Letohrádek Hvězda je jedna z nejtajemnějších staveb u nás. Stojí v Praze-Liboci a jeho pověsti přidává i skutečnost, že byl společnosti dlouho nepřístupný. Staří Pražané tak letohrádku začali přezdívat „Zakletý zámek“. Co dalšího přispělo k jeho nadpřirozené auře?
Pražané si vyprávěli také o masakru, jenž se zde odehrál po bitvě na Bílé hoře, 8. listopadu 1620. „Až osm mužů vysoko ležely kol zdí letohrádku mrtvoly padlých vojínů nakupeny;
tělesní strážníci byli v komnatách a na schodišti letohrádku do posledního muže porubáni tak, že stěny a malby místností vysoko krví byly potřísněny,“ popisuje barvitě zdejší horor ve své knize Ze staré Prahy český historik a spisovatel Josef Svátek (1835–1897). Jaký energetický otisk mohlo takové krveprolití na místě zanechat?
Náboženská symbolika čísel
Letohrádek původně vznikal se šlechetnými úmysly.
O jeho stavbu se zasadil Ferdinand II. Tyrolský (1529–1595), královský místodržící, syn krále Ferdinanda I. Habsburského (1503–1564) Ten se zajímal o umění i architekturu a rozhled si dále zvyšoval studiem duchovních nauk, kde se seznámil s principy symetrie a číselné symboliky.
Snad proto si k položení základního kamene vybral rok 1555, kdy probíhalo 311. lustrum (pětileté období, na jehož konci se ve starověkém Římě konaly očistné oběti vepřů, ovcí a býků, 311 x 5 = 1555) od narození Ježíše Krista. Číslo 311 má ještě další význam.
V tomto roce totiž vydal umírající římský císař Galerius (250–311) toleranční edikt, kterým končí veškeré pronásledování křesťanů. Proč to dříve tak nemilosrdný vladař udělal?
Mimo jiné prý i z důvodu, že si na smrtelné posteli přál, aby se za něj křesťané modlili k jejich Bohu.
Magická energie
Budova má půdorys šesticípé hvězdy, kterou tvoří dva rovnostranné trojúhelníky. Ty symbolizují dvě protikladné síly spojené do vzájemné harmonie.
Každá ze čtyř úrovní stavby je zasvěcena jednomu živlu, ohni, vzduchu, vodě a zemi a počet místností v poschodích odpovídá roku založení (od shora dolů to je 1, 5, 5 a 5 místností). Na stěnách je možné vidět různé esoterické motivy.
Návštěvníci přitom často zmiňují, že v samotném středu letohrádku je patrné silné proudění energií. Dokonce se tu prý dávají do pohybu kyvadla a virgule. Dozvíme se, odkud tyto energie pramení?