil zde nejen alchymista a mystik Edward Kelley, ale rovněž i skutečně zvláštní podivín Ferdinand Antonín Mladota ze Solopysk, jenž se prý údajně věnoval výrobě přístrojů na bázi elektřiny a magnetismu a zhotovil v té době nevídané, často „samohybné“ předměty, které u většiny místních obyvatel vzbuzovaly představu, že je snad spolčen se samotným peklem.
Hrátky s čertem?
Pletky s čertem vedly mimo jiné též ke vzniku takzvané „faustovské legendy“, podle které měl být učený doktor Faust, jenž údajně také kul své ďábelské pikle v tomto domě, čertem odnesen dírou ve stropě, jež později za žádnou cenu nešla zazdít…
V domě se však děly i další až hrůzostrašné věci…
Kosterní pozůstatky a zazděné artefakty
Několik let zde kupříkladu sídlil farář Karl Jaenig z nedalekého kostela sv. Jana Nepomuckého na Skalce. I když byl povoláním duchovní, opět se jednalo o velkého podivína. Traduje se, že měl rozsáhlé sbírky funerálních předmětů, souvisejících se smrtí.
Historky místních lidí ho navíc dokonce pasovaly do role upíra, spícího v rakvi v interiéru vybaveném kusy šibenic, s četnými lebkami a dalšími kosterními pozůstatky.
V průběhu historie byly pak v tomto domě objeveny zazděné dětské botičky nebo také kočičí kostry. Měly snad právě tyto až děsivé artefakty za úlohu dům ochraňovat – či mu předat nějakou mystickou sílu?