Co mají společného fotograf Chet Hanson, horolezec Eric Lewis a antropolog Sam Dubal? Všichni se vydali do přírody do přírody v okolí hory Mount Rainier – a beze stopy zmizeli…
Stratovulkán Mount Rainier (nedaleko Seattlu v americkém státě Washington) se tyčí do výšky 4 392 m n. m. a je součástí Národního parku Mount Rainier s hlubokými lesy, loukami a vodopády, které sem lákají milovníky vycházek do přírody, táboření i horolezectví. Zároveň je to ale místo, kde záhadně mizí lidé.
Pár minut všechno změní
Eric Lewis chce 1. července 2010 se dvěma přáteli, horolezci Donem Stormem a Trevorem Lanem, zdolat vrchol sopky. Viditelnost je mizerná, ale špatné počasí je neodradí.
Lewis jde jako poslední, když se ale jeho přátelé těsně pod vrcholem zastaví, aby si odpočinuli, jako by se vypařil.
Jen o pár minut dříve přátelé Lewise ještě viděli na konci horolezeckého lana, které je spojovalo, a najednou tam nebyl. Storm s Lanem ho hledají, ale marně. Ještě větší záhada je, že Lewis po sobě ve sněhu nezanechal žádné stopy. Zkrátka jako by se do země propadl.
Ztracení a nalezení
Fotograf Chet Hanson vyrazí do parku 11. listopadu 1997 a matce slíbí, že na večeři bude doma. Domů se nikdy nevrátí. Nazítří policie najde jeho automobil s jeho věcmi, Hanson ale není nikde k nalezení.
Stejné je to i s antropologem Samem Dubalem, který tu 9. října 2020 chce strávit noc.
Ani rozsáhlé pátrací akce nevedou k nalezení ztracených lidí. Někdy však ani nalezení neznamená vyřešení záhady.
Ostřílená výletnice Karen Sykesová se ztratí 18. června 2014 v oblasti, kterou dobře zná, a najdou jí až po třech dnech ve strmém terénu, kam se nemohla sama dostat, bez známek zranění. Podle pitvy jí zabilo podchlazení, ale kdo ví?