27. září 1849: Básník a spisovatel Edgar Allan Poe odjíždí z Richmondu do New Yorku, kam ale nikdy nedorazí. Místo toho je v deliriu nalezen v Baltimoru, kde i záhadně umírá.
Domů     Náboženství a okultismus
Nejasná smrt Christophera Case: Zabila ho kletba čarodějnice, které odmítl sex?
Eva Soukupová
od Eva Soukupová 20.4.2022
2.5tis
Muž věřil, že byl očarován, foto Pixabay
273
SDÍLENÍ
2.5tis
ZOBRAZENÍ

Úspěšný manažer si život užívat plnými doušky. Pak ale odjel na služební cestu a vrátil se jako vyměněný. Byl přesvědčen, že se stal obětí kletby a brzy zemře. Jeho slova se naplní. Jeho tělo najdou schoulené ve vaně obklopené magickými symboly.

Příčina smrti: infarkt.

Muž věřil, že byl očarován, foto Pixabay Chase se v posledních dnech života začal obklopovat magickými symboly, foto Pixabay Zemřel obklopen krucifixy a talismany, foto Pixabay Mohla mu infarkt způsobit kletba odmítnuté čarodějnice? Foto Pixabay

Ještě v dubnu roku 1991 vede 35letý Američan Christopher Case život, který by mu leckdo mohl závidět. Pracuje jako úspěšný manažer umělců v hudební společnosti se sídlem v Seattlu, vydělává slušné peníze, těší se pevnému zdraví.

Nekouří, nepije a drog se v životě nedotkl. Podobně dobře se mu daří i v soukromém životě. Nemá žádné nepřátele a mezi svými vrstevníky je poměrně oblíben. Jeho přátelé jsou proto stejnou měrou překvapeni a znepokojeni, když od Case obdrží sérii podivných zpráv a telefonátů, které se ani trochu nepodobají tomu, jak jej dosud znali.

Vyděšený muž v nich s panikou v hlase tvrdí, že po něm někdo jde, byla na něj seslána kletba a nadpřirozenými silami a kouzly na něj útočí jakási čarodějnice. Připletl se mladý manažer do cesty skutečné čarodějnici?

DO TÝDNE ZEMŘU!

„Jdou po mně! Hrozně moc se bojím, velmi se bojím. Mohl bych z toho umřít,“ opakuje Chase do telefonu poté, co vytočí číslo své kamarádky ze Severní Karolíny. „Říkal, že se bojí a že na něj celou noc útočila čarodějnice a řezala ho.

Říkal, že se probudil s drobně pořezanými konečky prstů,“ vzpomíná Sammye Souder. Podobně zní i telefonáty jeho dalším přátelům. Case se v nich zdá poněkud paranoidní a několikrát opakuje, že mu zbývá jen týden života.

Přitom nikdy dříve neprojevil jakýkoliv zájem o paranormální jevy, byl duševně zdravý a vždy oplýval dobrou náladou. Co se s nim najednou stalo? Projevila se u něj náhle duševní nemoc, o které neměl nikdo ani tušení? Nebo snad, možná dokonce nevědomky, okusil nějakou drogu?

Chase se v posledních dnech života začal obklopovat magickými symboly, foto Pixabay

POLICIE NA SCÉNU

Když se ve čtvrtek 18. dubna 1991 nedostaví do práce, jeho přátelé, stále ještě znepokojeni telefonáty, které od Chasea před několika dny přijali, raději kontaktují policii v Seattlu. Na jeho adresu se vydá hlídka, která však jen zabouchá na dveře.

Dveře jsou zamčené, na bouchání nikdo neodpovídá a tak policisté odcházejí. Chase o sobě nedává vědět ani následující den, takže se policisté na místo vracejí. Tentokrát jsou však dveře odemčené. Policisté vstupují dovnitř a v koupelně nacházejí tělo Christophera Chasea bez známek života.

Jde ovšem o naprosto bizarní výjev, který si dodnes nikdo nedokáže vysvětlit. Tělo se nachází v prázdné vaně, je kompletně oblečené a jeho pozice vkleče působí dojmem, jako by snad zničehonic vlezl do vany, začal se modlit a při této činnosti náhle zemřel. Co se tu v posledních okamžicích jeho života odehrávalo?

BIZARNÍ MÍSTO ČINU

Pokud by místo policistů do Chaseova bytu vstoupili jeho přátelé, zřejmě by nevěřili vlastním očím. Muž, který se nikdy nezajímal o nadpřirozeno a pokud už by se k věci měl nějak vyjádřit, byl by jeho postoj skeptický, zemřel obklopen magickými symboly.

U jeho těla je deset vyhořelých svíček a několik krucifixů. A vůbec po celém bytě jsou různě roztroušeny krucifixy, amulety a tajemné talismany. Podél stěn a prahů je v liniích pečlivě vysypaná sůl a před vchodem do bytu je solí vytvořen jakýsi zvláštní geometrický útvar, zřejmě sloužící na ochranu před temnými silami.

Zdá se však, že v tomto případě nesplnil svůj účel. V bytě je také nalezeno množství knih o černé magii, čarodějnictví a okultismu. Našel si snad v posledních týdnech života nové koníčky, nebo knihy studoval ve snaze uniknout domnělému nebezpečí?

