17. srpna 2001: V anglickém hrabství Hampshire se v obilném lánu objeví dvojice piktogramů, která má být odpovědí na zprávu vyslanou do vesmíru roku 1974.
Domů     Paranormální jevy
Prokletí obrazu Plačícího chlapce
Lucie Kubešová
od Lucie Kubešová 19.8.2019
6.7tis
664
SDÍLENÍ
6.7tis
ZOBRAZENÍ

Obraz „Plačící chlapec“ namaloval po druhé světové válce v Benátkách malíř Govanni Bragolin. Jde o obraz ze série Bragolinových uplakaných dětí, které postihlo nějaké neštěstí.

Předlohou portrétu plačícího chlapce byl sirotek, který prý údajně jen pouhou silou vůle dokázal zapalovat různé předměty. Traduje se, že kvůli tomu vyhořel i sirotčinec, ve kterém byl umístěný. Ale také prý brzy po dokončení portrétu chlapec zemřel.

VZESTUP A PÁD POPULATITY

Dojemný obrázek plačícího chlapce se stal po válce především ve Velké Británii velice populární. Vytisklo a prodalo se na půl milionů reprodukcí. A tak se jeho obličej ocitl v celé řadě domácností.

Plačící chlapec

Tak tomu bylo do doby, než vznikla novodobá pověra rozdmýchaná tiskem. To noviny The Sun otiskly reportáž s názvem Žhavé prokletí plačícího chlapce. Byl popsán příběh May a Rona Hallových, kterým od přehřáté pánve začalo hořet přízemí jejich domu.

Vybavení přízemí bylo požárem zničeno, až na jednu záhadnou věc, která byla předmětem článku. Na stěně byly zcela zničeny všechny obrazy až na jeden.

PLAČÍCÍ CHLAPEC

Reprodukce „Plačícího chlapce“ mezi nimi zůstala zcela nedotčena. Netrvalo dlouho a začaly se objevovat další požáry v domácnostech, kde měly onu reprodukci. To by nebylo až tak nic podivného, neboť obrázek vlastnilo kolem půl milionu domácností, ale nepochopitelné bylo to, že také při těchto požárech zůstával obrázek neporušen.

Tisku toto potvrdil i yorkshirský hasič jménem Peter Hall, který byl nejméně u patnácti podobných zásahů. Tento poznatek si potom ověřoval i u kolegů hasičů i z jiných anglických měst – se stejným výsledkem.

Výsledek obrázku pro crying girl and bragolin
Obrázek plačícího děvčete

Tato skutečnost vyvolala nakonec davovou hysterii. Když se v roce 1985 při tradiční noci pálení ohňů rozhořely hranice, Britové hromadně naházeli do ohňů většinu reprodukcí Plačícího chlapce, aby se vyhnuli možným problémům.

Při této akci zřejmě shořel i originál obrazu, neboť od té doby jeho prokletí ustalo. Záhada však zůstala.

PROKLETÝ PORTRÉT

Hoch prý například magické síly souvisejícími s ohněm. A také prý zavinil smrt svých rodičů. V obraze byl údajně zakletý jeho mstivý duch, který působil nejen přes originál, ale i jeho kopie.

Ale paranormální schopnosti byly připisovány i samotnému malíři, který přes obrázek nevinné tváře hocha dokázal vložit do portrétu svoji vlastní negativní energii. Autor obrazu zemřel v roce 1981, takže se od něho již nic nedozvíme.

Obrázek chlapce byl namalován v několika variantách, stejně jako některé další portréty. Známým je např. obrázek Plačícího děvčete, o kterém se říká, že pokud oba tyto portréty byly umístěny v interiéru vedle sebe, negativní energie byla eliminována.

Foto: scarely, veryimportantlot
Lokalita:
reklama
Související články
od Dalibor Vrána 17.8.2022 571
Cassadaga se pyšní titulem nejdéle fungující aktivní náboženské komunity na jihovýchodě USA. Roku 1875 ji založil původně newyorský spiritualista George Colby. Colby byl samozvaným médiem putujícím od města k městu, kde pořádal své seance, při nichž tvrdil, že se dostává do kontaktu s mrtvými… K usazení na Floridě ho přimělo zjevení ducha Indiána jménem Seneca. […]
od Dalibor Vrána 17.8.2022 1.2tis
Státní hřbitov v Tallahassee na Floridě je otevřen roku 1829. O 60 let později zde pochovávají nejslavnější místní „nájemnici“, údajnou čarodějnici Elizabeth Budd-Graham (1866–1889)! Její hrob je nejhonosnější na celém hřbitově, navzdory tomu, že má konkurenci ve vojenských hrdinech i guvernérech. Náhrobek tvoří vysoký obelisk zdobený ornamenty, celý je obehnán zídkou, na níž se nachází […]
od Eva Soukupová 16.8.2022 2.3tis
Poblíž ruského města Perm se rozprostírá oblast, v níž dochází k podivným anomáliím všeho druhu. Časté jsou například záhadné světelné jevy či nevysvětlitelné zvuky vycházející zdánlivě odnikud. Badatelé se domnívají, že zde působí nějaký neznámý druh energie. Lidé, kteří přicházejí do oblasti kolem ruského města Perm, často prožívají nepochopitelné stavy úzkosti, strach, nevolnosti, bolesti hlav […]
od Dalibor Vrána 15.8.2022 2.1tis
V Americe nesmírně populární herní série Madden je pro fanoušky NFL, ligy amerického fotbalu, obdobou i u nás známých titulů NHL či FIFA. Zarážející je, že z 22 hvězd na přebalu Maddenu jich rovných 17 následně stihnou problémy! Začíná to hned tím prvním. Tváří hry pro rok 1999 se stává Garrison Hearst (*1971). Po skvělé […]
od Dalibor Vrána 14.8.2022 2.7tis
Jak je možné, že jsou některé příběhy či postavy magnetem na tragédie? Podezřelá neštěstí a nevysvětlitelné jevy nejčastěji provází horory, ale proč něco takového zažívá i Superman? Proč kolem nejkladnějšího a nejčestnějšího hrdiny všech dob pravidelně přibývá bolestných událostí? Ta otázka musela přijít. Když je oznámeno, že novým filmovým Supermanem se ve snímku Muž z […]