3. prosince 1967: Američan Herbert Schirmer spatří v Nebrasce podivný oválný objekt s červenými světly, jak se vznese a odletí.
Domů     Poznejte, jak probíhá čtení osudů v knihovnách palmových listů!
Poznejte, jak probíhá čtení osudů v knihovnách palmových listů!
od 6.1.2022
3.3tis
Zápis v knihovně palmových listů. FOTO: neznámý autor / Creative Commons / volné dílo
303
SDÍLENÍ
3.3tis
ZOBRAZENÍ

Knihovny palmových listů vyrůstají ve starověké Indii a jsou natolik vzácné, že je dnes nacházíme na seznamu památek světového dědictví UNESCO. Údajně je v nich zapsán osud každého člověka, který tam zavítá.

Jak celý proces čtení probíhá? ENIGMA zná odpověď!

Zápis v knihovně palmových listů. FOTO: neznámý autor / Creative Commons / volné dílo Ukázka zápisu na palmových listech. FOTO: Savithri / Creative Commons / CC BY-SA 4.0 Palmové listy ze 16. století. FOTO: Manoj Choudhury / Creative Commons / CC BY-SA 3.0

Abyste našli list, který tam na vás možná už tisíce let čeká, je potřeba odevzdat několik otisků palce. Ty mají „nadí“, jak se vykladači písma z listů jmenují, rozdělené do 108 kategorií. Podle toho najdou i tu vaši a přinesou několik svazků palmových listů.

reklama

Takové usušené listy jsou mimochodem velice odolné, mají být schopné vydržet stovky let (poté se osudy musí přepsat na nové). Každý list je z obou stran posetý drobounkým, 1 mm velkým písmem.

Umět ho přečíst je umění, proto se mu každý nadí učí už od útlého věku. Navíc zápasí s významy, protože starotamilština nezná slova jako např. automobil.

Když tedy nadí najde skupinu listů přiřazenou vašemu palci, postupně je všechny pročítá a klade vám při tom otázky. Jakmile na jednu odpovíte ne, okamžitě bere jiný list.

Charakter otázek je velice konkrétní, týkají se jména vašich rodičů, vašeho povolání, počtu dětí a dalších srovnávacích údajů. Teprve ve chvíli, kdy na vše odpovíte „ano“ a žádná další otázka už nepřijde, si uvědomíte, že to je ono, to je ta chvíle.

Před vámi leží sepsaný celý váš život, tak jak ho měli před tisíci lety spatřit mahariští mudrci.

Ukázka zápisu na palmových listech. FOTO: Savithri / Creative Commons / CC BY-SA 4.0
Ukázka zápisu na palmových listech. FOTO: Savithri / Creative Commons / CC BY-SA 4.0

Úžasná svědectví

Knihovny palmových listů přitahují řadu skeptiků tvrdících, že jde jen o jeden velký podvod. Jenže existuje mnoho výpovědí očitých svědků, podle kterých šlo o výjimečný zážitek.

reklama

Ani oni předtím nemohli uvěřit, že si někde uprostřed Indie čtou o svém životě, že tam jsou ve starotamilštině zaznamenané věci, které nemůže nikdo jiný vědět.

Velice poutavě o své zkušenosti píše bloger Petr Bajnar, který si nechal vyložit osud se skupinou dalších zvídavců. „Když byly všem účastníkům čtení vyhledány jejich listy, všichni tam měli uvedeny naprosto správně osobní údaje. Následovalo vlastní čtení. Přiznám se, že jsem byl pořádně nervózní.“

Palmové listy ze 16. století. FOTO: Manoj Choudhury / Creative Commons / CC BY-SA 3.0
Palmové listy ze 16. století. FOTO: Manoj Choudhury / Creative Commons / CC BY-SA 3.0

Nalezl porozumění

„Z představy, že se za chvilku dozvím, kdy s velkou pravděpodobností zemřou mí rodiče, potká-li mně v životě nějaká pohroma, či kdy zemřu i já, ve mně vyvolávaly strach a úzkost.

reklama

Musím však říci, že i když tam tyto věci byly naznačeny, tak byly podány způsobem, který člověk unese,“ říká Bajnar na svém blogu. Při samotném výkladu pak prý měl pocit, jako kdyby mu někdo viděl až do duše.

Nalezl tam porozumění a také doporučení směrem k budoucnosti, na co si dát pozor, čeho se vyvarovat. Přičemž některá z doporučení mohl okamžitě aplikovat. To, co mu nadí říkal, už zkrátka v jeho životě probíhalo.

Mohlo by jít o tak velkou náhodu, že to všechno nadí jen správně odhadl? Stihl si díky možnostem internetu veškeré informace vyhledat? Nebo je za tím skutečně něco víc?

Foto:
Lokalita:
reklama
Související články
od 1.12.2022 1.1tis
Pentagram je notoricky známý symbol, v minulosti měl ale několik jiných významů než s jakými si ho spojujeme dnes. Máme si na něj dávat pozor nebo nás může chránit?   Pravěký člověk kreslí na stěnu jeskyně mamuta. Na té představě není nic zvláštního. Někoho by ale mohlo překvapit, kdyby stejný zarostlý předchůdce dnešních lidí ohořelým klackem nam
od 1.12.2022 2.4tis
I antické Řecko má své tajné společnosti, zasvěcení a kulty. Nejznámější z nich jsou eleusinská mystéria, která zahrnovala vyčerpávající celonoční rituály spojené s pitím omamných nápojů. Najdeme ale i kulty mnohem temnější, které vyžadovaly od účastníků o poznání větší oběti – například vlastnoruční kastraci! Když se řekne náboženství starého Řeck
od 29.11.2022 2.9tis
Stále další archeologické nálezy na našem území dosvědčují plány starověkého Říma vytvořit severně od Dunaje novou římskou provincii. Pronikání římských legií do oblasti Moravy začalo již za vlády císaře Tiberia a vrcholilo v časech panování císaře Marca Aurelia. Záhadou zůstává, zda se na naše území tehdy dostaly i tajné rituály související s uctíváním exotického boha Mithry? [gallery ids="112
od 29.11.2022 3.0tis
 Ačkoliv by ji na vlastní oči měl spatřit každý věřící, za dveře svatyně se téměř nikdo nedostane. Posvátnou stavbu s nejistou minulostí obklopuje řada tajemství. Není známo, kdo ji vybudoval či k jakému účelu a mnoho otázek obestírá také záhadný černý kámen zasazený ve zdi svatyně. Když se muslim modlí, otáčí se vždy čelem k Mekce, posvátnému městu islá
od 25.11.2022 3.1tis
O tom, že sexuální energie a libido má nad lidmi velkou moc, není třeba pochybovat. Bylo by proto podivné, kdyby se toho temné bytosti nepokusily využít. Zejména proto, že náboženské předsudky podporované řadou církví v lidech dlouhodobě vyvolávaly strach ze sexuality. Vštěpování negativních pocitů ze sexu a potěšení je spolehlivou cestou, jak otevřít dveře bytostem, které nás pohltí. Počáteční