26. ledna 1966: Během dopoledne opouští dům v australském Adelaide Jane, Arnna a Grant Beaumontovi. Je jim mezi pěti až devíti lety. Nikdy se nenajdou.
Domů     Paranormální jevy
Ducha z mělnického domu nevypudil ani farář
Eva Soukupová
od Eva Soukupová 2.2.2021
6.1tis
V domě se prý usadil poltergeist
497
SDÍLENÍ
6.1tis
ZOBRAZENÍ

Obyvatelé domu na okraji Mělníka se museli před 25 lety potýkat s řadou podivných jevů. Ze stěn a podlahy vytéká voda, ačkoli tudy nevede potrubí, pohybuje se nábytek a majitelka domů čelí útokům neviditelných bytostí.

V domě se prý usadil poltergeist Ze zdí proudila voda Zoufalé rodině nepomohl ani kněz Soška Ježíše se zřítila ze zdi a rozbila se
Ze zdí proudila voda

V březnu roku 1996 musí záhadným útokům čelit 75letá majitelka hospodářské usedlosti v Mělníku, paní Růžena. Popudila snad zlé duchy? Poprvé začne v třípokojovém „vejminku“ vytékat voda z rohu jedné místností.

Další den teče zase jinudy. Instalatéři jen bezradně krčí rameny a odcházejí, aniž by cokoliv odhalili. Za pár dnů začíná neviditelná ruka vrhat různými předměty takovou silou, že mnohdy vylétnou oknem na dvorek, převrací se skříně i jiný nábytek.

Přesto tento případ nelze zařadit do kategorie typických projevů poltergeista. Působení hlučného ducha se totiž obvykle obejde bez újmy na zdraví. Jenže paní Růžena i její rodina musí čelit bolestivým útokům.

Zoufalé rodině nepomohl ani kněz

AGRESIVNÍ PŘEDMĚTY

Když tehdy dvanáctiletý vnuk paní Růženy zvedá převrženou pohovku, ze sporáku se vznese hrnec s horkou vodou a ošklivě ho opaří na noze. „Po celém bytě se do mě stále něco strefovalo. V koupelně na mě skákaly šampony, takže jsem je vždy před čištěním zubů musela přikrývat ručníkem.

Odložené brýle mi cosi hodilo na záda, na dvoře na mne útočil kbelík, směrem ke mně létaly klíče, boty, koště, vidle,“ svěřuje se nešťastná majitelka. A děsivé události nemají konce: „Jednou se začaly samy otevírat dveře od chlíva, ve kterém byla dvě prasata.

Nepomáhalo ani, když jsem je přivázala drátem, hned praskl. Tak jsem dveře držela sama. Těžká železná petlice z nich přitom létala vzduchem a mlátila mě do hlavy.“ Kdo za nevysvětlitelnými útoky stojí?

Soška Ježíše se zřítila ze zdi a rozbila se

MŮŽE ZA TO KŘIŽOVATKA SVĚTŮ?

Projevy ničivé energie se soustřeďují zejména kolem paní Růženy. Když na pár dnů odjede do nemocnice, je klid. Po jejím návratu však vše začíná nanovo. Dům navštíví farář, který ho kropí svěcenou vodou a pak za rodinu slouží mši.

Není to nic platné. Krucifix se zřítí k zemi a soška Ježíše se mění ve střepy. Jaká ďábelská síla dům obsadila? Vysvětlení možná leží v blízkém okolí. Město je opředeno temnými legendami a v jeho centru je údajně možné spatřit zjevení ducha, který se prochází Svatováclavskou ulicí.

Zjevení, jež bezpochyby nepatří do našeho světa, mohou podle některých teorií přicházet z tzv. trhlin nebo bran do jiných dimenzí. Stojí snad dům paní Růženy na energetické křižovatce, kde se čas od času tyto brány otevírají?

Po nějakém čase se situace v domě klidní. Kdy udeří tajemné síly příště?

Foto: ARCHIV
reklama
Související články
od Filip Appl 26.1.2022 103
Když má v roce 1999 v amerických kinech premiéru dokument o třech mladých studentech natáčejících dokument o jakési lokální čarodějnici, řada lidí moc netuší, co od toho snímku čekat a množí se otázky: Mohlo se to opravdu stát, jak tvrdí producenti? Mnozí odcházejí z kina v šoku. Autenticky vypadající záběry prezentované jako skutečná nahrávka nalezená kdesi v lesích […]
od Matěj Soukup 25.1.2022 1.1tis
V roce 1977 proletěly všemi britskými médii zprávy o údajně strašidelném domě v severním Londýně, kde desítky svědků pozorovaly paranormální aktivity. Svobodná matka se čtyřmi dětmi zažívala nějakou dobu v domě události, které přitáhly pozornost lovců duchů a podobných paranormálních entit z celé Anglie. Dva roky přicházely z domu podivné zprávy, než se situace, zdá […]
od Matěj Soukup 25.1.2022 1.2tis
Lešij, neboli lesní mužík, je tvorem z východoslovanské mytologie, zdánlivě příbuzný starořeckým satyrům nebo faunům. Vystupuje jako ochránce lesa, ale k lidem vstřícnost příliš nechová. Podle některých pověstí prý dokonce unáší děti. Někteří lidé si lešije kvůli jeho nejčastěji zobrazované podobě často pletli s čertem, se kterým však nemá nic společného. CHLUPATÝ OBR V KAFTANU […]
od Matěj Soukup 24.1.2022 1.9tis
Monumentální hrad Malahide z 12. století, který leží jen několik kilometrů od centra Dublinu, je častým cílem turistů. Hrad samotný dnes leží uprostřed rozsáhlého parku a vzniklo u něj dokonce kriketové hřiště. Tento hrad má však i svou tajemnou stránku. Údajně na něm totiž straší až pět přízraků. LIDÉ S TRAGICKÝMI OSUDY Hrad Malahide během […]
od Pavel Polcar 24.1.2022 2.3tis
Villisca Axe Murder House ve Villisce v Iowě je známou turistickou atrakcí pro lovce duchů i milovníky hororů. Místo hrůzné nevyřešené vraždy z roku 1912, při níž byly šesti dětem a dvěma dospělým zcela rozdrceny lebky sekerou neznámého pachatele, bylo zakoupeno v roce 1994, obnoveno do stavu z roku 1912 a přeměněno na turistickou destinaci. […]