28. května 858 př. n. l.: Zatmění Slunce chápané jako zlé znamení přerušuje bitvu v dlouholeté válce mezi Lýdií a Médskou říší a vede k uzavření příměří.
Domů     Náboženství a okultismus
Aleister Crowley: Perverzní zločinec s pověstí temného mága
Eva Soukupová
od Eva Soukupová 12.10.2021
4.4tis
Crowley je považován za mocného okultistu, foto neznámý autor / Creative Commons / PD-US
37
SDÍLENÍ
4.4tis
ZOBRAZENÍ

Legendami opředený okultista si kolem sebe vybudoval pověst, která v mnohých vzbuzuje strach. A možná oprávněně, neboť mnohé z mrazivých příběhů, jež se o něm vyprávějí, mají pravdivý základ. Účastnil se zvrhlých orgií a temných rituálů, které dokonce jednoho muže stály život.

Crowley je považován za mocného okultistu, foto neznámý autor / Creative Commons / PD-US Při rituálu spojeném s pitím krve zemřel člověk, foto Pixabay Crowley v roce 1912, foto neznámý autor / Creative Commons / volné dílo

Významný okultista, mocný mág, produktivní spisovatel, otec moderního tarotu a nejhříšnější muž světa – to a mnohem více je kontroverzní Angličan Aleister Crowley (1875–1947).

S působením Crowleyho je úzce spjat dům na břehu skotského jezera Loch Ness, v němž se na přelomu 19. a 20. století usadil, aby zde prováděl temné rituály. Podle pověstí obklopujících Crowleyho sídlo se v domě brzy po jeho příchodu začínají odehrávat podivné události.

Jeho hospodyně beze stopy zmizí a místní řezník propadne šílenství poté, co mu Crowley údajně omylem předá lísteček se jmény démonů. V jakémsi běsu si nešťastník usekne prsty. I jeho dům se prý začíná hemžit démony a Crowley se propadá stále hlouběji do alkoholové a drogové závislosti. Stal se sám jednou z obětí zlých sil, které uctíval?

Při rituálu spojeném s pitím krve zemřel člověk, foto Pixabay

SEX, DROGY A DÉMONI

Nezdá se, že by temný oblak, který jej obestírá, Crowleyho jakkoliv obtěžoval. Naopak se ho sám snaží přiživovat. Cestuje po celé Evropě a účastní se všelijakých orgií a okultních sjezdů, z nichž mnohé mají blízko k satanismu.

Při jedné takové příležitosti dokonce přijímá jméno Baphomet, což bývá vnímáno jako jedno ze jmen vládce pekel. Sám se označuje za Antikrista.

Jeho dílo také definuje dnešní podobu okultního spolku Ordo Templi Orientis založeného v Německu na přelomu 19. a 20. století.

Spolek se vyznačuje silným důrazem na tantrickou nauku a sexuální magii, což Crowleymu nejspíš vyhovuje, neboť je znám jako perverzní deviant a zvrhlé orgie mu nejsou cizí.

Využívá okultismus pro ukojení svých nekonvenčních tužeb? Pod Crowleyho vlivem se směr kultu skutečně odchyluje od původního pojetí. Kontroverzní okultista v něm rozdmýchává kulturu strachu, který je mezi členy záměrně šířen.

Za to jej kritizuje například dlouhodobý vysoce postavený člen řádu Američan Allen H. Greenfield, který nakonec rezignuje a spolek opustí.

Crowley v roce 1912, foto neznámý autor / Creative Commons / volné dílo

ZA SMRT VYHOŠTĚN

Crowleyho obřady jsou nejen temné, zvrhlé ale i životu nebezpečné, jak dokazuje incident z roku 1923. Tři roky poté, co se Crowley přestěhoval na Sicílii, kde založil opatství Thelema jako ústředí svého nového náboženství, za záhadných okolní umírá jistý Angličan a člen Crowleyho kultu.

Stane se tak po rituálu, při němž údajně požil krev kočky. Zapříčinil jeho smrt vůdce kultu? Italská vláda je incidentem zděšena. Mága z ostrova vyhostí, jeho opatství zruší a skupina, kterou zde kolem sebe vytvořil, se rozuteče.

S nebezpečnými rituály však Crowley ani zdaleka nekončí. Prakticky celý život se zabývá praktikováním temné magie z prastaré Knihy mága Abramelina. Jmění si ale do života přivolat nedokázal, závislost na heroinu z něj udělala zchudlého chodícího kostlivce.

Nikdy však neměl nouzi o stoupence a až do konce svých dnů byl stále žádaným médiem a mágem. Mnohdy to však bylo spíše pro jeho kontroverzní osobnost, která byla vítaným zpestřením různých sešlostí, než pro jeho skutečné schopnosti.

Měl vůbec nějaké nebo za vším stojí jeho talent vytvořit si image temného okultního vůdce?

Foto: Creative Commons, Pixabay
Lokalita:
reklama
Související články
od Mirek Brát 27.5.2022 124
Jiný kraj, jiný mrav. Pokud si myslíte, že Evropa je různými duchy celkem hojně osídlena, v takové Bangladéši se mezi různými duchy tak tak protáhnete. Říká se jim zde bhoot. Jsou to nadpřirozená stvoření, obvykle jsou to duchové zesnulé osoby. Víra v duchy je pevnou součástí kultury tamních hinduistických i muslimských komunit. Bhoot-manuál Odkazy na paranormální aktivity […]
od Filip Appl 26.5.2022 687
V samotném srdci Maďarska, pod hradem Buda v hlavním městě Budapešti, se nachází pozoruhodná historická památka:  jeskynní labyrint s historií, která sahá dál, než by patrně kdokoliv tipoval. První přírodní chodby v mohutné skále totiž vznikly díky působení termálních pramenů už v dalekém pravěku. Před 350 tisíci lety dokonce některé tamní prostory obývali předci dnešních lidí. Ve starověku si pak […]
od Mirek Brát 26.5.2022 2.4tis
U zrodu náboženského směru mormonismu stál nejen zakladatel Joseph Smith, ale i anděl Moroni. Kdo byla záhadná bytost, která se v roce 1823 zjevila Josephovi Smithovi? V současné době je významná trojice mormonských společenství. Jedná se o Církev Ježíše Krista Svatých posledních dnů, Kristovu komunitu a Fundamentalistickou Církev Ježíše Krista Svatých posledních dnů. Ačkoli je mormonismus historicky […]
od Mirek Brát 25.5.2022 2.3tis
Západní historikové mu přezdívali „Nero islámu“, čímž chtěli dát najevo jasné kontroverze v jeho povaze a charakteru vládnutí. Ti, kdo šli v negativním hodnocení ještě dále, o něm mluvili jako o šíleném kalifovi. Do dějin se však Al-Hakim bi-Amr Alláh vepsal i svým záhadným zmizením, které nebylo dosud vysvětleno. Do roku 1009 byly Jeruzalém a Svatá země […]
od Adriana Vojtíšková 25.5.2022 2.7tis
Na Jesenicku, jež tehdy spadá do Niského knížectví s hlavním městem Nisou (dnešní Polsko) dojde roku 1622 k prvnímu obvinění z čarodějnictví, které strhne lavinu dalších obvinění, mučení a poprav.     Jesenický pastýř Kryštof Schmied obviní svou manželku Barboru z toho, že očarovala jejich dobytek i jeho, způsobila jim nemoc a údajně měla mít […]