Hlášení o neidentifikovatelných létajících objektech neboli UFO se denně objevují po celém světě. Jsou však státy, kde se to děje nejčastěji. Není výjimkou, že se jedná o lokality, kde byly nalezeny tajemné historické artefakty. Může tu být souvislost? Vrací se mimozemšťané rádi tam, kde už to znají z naší dávné historie?
Vysoká pohoří, nízká vlhkost vzduchu a jasně modrá obloha činí z jihoamerického státu Chile ideální zemi pro pozorování podezřelých nebeských objektů.
Dokonce zde vzniká oficiální Výbor pro studium anomálních leteckých jevů, který funguje pod dohledem chilského vojenského letectva.
Úžasný výhled nabízí dvojice severně položených observatoří – Paranal a ALMA. Obě se pyšní jedním z nejmodernějších astronomických vybavení na světě a veřejnosti se po předchozí domluvě otevírají pouze o víkendech.
Paranal se navíc nachází v poušti Atacama, kde leží i slavná planina Nazca posetá záhadnými obřími kresbami. Jde o vzkaz od mimozemšťanů či výtvor původních obyvatel? V Chile probíhají také UFO túry po Andách ve společnosti průvodců s teleskopy.
Opravdovou senzací je ale městečko San Clemente, pyšnící se titulem „hlavní světové město UFO“. Jejich výskyt v okolí hlásí svědci v průměru jednou týdně! Blízko najdete i oblast zvanou El Enladrillado. V ní leží 200 obřích, perfektně placatých bloků.
Opět nevíme, kdo je sem umístil ani proč. Bylo to umění prapředků, či dílo přírody? Nebo jde o přistávací plochu pro návštěvníky odjinud?
Austrálie: Mimozemšťané u tajné základny?
Austrálie je známá výskytem těch nejjedovatějších hadů a pavouků světa, člověk se musí mít na pozoru před tím, kam šlape. Ale je potřeba dívat se i nahoru, na oblohu. I odtud totiž zřejmě může přicházet hrozba – jiná, než zvířecí…
Městečko Wycliffe Well leží obklopené pustinou nedaleko přísně střežené vojenské základny Pine Gap, přezdívané „Australská Oblast 51“. Také Wycliffe Well má přízvisko, říká se mu „hlavní australské město UFO“.
Během desítek let se zde odehrávají mnohá pozorování, často jsou dávána do souvislosti právě s utajovanou činností v Pine Gap. Wycliffe Well samotné dnes připomíná spíše opuštěný lunapark.
Na ulicích vidíte oprýskané sochy mimozemšťanů, restaurace jsou pokreslené opadávajícími motivy vesmíru a létajících talířů. Přesto se sem sjíždí nadšenci z celého světa a doufají, že se právě jim podaří něco nevysvětlitelného spatřit.
Austrálie je také dějištěm možná vůbec prvního masového pozorování UFO. Roku 1966 jeho výskyt hlásí v Melbourne 200 studentů a 2 profesoři z místní Westaalské střední školy!
Klesá dolů natolik, že se letmo dotýká země, a pak odlétá rychle pryč následováno třemi menšími objekty. Po UFO v trávníku zůstává i stopa.