Má pověst postrachu moří. Ale teď by se měl o kořist podělit. Něco takového nehodlá však nikdy připustit!
„Dobře jste činili, když jste blokovali jiho-karolinský přístav Charleston a přepadali lodě nepřátel britské koruny.
Nyní je však načase, abyste odevzdali díl z kořisti do královské pokladnice a také se zpovídali z činů, které jste spáchali na spojeneckých koloniích v Africe,“ čte už poněkolikáté list, opatřený pečetí anglické královny Anny Stuartovny (1665–1714), kapitán a pirát Edward Teach (1680–1718), známější jako Černovous. Vzdát se části lupu?
Nikdy! V roce 1718 zamíří se svou vlajkovou lodí Pomsta královny Anny dále od amerického Charlestonu podél pobřeží na sever a snaží se ukrýt celou kořist.
V podpalubí má cennosti z 11 obchodních lodí, odhadem za půl milionu dolarů (asi 10 milionů korun–pozn. red.). Proč má tak naspěch? Britové, kteří dříve jeho řádění tolerovali, mu jsou v patách!

Příliš rychlý konec
Černovous poklad ukryje a pak zakotví v Ocracokské zátoce v Severní Karolíně. Čeká, že jej jeho pronásledovatelé minou. Jenže na Pomstě vypukne vzpoura. Tu pravděpodobně vede kapitánova pravá ruka, lodník Christopher Blackwood.
Během boje všech proti všem loď najede na útesy a klesá ke dnu. Když na místo dorazí velitel britské trestné flotily, kapitán Robert Maynard (1684–1751), vidí už jen stěžně Pomsty královny Anny klesat pod hladinu.
Přesto bude likvidaci obávaného piráta připisovat sobě. Zatímco lokalita posledního odpočinku pirátské lodi je známa, místo pokladu, které bude jistě nedaleko, zůstává zahaleno tajemstvím. Nachází se snad v některé z jeskyní při pobřeží?
