V Lombardii, v severozápadní části Itálie, se mělo 13. června 1933 stát cosi velmi podivného. Štáb vojenského letectva hlásil zřícení létajícího objektu neznámého původu.
Italská vláda měla brzy vytvořit zvláštní skupinu, která se studiem tohoto tělesa zabývala. Více informací se zatím nepodařilo v archivech dohledat. Proč?
Podle dostupných informací se zdá, že nejpřísnější utajení celého incidentu nařídil přímo tehdejší italský diktátor – „Duce“ Benito Mussolini (1883-1945). Z jakého důvodu nechtěl, aby se tato zpráva dostala na veřejnost?
Pátrání až po letech
Dávné mysteriózní události se nyní věnují dva italští výzkumníci – Dr. Roberto Pinotti a Alfredo Lissoni. Ti získali originální historické dokumenty z anonymního zdroje.
Mělo se údajně jednat o pozůstalost po členovi vědeckého týmu, který ve třicátých letech minulého století neznámé těleso zkoumal. Zároveň se na světlo dostaly i instrukce, které požadovaly co nejpřísnější utajení. Kdo za těmito příkazy stál?
Jako nepravděpodobnější osoba se zdá být samotný fašistický diktátor Benito Mussolini, které v té době Itálii ovládal.
Duceho obavy
Možná měl Mussolini stejné důvody, jako britský ministerský předseda Winston Churchill (1874-1965), který za druhé světové války obdržel od posádky jednoho bombardovacího letounu hlášení o setkání s UFO. Ten se obával paniky, zároveň si nebyl jistý, zda se náhodou nejedná o pokročilou technologii nepřátelského státu.
V jeho případě šlo o nacistické Německo. Samozřejmě, v roce 1933 ještě v Evropě panoval mír, ale i tak se mohl Mussolini obávat, že jde o pokročilou „pozemskou“ technologii, se kterou se ta italská nemůže měřit.
Připomeňme, že Mussolini sám od roku 1920 pilotoval malá letadla a o letectví se velmi zajímal. Také on se mohl děsit paniky obyvatel, pokud by bylo oznámeno, že v Lombardii havaroval objekt „z jiných světů“.
Byl zde ovšem ještě jeden, specificky italský důvod, proč všem zamknout ústa na sedm západů…
Epilog
Lze totiž spekulovat, že za přísným utajením mohl být i vliv katolické církve. Ta měla v Itálii značně silnější postavení, než tomu bylo v jiných zemích. Katolická víra byla státním náboženstvím i sjednocujícím prvkem italské společnosti.
Navíc měli příslušníci vysokého katolického kléru včetně úřadujícího papeže Pia XI. (1857-1939) v té době na kontinentu řadu jiných starostí souvisejících s vlivem fašismu, komunismu i nastupujícího německého nacismu.
Řešit k tomu i nějaké „posly z hvězd“, to už by možná bylo příliš…