Skip to content

Podle tarotu proroka Antoine de Gébelina začne konec světa do roku 2020

Jeho jméno mnoho lidí nezná. Přesto dal světu řadu pozoruhodně přesných proroctví, z nichž některá se již naplnila. Ta další ovšem líčí temný osud Evropy, který se má naplnit v následujících měsících!

Katastrofa podle Gébelina přijde do roku 2020 směrem z Ruska!

Když se Antoinu Courtovi (1696–1760), významnému náboženskému vůdci hugenotů, pronásledované skupiny francouzských protestantů, narodí syn, začne být brzy zřejmé, že se hoch vydá po stopách svého otce, s nímž sdílí nejen víru, ale i stejné jméno.

Později sice přijme jméno své babičky a začne si říkat Antoine Court de Gébelin (1719–1784), ale zůstane zapáleným protestantem a později se též stane pastorem. Už tehdy je de Gébelin pro svou vzdělanost a věrné služby mezi ostatními velice respektován.

Přesto se dlouhodobě věnuje něčemu, za co by ještě nedávno skončil na hranici spolu s dalšími oběťmi čarodějnických procesů. Navzdory své silné víře se de Gébelin rád sklání nad tarotovými kartami a vynáší svá proroctví o světových událostech, k nimž má teprve dojít.

Jakou budoucnost pro planetu tento tajemný pastor ve svých kartách spatřil?

Antoine de Gébelin
VĚDA I OKULTISMUS

Gébelin je vůbec mužem zvláštních rozporů. Přestože se hlásí ke křesťanství, je blízko k ezoterismu a pro budoucí generace pokládá základy moderního okultismu. To ale nestojí v cestě jeho jmenování zahraničním čestným členem americké akademie umění a věd v roce 1781.

Napsal totiž mnoho odborných spisů týkajících se dějin, jazyka, ekonomiky či náboženství. Na skonku svého života se stává členem tajemné zednářské společnosti. Navzdory důrazu, který sám klade na vědu a poznání, podporuje takzvaný živočišný magnetismus, metodu, při níž má být k léčbě nemocí využívá údajný magnetismus vyzařovaný živými tvory.

V roce 1784 tento jev francouzská Akademie věd tvrzení o funkčnosti této metody definitivně vyvrátila. Paradoxně ve stejném roce Gébelin umírá v lázni po podání magnetické léčby, zřejmě na následky elektricky indukovaného srdečního záchvatu.

Zanechal po sobě ovšem množství proroctví, která se záhy začínají plnit. Jak k nim přišel?

PŘIŠEL TAROT Z EGYPTA?

V současnosti je jméno Antoina Courta de Gébelina téměř neznámé. Poznat ho mohou jen příznivci modernímu ezoterického tarotu, jemuž se stal otcem. Symbolismus a původ tarotových karet je dodnes nejasný, ale v průběhu staletí se vynořuje celá řada hypotéz.

De Gébelin je prý již od první chvíle, co tarot spatřil, přesvědčen, že jde o dílo starých Egypťanů. Tehdy se procházel ulicemi Paříže, když jeho pozornost zaujaly ženy, které si s kartami hrály. „Zajímala ho hermetická mystéria starého Egypta a ihned získal pocit, že se dívá na pozůstatky ze ztracené Knihy Thothovy,“ vysvětluje současná australská spisovatelka Helen Farley. V kapitole Tarot zmiňovaného spisu Gébelin bez předložení jakýchkoliv historických důkazů či znalosti významu egyptských hieroglyfů, předkládá teorii v níž egyptští kněží do symboliky tarotu vtiskli starou Knihu Thothovu.

Karty pak se z Egypta dostaly do Evropy do Říma, kde byly tajně známy papežům, kteří je snad i využívali. Může právě tato verze příběhu být pravdivá?

Známe tarot díky Gébelinovi?
VŠECHNA MOUDROST SVĚTA

Ve svém spise Primitivní svět, jeho výzkum a srovnání se světem moderním, na němž pracoval celých deset let ucelený jej zveřejnil jen rok před svou smrtí, pastor nahlíží do vzdálené minulosti a vyslovuje přesvědčení, že staré civilizace byly v jiných ohledech mnohem vyspělejší a osvícenější.

Zřejmě z tohoto přesvědčení pramení jeho vlastní teorie o vzniku tarotu. Ve spise mimo jiné srovnává autorovu současnost s tím, jak se podle něj bude vyvíjet budoucnosti. A právě zde pastor líčí celou řadu vizí budoucnosti, které ho později vynesou mezi nejpřesnější proroky světa.

Proroctví Gébelin vynáší právě pomocí tarotu. Ten vnímá jako jakousi tajemnou nadčasovou úschovnu veškerých informací, nebo snad okna, kterým lze nahlédnout do studnice veškeré moudrosti svět a událostí minulých i budoucích.

Při studiu tarotu pak ve svém Primitivním světě vynáší některá překvapivě přesná a mrazivě detailní proroctví. Jedno z nich se týká i naší nejbližší budoucnosti. Naplní se i tato věštba?

Helen Farley.
PŘEDPOVĚDI PRO SVĚT

Některá proroctví se týkají bezprostřední budoucnosti Gébelinova světa. A záhy se ukáže, že předpovědi byly správné. Svého současného krále Ludvíka XVI. (1754–1793) například varuje před občanskou válkou, při níž ulicemi poteče krev.