Zemřel obklopen krucifixy a talismany, foto Pixabay

POMSTA ODMÍTNUTÉ ČARODĚJNICE

V bytě mrtvého muže je nalezeno několik ručně psaných dopisů, v nichž Chase vypráví příběh, který jeho záhadnému úmrtí předchází. V dopisech stojí, že se muž před nedávnem vydal na služební cestu do San Franciska v Kalifornii, kde narazil na ženu, která se označuje za odbornici na staroegyptskou hudbu.

Protože je sám Chase je fanouškem starověké hudby, ponoří se s neznámou ženou do delší konverzace. Žena se pak pokusí Chasea svést, což muž zdvořile odmítne, údajně proto, že jej dotyčná poněkud znervózňuje a nemá z ní dobrý pocit.

Jenže ona zřejmě odmítnutí jen tak nestráví. V zuřivosti prý vykřikuje, že je čarodějnice a sesílá na muže kletbu. Chase zprvu na čarodějnictví ani kletby nevěří, jenže události, které se následně odehrávají, jej donutí změnit názor.

Ve svém bytě údajně pozoruje temné stíny a přízračné postavy a na svém těle ráno po probuzení často nachází modřiny či škrábance, které si sám nemohl způsobit. Mohl si to celá sám vsugerovat, nebo jej odmítnutá žena skutečně proklela?

Mohla mu infarkt způsobit kletba odmítnuté čarodějnice? Foto Pixabay

UMÍRÁ NA  INFARKT

Dopisy dále vysvětlují, že stupňující se paranormální jevy vedly k tomu, že se už ve svém domově necítil bezpečně, proto trávil většinu času v hotelích či u přátel. Pomoc se snažil najít nejen v knihách, ale také u profesionálů, kteří by si dokázali poradit s černou magií.

Ovšem marně. Poslední okamžiky života zřejmě tráví bojem s neviditelnými silami a bojuje do posledního dechu. Provedená pitva ovšem vylučuje cizí účast na jeho smrti. Christopher Chase podle patologů zemřel na infarkt.

Jenže muž byl ve výborné fyzické kondici, vedl skutečně zdravý životní styl a ani v rodině neexistuje žádné kardiovaskulární onemocnění. Je možné, že slova zhrzené ženy rozrušila natolik, že u muže došlo ke stupňujícímu se stresu a panice, která vyvrcholila infarktem? Jak ale vysvětlit další strašidelné jevy, které Chase v dopisech popisuje?

Foto: Pixabay
Lokalita:
reklama
Související články
od Mirek Brát 24.9.2022 1.2tis
Debata o proutkaření by jistě byla v mnohém barvitější, než politická show v předvečer významných voleb. Naším cílem však není hodnotit tuto metodu, ale podívat se, jak na takové proutkaření pohlížela katolická či protestanská církev. Není to pěkný pohled, navíc to v něm docela i páchne sírou! Proutkaření vzniklo již v dávné historii, kdy se s ním zacházelo […]
od Adriana Vojtíšková 22.9.2022 3.3tis
Pověstí o legendárních ptácích existuje celá řada. Některé jsou si podobné, přičemž nejčastěji připomínají pověst o Fénixovi. Jací mýtičtí opeřenci jsou známí v jiných kulturách?   BAR JUCHNE: Tvor, který zastíní sluneční zář První zmínku o tomto ptákovi nalezneme v židovském Talmudu. Jeho vejce mělo vypadnout z hnízda, zbořit na 300 cedrů a zaplavit 60 […]
od Mirek Brát 20.9.2022 2.8tis
Zánik templářského řádu je detailně popsán včetně procesu, při kterém byl zabaven řádový majetek. Říká se však, že velmistr Jacques de Molay ještě před svou tragickou smrtí určil čtyři vyvolené, kteří měli zajistit kontinuitu fungování řádu v jiných zemích. Obzvláště silně rezonuje legenda o útěku tisíců řádových rytířů do Skotska. Pro útěk templářů do Skotska existovaly […]
od Luděk Příhoda 18.9.2022 2.5tis
Píše se 24. červen 1981 a v tehdejším jugoslávském městečku Medžugorje dochází k projevům tajemných sil. Centrem dění se stává vrcholek Podbrdo, kde se zjeví nadpozemská bytost, jež se představuje jako Panna Maria.   Kostelní hodiny právě odbíjejí čtvrtou hodinu odpolední a čtrnáctiletý sirotek, mladinká Ivanka Ivankovićová, jíž před měsícem zemřela maminka, se vrací z procházky. Společnost jí […]
od Mirek Brát 17.9.2022 3.5tis
Když byla ve struktuře zdi starobylého normanského kostela v britské vesnici Tockenham objevena zazděná tajemná socha, nejprve se uvažovalo o tom, že jde o skulpturu svatého Kryštofa. Nakonec se však odborníci přiklonili k názoru, že jde o vypodobnění římského ochranného ducha známého pod označením genius loci. Ochranný duch genius loci byl ve starověkém Římě velmi […]