V roce 1930 je v důlní šachtě u města Chihuahua na severu Mexika odkryta podivná protáhlá lebka. Americký badatel, který ji následně prozkoumá, dospěje k závěru, že jde o ostatky křížence pozemské ženy s mimozemským mužem.
Trend protáhlých lebek je často zaznamenáván zejména ve Střední a Jižní Americe. Jedním z nejznámějších exemplářů je lebka takzvaného hvězdného dítěte, jak nález pojmenoval americký badatel Lloyd Pye (1946–2013).
Pye si lebku přiváží z El Pasa v roce 1999, ale sám tvrdí, že byla nalezena kolem roku 1930 v důlní šachtě u města Chihuahua na severu Mexika.
Badatel je přesvědčen, že jde o hybridního potomka, jehož matka pochází ze Země a otec je mimozemské rasy, k tomuto názoru mimo jiné dospívá také proto, že dítě s protáhlou lebkou, jehož stáří v době smrti je odhadováno na 4,5 roku, leželo vedle normální lidské kostry bez žádných zjevných deformací.
NEBYLI PŘÍBUZNÍ
Jeho poněkud romantickou představu, že jde o kostry matky a dítěte, ovšem vylučuje rozbor DNA, podle kterého mezi kostrami neexistuje příbuzenský vztah. Původem dítěte si ale vědci jistí nejsou. „Ve dvou laboratořích jsem provedl genetickou analýzu kostí.
Řetězec DNA u této bytosti se v mnoha různých ohledech liší od lidského. Lebka by obsahovala asi 2 litry mozku, což je o půl litru více než u dnešních lidí,“ tvrdí Pye. Znamená to ale, že jde o skutečného potomka mimozemšťanů?