Král bude svržen a bude popraven vlastním národem. Na jeho místo pak bude dosazen mladý důstojník původem z Korsiky. Tento muž podle Gébelina později ovládne téměř celou Evropu, ale nakonec bude poražen a čeká ho potupný konec.

Velká francouzská revoluce začíná pět let po smrti Gébelina. A o další čtyři roky později je Ludvík XVI. po neúspěšném pokusu o útěk odsouzen jako vlastizrádce a popraven. Na trůnu ho vystřídá korsický rodák Napoleon Bonaparte (1769–1821), který se svým vojsky napřed slaví úspěchy napříč Evropou a nakonec dožívá ve vyhnanství.

S překvapivou přesností jsou předpovězeny i jiné válečné konflikty. Gébelin například tvrdí, že první světová válka nastane 15 let po přelomu 19. a 20. století a další přijde ve 40. letech 20. století.

Nemýlil se. Jakou předpověď má pro 21. století?

ZKÁZA PŘIJDE Z RUSKA

Po konci 2. světové války má nastat dlouhé období míru. Nejpozději do roku 2020 ovšem klid zničí katastrofa globálních rozměrů, která se na Evropu přiřítí z Ruska a zdecimuje většinu zdejšího obyvatelstva.

Primitivní svět nastiňuje vývoj po pádu carského Ruska, po němž na řekách začnou vyrůstal obří přehrady. V blízkostí jedné z nich má být postavena budova, v níž se bude vyrábět „obrovská síla, která se ukrývá uvnitř hmoty“. Taková slova nápadně připomínají zjednodušené popis jaderné elektrárny. Do roku 2020 má dojít k protržení nejvýše postavené hráze, která způsobí kolaps dalších hrází pod ní. Voda zaplaví východoevropská města a zničena bude i výrobna tajemné energie.

Popsal pastor 18. století jadernou katastrofu?

Napoleon Bonaparte.
KDE ČÍHÁ RIZIKO?

Už v první fázi katastrofy zahyne velké množství lidí. A ti, kteří přežijí, začnou hledat úkryt na západě, což vyvrcholí obrovskými spory a vyvražďováním. Mohl by se takový scénář skutečně odehrát? Badatelé se již v minulosti pustili do spekulací, která přehrada by mohla způsobit katastrofu podobných rozměrů a dospěli k závěru, že nejpravděpodobnějším viníkem by bylo k protržením přehradních kaskád na Dněpru.

Už jen obrovská přívalová vlna by dokázala zabít miliony obyvatel v okolních městech. Následné poškození záporožské atomové elektrárny Energodar na jižním břehu obrovské Kachovské přehrady by pak mělo nedozírné následky.

Energodar je největší jadernou elektrárnu v Evropě a pátou největší na světě! Měla by se Evropa rychle připravit na krušné časy, nebo je celé proroctví jen planý poplach?

Eva Soukupová

Foto: www.philosophe-inconnu.com, r.hswstatic.com, i.vimeocdn.com, www.istorie-pe-scurt.ro, i.pinimg.com
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky historie Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

The Heart of Europe: Unikát tepající miliardami
epochalnisvet.cz

The Heart of Europe: Unikát...

Poklidně pluje na vodě a nabízí prvotřídní servis a do...
První akciová společnost: Komu vyfoukli Nizozemci prvenství v obchodu s kořením?
epochaplus.cz

První akciová společnost: Komu...

Nizozemské lodě míří na konci 16. století k indickým...
Batátová krémová polévka
nasehvezdy.cz

Batátová krémová polévka

Tahle hustá polévka vás dostane směsicí...
Největší tajemství NASA
epochaplus.cz

Největší tajemství NASA

Přistál člověk opravdu na měsíci?...
Transformace hotelu Queen Elizabeth
rezidenceonline.cz

Transformace hotelu Queen...

Královna Alžběta byla otevřena už v roce 1958, stala se...
Za toulkami po Zlaté stezce v Plzeňském kraji
epochanacestach.cz

Za toulkami po Zlaté stezce v...

Místy téměř nedotčená...
Zámek Zbiroh: Tajemné místo
epochanacestach.cz

Zámek Zbiroh: Tajemné místo

Nejstarší české...
Voňavé pozdravy z cest. Kouzelný projekt La Verandy.
iluxus.cz

Voňavé pozdravy z cest....

Zavřené hranice, to je těžká rána pro...
Mimořádné Ceny Neuron mají své vítěze
21stoleti.cz

Mimořádné Ceny Neuron mají...

Nikdo zatím neví, z jaké hlavy vzejde lék na...
Filmová „studená válka“: Rusové se pokusí zastínit Cruisův projekt vlastním vesmírným natáčením
21stoleti.cz

Filmová „studená válka“: Rusové se...

Na oběžné dráze zřejmě vypukne další...
Dinosaurus do kapsy
epochalnisvet.cz

Dinosaurus do kapsy

Zřejmě jakéhosi praotce dinosaurů včetně...
Zhatí jí snoubenec plány?
nasehvezdy.cz

Zhatí jí snoubenec plány?

Po nedávné krizi to vypadalo, že se...