3. prosince 1967: Američan Herbert Schirmer spatří v Nebrasce podivný oválný objekt s červenými světly, jak se vznese a odletí.
Domů     Jak se bránit proti temným silám?
Jak se bránit proti temným silám?
od 22.10.2022
2.7tis
252
SDÍLENÍ
2.7tis
ZOBRAZENÍ

Pojďme si na chvíli představit, že síly černé magie jsou reálné. Jak se proti nim tedy bránit?

1

Mějte ho vždy po ruce

Již odedávna lidé užívají k ochraně před čaroději a jinými negativními vlivy amulety, tedy předměty, které mají ochranný charakter. Jako amulet může sloužit krystal, drahý kámen, ale třeba i přívěsek ze dřeva.

Pro všeobecnou ochranu nejlépe slouží kupříkladu křišťál, granát, achát nebo onyx. Amulety však působí jen ve chvíli, pokud je majitel nosí stále u sebe. Měly by se také před nošením očistit pod tekoucí vodou a potom nabít.

Třeba tak, že jej budete třímat v ruce a „pouštět“ do něj vše dobré, na co pomyslíte.

2

V objetí léčivého kouře

Vykuřování patří mezi vůbec nejstarší techniky, jak očistit prostor, osoby, zvířata i předměty. Užívá se ale také k léčbě nemocí, ovlivnění snů, probouzení různých vizí i během magických rituálů či modliteb. Vykuřování si zaslouží i váš domov.

reklama

Nakapejte pár kapek směsi kadidla a myrhy na žhavé uhlí v kadidelnici a nevynechejte žádný kout v domě. Zkusit můžete také vykuřování bílou šalvějí, na níž nedaly dopustit již indiánské kmeny Severní Ameriky a Mexika.

Kouř z doutnajícího listí je nepříjemný negativním silám, a tak bílou šalvěj užívali před rituály jako ochranný a očišťující prostředek a přivolávali jí příznivou energii.

3

Čistý domov, silný štít

Kde se vzal velký jarní úklid? Nejde jen o nepříjemnou povinnost, ale o důmyslný způsob, jak svůj domov ochránit před nezvanými hosty. Pročistit prostředí, v němž žijete, je totiž velmi důležité. Pro ochranu domova je tedy nutné učinit důkladný očistný rituál.

reklama

Je třeba s plným vědomím vytřít každý kout od prachu a pavučin, umýt podlahy i okna coby prostory, jimiž do domu proudí světlo a energie. Světla a vzduchu domovu dopřejte dost. Otevřete okna dokořán a vpouštějte k sobě světlo a teplo.

Poté si sami užijte rituální koupel a smyjte nečistoty z vlastní mysli, těla i ducha.

4

Magická ochrana z kuchyně

Pohádková Maruška moc dobře věděla, proč má tak ráda sůl. A to nejen kvůli lahodnosti pokrmů. Sůl je totiž skvělým prostředkem, jak zbavit okolí negativních sil. Krystalky soli, zejména posvěcené, totiž do sebe vše nepříjemné nasávají.

reklama

Někteří mágové dokonce užívají k drhnutí stěn a podlah slanou vodu. Vysypte všechny kouty domova solí, po pár dnech ji ale nezapomeňte vysát a vyhodit. Když se kopečky soli přeplní, vypouštějí vše nasáté zase ven. Podobně jako sůl absorbuje negativní energie i obyčejná voda.

5

Spoléhejte sami na sebe

Co je pro obranu před temnými silami zásadní? Člověk se může usadit v kruhu ze soli obklopen nespočtem amuletů a bylinek, bez pevné vůle a vnitřní síly se však černé magii neubrání. Proto je třeba pracovat na vytváření si vnitřního magického štítu.

To je však běh na dlouhou trať a zahrnuje detoxikaci organismu a půsty, meditace i prohlubování sebeuvědomění. Přesto existuje i drobná první pomoc: Cítíte-li, kupříkladu v autobuse, něčí pohled a není vám příjemný, překřižte nohy a zkřižte ruce.

6

Když nás brání příroda

Naši předci spoléhají při obraně před nebezpečnými vlivy na přírodní zázraky, které rostou na každém kroku – bylinky.

Jelikož je třeba pročistit i vlastní tělo, aby bylo silnější k obraně, není od věci sáhnout kupříkladu po pelyňku, který lidé v minulosti užívají k vyhánění zlých duchů i parazitů z organismu. Podobně působí i hřebíček nebo tinktura z vlašských ořechů.

Ženy mají svůj vlastní amulet z bylinek, který nosí u sebe v bílém plátěném váčku. Směs majoránky, rozmarýnu a routy je má ubránit před všemi nemocemi. Zejména těmi, které jsou následkem uhranutí. Své místo má i česnek, který hraje v magii zásadní roli.

Odhání zlé duchy, chrání před upíry a vlkodlaky, v lidové magii je synonymem bezpečí a duševní očisty.

Foto: Ilustrační - PX FUEL
reklama
Související články
od 1.12.2022 822
Pentagram je notoricky známý symbol, v minulosti měl ale několik jiných významů než s jakými si ho spojujeme dnes. Máme si na něj dávat pozor nebo nás může chránit?   Pravěký člověk kreslí na stěnu jeskyně mamuta. Na té představě není nic zvláštního. Někoho by ale mohlo překvapit, kdyby stejný zarostlý předchůdce dnešních lidí ohořelým klackem nam
od 1.12.2022 2.2tis
I antické Řecko má své tajné společnosti, zasvěcení a kulty. Nejznámější z nich jsou eleusinská mystéria, která zahrnovala vyčerpávající celonoční rituály spojené s pitím omamných nápojů. Najdeme ale i kulty mnohem temnější, které vyžadovaly od účastníků o poznání větší oběti – například vlastnoruční kastraci! Když se řekne náboženství starého Řeck
od 29.11.2022 2.8tis
Stále další archeologické nálezy na našem území dosvědčují plány starověkého Říma vytvořit severně od Dunaje novou římskou provincii. Pronikání římských legií do oblasti Moravy začalo již za vlády císaře Tiberia a vrcholilo v časech panování císaře Marca Aurelia. Záhadou zůstává, zda se na naše území tehdy dostaly i tajné rituály související s uctíváním exotického boha Mithry? [gallery ids="112
od 29.11.2022 3.0tis
 Ačkoliv by ji na vlastní oči měl spatřit každý věřící, za dveře svatyně se téměř nikdo nedostane. Posvátnou stavbu s nejistou minulostí obklopuje řada tajemství. Není známo, kdo ji vybudoval či k jakému účelu a mnoho otázek obestírá také záhadný černý kámen zasazený ve zdi svatyně. Když se muslim modlí, otáčí se vždy čelem k Mekce, posvátnému městu islá
od 25.11.2022 3.1tis
O tom, že sexuální energie a libido má nad lidmi velkou moc, není třeba pochybovat. Bylo by proto podivné, kdyby se toho temné bytosti nepokusily využít. Zejména proto, že náboženské předsudky podporované řadou církví v lidech dlouhodobě vyvolávaly strach ze sexuality. Vštěpování negativních pocitů ze sexu a potěšení je spolehlivou cestou, jak otevřít dveře bytostem, které nás pohltí. Počáteční