Od slavné roswellské havárie neuplyne ani rok, když se nad Novým Mexikem v USA objeví další UFO. A znovu havaruje. V březnu roku 1948 americká armáda údajně sestřelila neznámý objekt, který se následně zřítil nedaleko Aztecu.
Trosky UFO a těla posádky z nich vyproštěná pak armáda spěšně převezla na tajnou základnu.
Na začátku března 1948 je neznámý objekt spatřen nad Národní laboratoří v Los Alamos. O dva týdny později, přesněji 25. března, několik svědků pozoruje podobný objekt, jak kontrolovaně přistává poté, co jej zasáhla střela vojenské hlídky.
Objekt má tvar kotouče o průměru 33 metrů a v jeho středu je umístěna kopule.
Podle svědeckých výpovědí, které předložily i významné osobnosti jako inženýr NASA Bob Oechsler a zaměstnanec úřadu strategických služeb Fred Reed, jsou trosky odvezeny na Wrightových-Pattersonovu leteckou základnu, kde jsou podrobeny další analýze.
Ukáže se, že jde o extrémně lehký kov, který pevnostními a teplotními vlastnostmi odpovídá hliníku. Uvnitř se nachází palubní deska popsaná neznámým písmem, které připomíná hieroglyfy. Případu je však věnována minimální pozornost médií. Proč?
Možná stále ještě neodezněl poprask kolem havárie v Roswellu, nebo si tentokrát dala armáda na krytí havárie záležet o něco víc.

Komu patří těla?
Veřejnost se o události poprvé dočítá z knihy Za létajícími talíři z roku 1950, jejímž autorem je americký novinář Frank Scully (1892–1964).
Kniha podrobně popisuje celkem čtyři domnělé havárie, k nimž mělo v oblasti dojít, a ve vědecké obci je proto přijímána se značnou nevolí. Údaje v ní uvedené jsou mnohdy zpochybňovány pro nedostatek důkazů.
Pro mnohé je totiž těžké uvěřit tvrzení, že ve vraku havarovaného UFO bylo nalezeno 16 těl neznámých bytostí o výšce 90 až 110 cm a váze kolem 18 kg. Jiné zdroje uvádějí, že těl bylo jen 14. Na bytostech jsou nápadné jejich velké hlavy, úzké oči a tenké tělo.
Jsou oblečeny v jednodílných kombinézách. Je zřejmé, že se nejedná o lidské bytosti. Byl snad v Aztecu sestřelen objekt s mimozemskou posádkou?
O tomto případě se však na rozdíl od předchozí havárie nezmiňuje žádná ze zpráv projektu Majestic 12. K dispozici je pouze svědectví několika vojáků a vědců, a proto je Scully podezříván, že si celý případ vymyslel.

Je to celé výmysl?
O několik let později přichází armádní vědec Dr. Robert I. Sarbacher, který v jednom z rozhovorů potvrzuje, že Scullyho kniha „je v podstatě pravdivá”.
Další zlom nastává v okamžiku, kdy je v dříve tajných archivech zveřejněných na internetu objevena stará zpráva mezi ufology, známá jako Hottelova poznámka. Jejím autorem je agent FBI Guy Hottel.
Zpráva popisuje havarovaný objekt stejně jako Scully a zmiňuje i nalezená těla. A také podává vysvětlení, proč objekt vlastně havaroval.
Podle jistého informátora byly trosky „nalezeny v Novém Mexiku, protože vláda má v této oblasti umístěnou sít vysoce výkonných radarů. Zdá se, že radar rušivě ovlivňuje kontrolní mechanismus talířů.” Potvrzuje tato zpráva, že k havárii došlo?
V roce 2013 FBI vydává oficiální zprávu, v níž tvrzení svého agenta označuje za svědectví z druhé či třetí ruky, které nebylo nikdy vyšetřováno.