Nestává se často, aby se ukázalo, že nějaká stvůra, kterou se straší neposlušné malé děti, je skutečným žijicím člověkem. Ve Spojených státech v oblasti Pittsburghu se ale něco takového stalo.
Raymond Robinson, který málem zemřel už jako chlapec, se kvůli svému znetvoření stal doslova legendou.
Prožil však relativně dlouhý a dobrý život a i se svým znetvořením byl oblíbeným člověkem.
MÁLEM HO ZABIL PROUD
Raymond Robinson se narodil v roce 1910. Když mu bylo osm let, dostal nápad, že vyšplhá na sloup na mostě, aby se dostal k ptačímu hnízdu. Nevěděl, že jen o rok dříve tam podobným způsobem zemřel jiný chlapec.
Most totiž nesl elektrické vedení s vysokým napětím. Robinson ale zásah proudem přežil, zůstal však zle znetvořený – přišel o obě oči, nos a pravou ruku.
Naučil se však i se svým znetvořením žít. Bydlel s rodinou, a přestože byl slepý, vyráběl peněženky, pásky a rohožky, které prodával. Kvůli svému znetvoření se však bál ukazovat se během dne, aby nevyvolával zbytečnou paniku.
Začal se tedy procházet během noci, kdy u silnic za městem skoro nikdo nebyl. Používal při tom rovný klacek stejným způsobem jako slepeckou hůl.
STAL SE LEGENDOU
Řidiči, kteří ho náhodou u silnice potkali, často nevěřili vlastním očím, protože Robinson v noci připomínal nějakého démona. Někteří si s ním však dokonce popovídali a vyfotili ho výměnou za pivo nebo cigarety.
Ačkoliv Robinsona nepozorní řidiči několikrát srazili, svých vycházek se nevzdal až do pozdního věku. Zemřel v roce 1985.
Z Robinsonova příběhu se v okolí Pittsburghu stala legenda. Lidé o něm říkali, že po úrazu odešel od rodiny a schovával se v opuštěném domě. Přezdívali mu „Zelený muž“, protože kůže mu měla následkem zásahu proudem zezelenat.
Když se pak lidé dozvěděli, že příběh, který se v oblasti tradoval celé roky, není smyšlený, a že Robinson skutečně žil, často nevěřili vlastním uším. O jeho životním osudu chtěli filmaři natočit celovečerní snímek už v roce 2008, ale z projektu nakonec sešlo.
Pro některé je Robinson pořád jen legendou, jiní, kteří se s ním setkali, ovšem vědí své.