2. prosince 1919: Z budovy v Torontu náhle mizí divadelní magnát Ambrose J. Small. Marně se ho snaží najít i slavný senzibil.
Domů     Obamova knihovna obsahuje přes 26 tisíc UFO dokumentů
Obamova knihovna obsahuje přes 26 tisíc UFO dokumentů
od 13.6.2022
2.5tis
Badatel chtěl vědět, jaké dokumenty týkající se UFO Bílý dům získal za Obamovy administrativy, foto Pixabay
271
SDÍLENÍ
2.5tis
ZOBRAZENÍ

Přední badatel v oblasti vládních tajemství tvrdí, že objevil zlatý důl dokumentů o možných setkáních s mimozemšťany.

Prezidentská knihovna Baracka Obamy podle nejnovějších zjištění badatele obsahuje tisíce dokumentů a elektronických souborů souvisejících s fenoménem UFO.

Badatel chtěl vědět, jaké dokumenty týkající se UFO Bílý dům získal za Obamovy administrativy, foto Pixabay Dokumentů, které odpovídají Greenwaldovým požadavkům, jsou tisíce, foto Pixabay Přístup k informacím je stále zatížen nekonečnou byrokracií, foto Pixabay

Americký badatel John Greenewald Jr. (1981) je známý především díky své práci na zpřístupňování odtajněných vládních spisů, které zveřejňuje prostřednictvím svých webových stránek The Black Vault. Před nedávnem Greenewald Jr.

reklama

využije zákona o svobodném přístupu k informacím k tomu, aby požádal Prezidentskou knihovnu Baracka Obamy (*1961) o poskytnutí jakýchkoli spisů nebo dokumentů, jež by se mohly týkat fenoménu UFO a souvisejících jevů.

Když 10. března letošního roku obdrží odpověď, je tím, co v ní stojí, naprosto ohromen.

Záznamy obsahují neuvěřitelných 3 440 stran a 26 271 elektronických souborů o UFO, neidentifikovaných vzdušných jevech, Programu identifikace pokročilých leteckých a kosmických hrozeb a o Programu aplikace pokročilých leteckých a kosmických zbraňových systémů.

Jaké konkrétní informace mohou dokumenty obsahovat? Skrývá se v nich odpověď na otázky kolem původu záhadných létajících objektů, po níž ufologové desítky let prahnou?

Dokumentů, které odpovídají Greenwaldovým požadavkům, jsou tisíce, foto Pixabay
Dokumentů, které odpovídají Greenwaldovým požadavkům, jsou tisíce, foto Pixabay

PREZIDENTSKÁ SBÍRKA

Soubory údajně obsahují nejrůznější svědectví dokumenty, fotografie a videa. O jaké případy jde a jaké povahy dané dokumenty jsou, zůstává nejasné.

reklama

Podle spekulací některých médií by se knihovně mohly nacházet hlavně procedurální dokumenty nebo by dokumenty mohly obsahovat již známé informace. Zvědavost ufologů však přesto neutuchá.

V posledních letech bylo totiž zveřejněno množství dříve utajovaných svědectví, z nichž mnohá se týkají nedávných střetů UFO s americkou armádou.

Velký rozruch vzbudila například trojice videí zveřejněných Pentagonem v roce 2021. Nahrávky zachycují neznámé objekty zachycené americkým letectvem během tří různých incidentů, z nichž dva se odehrávají právě v době, kdy v prezidentském křesle sedí Barack Obama.

Není tak zcela vyloučeno, že se kdesi mezi tisícovkami dokumentů z dob Obamovy administrativy mohou skrývat ještě další případy, které ještě nepronikly na veřejnost. Podaří se Greenewaldovi odhalit něco nového?

Přístup k informacím je stále zatížen nekonečnou byrokracií, foto Pixabay
Přístup k informacím je stále zatížen nekonečnou byrokracií, foto Pixabay

CHCE TO ČAS

Badatel se bohužel s informacemi o UFO z Obamovy knihovny v nejbližší době nesetká.

V odpovědi na jeho dotaz instituce sice prozradí kolik dokumentů a elektronických souborů se v knihovně nachází, žádné mu však neposkytne a nebude moci do nich nahlédnout osobně. Greenewald Jr.

reklama

může o každý z dokumentů zažádat zvlášť s odvoláním na zákon o svobodném přístupu k informacím, jenže podle jeho výpočtu by vyřízení žádosti o zpřístupnění všech těchto souborů trvalo dlouhých 16 let.

„Vzalo mi to vítr z plachet nadšení,“ přiznává na Twitteru badatel a vyzývá zákonodárce, aby pomohli záležitost urychlit. Zda bude možné, aby Národní archiv mezitím zpřístupnil menší výběr těchto spisů, se teprve uvidí.

Mohou se za nekonečnou byrokracií ukrývat nějaký skutečně významné dokumenty? Podobné překážky obvykle vyvolávají řadu spekulací.

Foto: Pixabay
Lokalita:
reklama
Související články
od 2.12.2022 777
Rodiče Jarmily K. z Brna bydlí na Vysočině. Jejich dcera se provdá za mladíka z Brna a nastěhuje se k němu. Zprvu za rodiči jezdí o každém volném víkendu, s narozením druhého potomka ale frekvence návštěv pomalu klesá. Na začátku nového milénia se vídají přibližně šestkrát za rok a jednou týdně si zavolají. Tatínkova holčička „S mamkou jsme si obvykle vola
od 1.12.2022 1.2tis
V závěru devatenáctého století začaly oblast západní Afriky děsit záhadné útoky. Těla obětí byla navíc zbavena části vnitřní orgánů. Letmé ohledání těl naznačovalo, že se tito nešťastníci stali cílem brutálního útoku velké kočkovité šelmy – leoparda. Pravda však byla mnohem temnější!   Koloniální úřady se snažily poskytnout nějaké logické v
od 30.11.2022 2.4tis
Moře čas od času vyplaví opravdové podivnosti, které se nedaří úplně jednoduše identifikovat. Tentokrát bylo na jedné brazilské pláži nalezeno cosi připomínající velkou kostlivou ruku. "Myslíme si, že to není člověk kvůli velikosti a množství kostí," říká Leticia Gomes Santiago, která strašidelnou část kostry objevila při procházce společně s přítelem. Ač by mohl někdo tipovat, že jde jen o něj
od 29.11.2022 2.5tis
Je to scéna, při které zalapá po dechu i tak zkušená vyšetřovatelka paranormálních jevů, jako je Lorraine Warren. Z temnoty hlubokých lesů v Tennessee na ní hledí pár nelidských očí. Tak Bigfoot je tedy skutečný… Napjatě čeká, co bude dál. Do toho případu se americkým manželům Edu (1926–2006) a Lorraine (1927–2019) Warrenovým původně moc nechtělo.
od 28.11.2022 2.9tis
Bizarní příběh zaznamenaný v Anglii roku 1912 popisuje neobyčejný případ spontánního a zcela jistě nechtěného přesunu v čase. Ve vlaku do Londýna se náhle objevil a poté zase zmizel záhadný cestující – muž z minulosti.     K velkému štěstí hlavního aktéra trvá jeho nedobrovolné cestování v čase jen krátce, přesto je svým zážitkem těžce poz