reklama
3. července 1969: V 27 letech umírá za nevyjasněných okolností Brian Jones, zakládající člen kapely Rolling Stones.
Domů     Náboženství a okultismus
Poznejte, jak probíhá čtení osudů v knihovnách palmových listů!
Dalibor Vrána
od Dalibor Vrána 6.1.2022
3.3tis
Zápis v knihovně palmových listů. FOTO: neznámý autor / Creative Commons / volné dílo
303
SDÍLENÍ
3.3tis
ZOBRAZENÍ

Knihovny palmových listů vyrůstají ve starověké Indii a jsou natolik vzácné, že je dnes nacházíme na seznamu památek světového dědictví UNESCO. Údajně je v nich zapsán osud každého člověka, který tam zavítá.

Jak celý proces čtení probíhá? ENIGMA zná odpověď!

Zápis v knihovně palmových listů. FOTO: neznámý autor / Creative Commons / volné dílo Ukázka zápisu na palmových listech. FOTO: Savithri / Creative Commons / CC BY-SA 4.0 Palmové listy ze 16. století. FOTO: Manoj Choudhury / Creative Commons / CC BY-SA 3.0

Abyste našli list, který tam na vás možná už tisíce let čeká, je potřeba odevzdat několik otisků palce. Ty mají „nadí“, jak se vykladači písma z listů jmenují, rozdělené do 108 kategorií. Podle toho najdou i tu vaši a přinesou několik svazků palmových listů.

Takové usušené listy jsou mimochodem velice odolné, mají být schopné vydržet stovky let (poté se osudy musí přepsat na nové). Každý list je z obou stran posetý drobounkým, 1 mm velkým písmem. Umět ho přečíst je umění, proto se mu každý nadí učí už od útlého věku.

Navíc zápasí s významy, protože starotamilština nezná slova jako např. automobil. Když tedy nadí najde skupinu listů přiřazenou vašemu palci, postupně je všechny pročítá a klade vám při tom otázky. Jakmile na jednu odpovíte ne, okamžitě bere jiný list.

Charakter otázek je velice konkrétní, týkají se jména vašich rodičů, vašeho povolání, počtu dětí a dalších srovnávacích údajů. Teprve ve chvíli, kdy na vše odpovíte „ano“ a žádná další otázka už nepřijde, si uvědomíte, že to je ono, to je ta chvíle.

Před vámi leží sepsaný celý váš život, tak jak ho měli před tisíci lety spatřit mahariští mudrci.

Ukázka zápisu na palmových listech. FOTO: Savithri / Creative Commons / CC BY-SA 4.0

Úžasná svědectví

Knihovny palmových listů přitahují řadu skeptiků tvrdících, že jde jen o jeden velký podvod. Jenže existuje mnoho výpovědí očitých svědků, podle kterých šlo o výjimečný zážitek. Ani oni předtím nemohli uvěřit, že si někde uprostřed Indie čtou o svém životě, že tam jsou ve starotamilštině zaznamenané věci, které nemůže nikdo jiný vědět.

Velice poutavě o své zkušenosti píše bloger Petr Bajnar, který si nechal vyložit osud se skupinou dalších zvídavců. „Když byly všem účastníkům čtení vyhledány jejich listy, všichni tam měli uvedeny naprosto správně osobní údaje.

Následovalo vlastní čtení. Přiznám se, že jsem byl pořádně nervózní.“

Palmové listy ze 16. století. FOTO: Manoj Choudhury / Creative Commons / CC BY-SA 3.0

Nalezl porozumění

„Z představy, že se za chvilku dozvím, kdy s velkou pravděpodobností zemřou mí rodiče, potká-li mně v životě nějaká pohroma, či kdy zemřu i já, ve mně vyvolávaly strach a úzkost. Musím však říci, že i když tam tyto věci byly naznačeny, tak byly podány způsobem, který člověk unese,“ říká Bajnar na svém blogu.

Při samotném výkladu pak prý měl pocit, jako kdyby mu někdo viděl až do duše. Nalezl tam porozumění a také doporučení směrem k budoucnosti, na co si dát pozor, čeho se vyvarovat. Přičemž některá z doporučení mohl okamžitě aplikovat.

To, co mu nadí říkal, už zkrátka v jeho životě probíhalo. Mohlo by jít o tak velkou náhodu, že to všechno nadí jen správně odhadl? Stihl si díky možnostem internetu veškeré informace vyhledat? Nebo je za tím skutečně něco víc?

Foto:
Lokalita:
reklama
Související články
od Filip Appl 1.7.2022 1.5tis
Mitad del Mundo. Takový je španělský název pro střed světa a zároveň místo nacházející se asi 26 kilometrů severně od centra hlavního ekvádorského města Quita. A právě sem míří zástupy turistů, aby se prošli po čáře, která má označovat rovník. Jen pár z nich ale tuší, že skutečný střed světa leží o pár set metrů jinde. […]
od Adriana Vojtíšková 29.6.2022 2.7tis
Legendární Zlatý chrám byl postaven v indickém státě Paňdžáb u jezírka, kde podle legend rozjímal Buddha. Toto průzračné jezero dnes známe pod názvem Amritsar.   Jde prý o jezero nesmrtelnosti, protože v překladu jeho indický název značí nádobu nektaru nesmrtelnosti. A skutečně místí voda má podle mnohých svědectví léčivé účinky! Srdcem komplexu je chrám Hari […]
od Dalibor Vrána 29.6.2022 3.0tis
Všechno to začíná roku 2006 v třípokojovém domku na předměstí australského Sydney. George a Lina Tannousovi tu vedou poklidný život spolu se svým sedmnáctiletým synem Mikem. V září ale rodinu zasáhne strašlivá zpráva – Mikea srazilo auto a zemřel. Pak se začnou dít nevysvětlitelné věci… Rodiče jsou zdrceni ztrátou jediného dítěte a při svém zoufalství […]
od Adriana Vojtíšková 28.6.2022 2.5tis
Na hřbitově v irském městě Belfast bylo v létě roku 2012 rušněji než obvykle. Na pařezu, který se zde nachází, se totiž objevil obrázek nápadně připomínající tvář Ježíše Krista.     Je přitom záhadou, jak se na dřevo dostal. Pařez se nachází v těsné blízkosti hrobu Rebeccy Steven, která zde byla ve svých šestnácti letech […]
od Mirek Brát 22.6.2022 2.5tis
Za představitele nejstaršího univerzálního náboženství je považován Buddha, vlastním jménem Siddhártha Gautama. Na jeho počest bylo vztyčeno množství soch. V jedné takové soše představuje Buddha i originálního povodňového proroka. Co proroctví spojené s touto Buddhovou sochou říká? V okolí hory Emejšan v Čínské lidové republice se nachází oblast, kterou najdete i na mapě Světového kulturního dědictví UNESCO. Ve výčtu […]