18. ledna 1986: Končí podivuhodný případ Kena Webstera, který si měl dopisovat s mužem ze 16. století.
Domů     Náboženství a okultismus
Poznejte, jak probíhá čtení osudů v knihovnách palmových listů!
Dalibor Vrána
od Dalibor Vrána 6.1.2022
3.3tis
Zápis v knihovně palmových listů. FOTO: neznámý autor / Creative Commons / volné dílo
303
SDÍLENÍ
3.3tis
ZOBRAZENÍ

Knihovny palmových listů vyrůstají ve starověké Indii a jsou natolik vzácné, že je dnes nacházíme na seznamu památek světového dědictví UNESCO. Údajně je v nich zapsán osud každého člověka, který tam zavítá.

Jak celý proces čtení probíhá? ENIGMA zná odpověď!

Zápis v knihovně palmových listů. FOTO: neznámý autor / Creative Commons / volné dílo Ukázka zápisu na palmových listech. FOTO: Savithri / Creative Commons / CC BY-SA 4.0 Palmové listy ze 16. století. FOTO: Manoj Choudhury / Creative Commons / CC BY-SA 3.0

Abyste našli list, který tam na vás možná už tisíce let čeká, je potřeba odevzdat několik otisků palce. Ty mají „nadí“, jak se vykladači písma z listů jmenují, rozdělené do 108 kategorií. Podle toho najdou i tu vaši a přinesou několik svazků palmových listů.

Takové usušené listy jsou mimochodem velice odolné, mají být schopné vydržet stovky let (poté se osudy musí přepsat na nové). Každý list je z obou stran posetý drobounkým, 1 mm velkým písmem. Umět ho přečíst je umění, proto se mu každý nadí učí už od útlého věku.

Navíc zápasí s významy, protože starotamilština nezná slova jako např. automobil. Když tedy nadí najde skupinu listů přiřazenou vašemu palci, postupně je všechny pročítá a klade vám při tom otázky. Jakmile na jednu odpovíte ne, okamžitě bere jiný list.

Charakter otázek je velice konkrétní, týkají se jména vašich rodičů, vašeho povolání, počtu dětí a dalších srovnávacích údajů. Teprve ve chvíli, kdy na vše odpovíte „ano“ a žádná další otázka už nepřijde, si uvědomíte, že to je ono, to je ta chvíle.

Před vámi leží sepsaný celý váš život, tak jak ho měli před tisíci lety spatřit mahariští mudrci.

Ukázka zápisu na palmových listech. FOTO: Savithri / Creative Commons / CC BY-SA 4.0

Úžasná svědectví

Knihovny palmových listů přitahují řadu skeptiků tvrdících, že jde jen o jeden velký podvod. Jenže existuje mnoho výpovědí očitých svědků, podle kterých šlo o výjimečný zážitek. Ani oni předtím nemohli uvěřit, že si někde uprostřed Indie čtou o svém životě, že tam jsou ve starotamilštině zaznamenané věci, které nemůže nikdo jiný vědět.

Velice poutavě o své zkušenosti píše bloger Petr Bajnar, který si nechal vyložit osud se skupinou dalších zvídavců. „Když byly všem účastníkům čtení vyhledány jejich listy, všichni tam měli uvedeny naprosto správně osobní údaje.

Následovalo vlastní čtení. Přiznám se, že jsem byl pořádně nervózní.“

Palmové listy ze 16. století. FOTO: Manoj Choudhury / Creative Commons / CC BY-SA 3.0

Nalezl porozumění

„Z představy, že se za chvilku dozvím, kdy s velkou pravděpodobností zemřou mí rodiče, potká-li mně v životě nějaká pohroma, či kdy zemřu i já, ve mně vyvolávaly strach a úzkost. Musím však říci, že i když tam tyto věci byly naznačeny, tak byly podány způsobem, který člověk unese,“ říká Bajnar na svém blogu.

Při samotném výkladu pak prý měl pocit, jako kdyby mu někdo viděl až do duše. Nalezl tam porozumění a také doporučení směrem k budoucnosti, na co si dát pozor, čeho se vyvarovat. Přičemž některá z doporučení mohl okamžitě aplikovat.

To, co mu nadí říkal, už zkrátka v jeho životě probíhalo. Mohlo by jít o tak velkou náhodu, že to všechno nadí jen správně odhadl? Stihl si díky možnostem internetu veškeré informace vyhledat? Nebo je za tím skutečně něco víc?

Foto:
Lokalita:
reklama
Související články
od Mirek Brát 14.1.2022 3.0tis
Hrad v japonské Ósace je jednou z nejznámějších stavebních památek Země vycházejícího slunce. Navíc se zde nacházejí i megalitické kameny. Největší z nich váží přes sto tun! Kdo a proč si dal takovou práci s transportem a umístěním těchto obřích kamenných bloků? Hradní pevnost v Ósace byla vybudována v místě bývalého opevněného buddhistického chrámu z patnáctého století. Archeologové […]
od Lucie Kubešová 13.1.2022 3.0tis
Ostrov nad Ohří v Karlovarském kraji se nachází na úpatí Krušných hor. Jako osada byl založen již ve 13. století a v době svého rozmachu v době baroka se dočkal honosného zámku s krásnou zahradou, tehdy dokonce považovanou za další z divů světa. K dalším zajímavostem dnešního města patří také tzv. Posvátný okrsek. Součástí tohoto […]
od Eva Soukupová 11.1.2022 2.8tis
Slavný ohýbač lžiček Uri Geller na sebe rád poutá pozornost médií, k čemuž využívá nejen iluzionistických kousků, ale i kontroverzních prohlášení. V tom nejčerstvějším tvrdí, že zná polohu nejslavnější náboženské relikvie všech dob.     Podle Bible Bůh na hoře Sinaj předal prorokovi Mojžíšovi známé Desatero přikázání a také návod na výrobu truhly, do níž […]
od Dalibor Vrána 10.1.2022 1.6tis
Výjimečná budova, kterou má každý tuzemský zájemce o záhady na dosah ruky, to je kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené Hoře u Žďáru nad Sázavou. Jaká tajemná magie se skrývá v jeho zdech? A proč tu číslo pět hraje tak velkou roli? Dílo českého architekta s italskými kořeny Jana Blažeje Santiniho-Aichela (1677–1723) vznikalo v letech […]
od Dalibor Vrána 10.1.2022 2.7tis
Některé záhadné snímky zcela unikají snahám o vysvětlení, a ani největší skeptici si s nimi neví rady. Patří mezi ně fotka z března 2019, kdy bylo v italském Agropoli údajně zachyceno zjevení Ježíše Krista v oblacích! Šlo jen o hru světla a stínů? Nebo to bylo boží znamení?  Alfredo Lo Brutto je regionální umělec a […]