Městečko Scituate vypadá jako tuctové americké maloměsto. Zdání ale klame. Během druhé světové války tu fungovala rádiová stanice s přijímačem tak silným, že až v daleké Austrálii slyšel trávu růst.
Rádiový přijímač na kopci Chopmist už dnes rezaví, ale během války tu bylo živo. Na přilehlé farmě se u sluchátek se štítky s názvy měst Berlín, Káhira, Tokio a další, střídalo až 40 lidí, aby zaznamenali každou zprávu.
Mnozí dnes mají za to, že právě tento přijímač ve městě Scituate (stát Rhode Island) pomohl Spojencům válku vyhrát.
Geniální stratég nemá šanci
Rozsah přijímače je obrovský a zachytí třeba i volání o pomoc pilotů, kteří byli sestřeleni nad Atlantikem.
Jindy zase citlivé vybavení zachytí vysílání ponorky poblíž brazilského Ria de Janeira, která chce potopit britskou loď Queen Mary i s 10 tisíci vojáky na palubě, mířících do Austrálie. Její kapitán včas dostane varování a naplánuje jinou trasu.
Přijímač odposlouchává i plány až v Africe, kde nacistickým jednotkám velí vojevůdce Erwin Rommel. I jeho geniální mozek je krátký na možnosti techniky.
V roce 1942 operátoři v Scituate zjistí, že slyší i komunikaci mezi jeho tanky, což nakonec vede k jeho porážce v roce 1943.
Test podle Pentagonu
V roce 1945 přijímač odhalí bláznivý plán Japonců, kteří naložili horkovzdušné balony výbušninami a poslali je nazdařbůh přes Pacifik s nadějí, že je větry donesou na nějaké strategicky důležité místo na území USA.
Hlavounům z Pentagonu se to ale nezdá a rozhodnou se přijímač Chopmist podrobit zkoušce. Přímo v budově zbudují špionážní stanici s plánem počkat, kdy si toho ten slavný přijímač všimne. Výsledek? Ze Scituate sem volají už za 7 minut, aby je upozornili na nebezpečí!