Mount Everest byste pod vodou asi nehledali – pokud tak není označený vrak zaoceánské lodi Andrea Doria, někdejší chlouby Itálie, která se v roce 1956 potopila nedaleko amerického Massachusetts. Bohužel se ale zdá, že je místo prokleté.
K vraku, který leží v mezinárodních vodách, se od jeho potopení sjíždí potápěči z celého světa, kterým už v hlavě cinká tučný přivýdělek z pokladů, které si slibují najít. Jenže všechny do jednoho provází neuvěřitelná smůla – nebo snad kletba?
Plovoucí umělecká galerie
Lodi Andrea Doria, která pasažéry poprvé svezla v roce 1953, se přezdívalo „Plovoucí umělecká galerie“, protože vymazlené prostory zdobily obrazy, tapisérie i nástěnné malby.
Byla to nejrychlejší a nejluxusnější loď v celé Itálii a v poválečném období to byl symbol naděje v lepší zítřky.
Jenže Atlantik brázdí jen tři roky.
Dne 25. července 1956 Andrea Doria, která už Atlantik přeplula stokrát bez škrábance, z nevysvětlitelných důvodů narazí do jiné lodi, švédského zaoceánského plavidla Stockholm.
Naštěstí pro cestující se těžce poškozený parník udrží na hladině 11 hodin, takže 1660 lidí přežije – 46 umírá.
Mount Everest potápění
Když se na místo, kde zaoceánský parník odpočívá na dně oceánu, začali sjíždět potápěči, začaly se dít podivné věci.
Počasí se najednou zkazilo, zařízení se porouchalo, potápěči uvízli v některé kajutě a někteří, jako například zkušený potápěč Tom Pritchard v roce 2015, rovnou zmizeli.
Odhaduje se, že tu již zemřelo 18 lidí.
Potápěč Steve Bielenda zase soudí, že v tom není nic nadpřirozeného.
Jde prostě o nesmírně náročný ponor do velké hloubky, kde se v temnotě na dně může stát ledacos a kde se ani nejmenší chybička neodpouští – ne nadarmo se lodi přezdívá Mount Everest potápění k vrakům