Alergii může mít člověk na ledacos – prach, ořechy, jahody nebo dokonce sezamová semínka. V poslední době se ale množí případy lidí, kteří jsou alergičtí i na Wi-Fi. To se projevuje bolestmi hlavy, vyrážkou nebo velkou únavou.
Jedním z lidí, trpících přecitlivělostí na elektromagnetické záření (EHS), je i jistá Angličanka Rosi Galdwellová, která tvrdí, že kvůli elektromagnetickému záření trpí nesmírnou únavou, dušností a vyrážkou v obličeji.
Dokonce si kvůli tomu koupila unikátní spací pytel, protkaný drátky z mědi a stříbra, který člověka před zářením chrání.
Záření ohrožuje včely
O přecitlivělosti na elektromagnetické záření se už mluví i mezi členy Světové zdravotnické organizace (WHO).
Alergie na Wi-Fi se však (zatím) nemůže opřít o žádné vědecké studie, které by nade vší pochybnost prokázaly spojení mezi příznaky u postižených a zářením.
Zato však existuje celá řada vědeckých studií, které dokazují, že elektromagnetické záření má škodlivý vliv na populace včel. Narušuje totiž jejich schopnost orientace a včelky pak nenajdou cestu zpátky do úlu.
Záření je jedním z vysvětlení syndromu zhroucení včelstev (když se většina včel dělnic nevrátí do úlu, kde pak zůstane jen včelí královna a larvy), k němuž v Evropě začalo docházet už v roce 1998. Dalšími možnostmi jsou pesticidy či globální oteplování, tedy opět okolnosti, způsobené člověkem.
Bez včel nebudou steaky
Kdekdo by si mohl říct, že o nic nejde, jsou to přece jen včely. Omyl. Přítomnost včel je klíčová pro 35 % světové produkce jídla.
Pokud se včelám něco stane, můžete dát sbohem jablkům, meruňkám, třešním, citrusům, rajčatům a dalším druhům ovoce a zeleniny – a samozřejmě i medu
Ba co hůř, bez včel už v létě nebude ani žádný šťavnatý steak na grilovačku, protože včely jsou důležité i pro pěstování plodin, kterými se krmí dobytek.
Když může elektromagnetické záření takto zamávat se včelami, je dost dobře možné, že má i vliv na lidské zdraví, ačkoliv je to vliv, který se ještě vědcům nepodařilo odhalit.
Pravdou ovšem je, že i takový azbest býval kdysi vyhledávaným materiálem při stavbě domů díky svým izolačním vlastnostem, než se přišlo na jeho nežádoucí účinky na lidské zdraví…