29. listopadu 1981: Za podivných okolností umírá americká herečka Natalie Wood. Shodil ji z jachty její manžel?
Domů     Náboženství a okultismus
Séthův chrám: Tajemná odnož Církve Satanovy
Adriana Vojtíšková
od Adriana Vojtíšková 3.3.2022
3.1tis
Odštěpený směr si ve znaku nechá také pentagram. Foto: Pixabay
308
SDÍLENÍ
3.1tis
ZOBRAZENÍ

V roce 1975 vzniká nový satanistický kult nazvaný Séthův chrám. Zakládá ho bývalý plukovník armády Spojených států Michael Aquino a několik členů Církve Satanovy.

Odštěpený směr  si  ve znaku nechá také pentagram. Foto: Pixabay Aquino založil svůj řád na zámku Wewelsburg v Německu.  Foto: Tbachner / CC BY 3.0 Manželé Aquinovi v roce 1999 Foto: Svartulfr1 / Creative commons - volné dílo

Protiklad křesťanských církví – tak bychom mohli nazvat církev, která nese název „Satanova“. Využívá stejných prvků, jako známe z tradičních „svatých institucí“: má vlastní bibli, své devatero (coby analogii klasického desatera), hierarchii a příslušné hodnosti, a také náležité ceremonie.

Jenže její pravidla se od těch křesťanských naprosto liší! Tak například první zákon devatera zní: „Satan znamená ukájení choutek, nikoliv odříkání!“ A nebo další: „Satan znamená všechny takzvané hříchy, jelikož vedou k fyzickému, mentálnímu nebo emočnímu uspokojení!“ Za „biblí“, stejně jako za satanistickým náboženstvím, stojí Američan Anton Szandor LaVey.

Mohlo by se zdát, že tento muž je ztělesněním zla. Ovšem to, že založil Církev Satanovu, ještě neznamená, že od něj pochází satanismus jako směr coby takový. Tento kult má totiž mnoho následovníků už napříč historií, existuje řada jeho verzí, klubů i sekt.

LaVeyův satanismus je specifický v tom, že prosazuje požitkářský způsob života, individualismus a vlastní prospěch. Jeho následovníci tvrdí, že Satana jako symbol zla vlastně vůbec neuctívají.

Aquino založil svůj řád na zámku Wewelsburg v Německu. Foto: Tbachner / CC BY 3.0

OSVÍCENÝ INDIVIDUALISMUS

Séthův  chrám se prý odděluje z toho důvodu, že zcela nesouhlasí s její filozofií a mají i jisté problémy s jejím chodem. Náplní činnosti stoupenců Séthova chrámu je sebepoznání a zdokonalování vlastní osobnosti.

Ve středu učení stojí egyptský bůh smrti Séth, který podle Aquina obdaroval člověka inteligencí. Pomocí různých rituálů a speciální četby by se členové kultu údajně měli přiblížit k Bohu a proniknout do tajů metafyziky (jakési podstaty bytí).

Manželé Aquinovi v roce 1999 Foto: Svartulfr1 / Creative commons – volné dílo

Organizace má své následovníky po celém světě. Séthův chrám prosazuje tzv. osvícený individualismus, ale podle dostupných informací zřejmě tak dokonalý nebude. Řada jeho členů totiž odchází a nikdo zde prý nevydrží delší dobu.

Okultní společnosti se totiž musí platit poplatek za členství. Důvody k odchodu stoupenců jsou však i další, blíže ovšem nejsou specifikovány. Bojí se snad odpadlíci promluvit? Co je Séthův chrám ve skutečnosti zač?

Foto: Creative commons a Pixabay
Lokalita:
reklama
Související články
od Eva Soukupová 29.11.2022 1
 Ačkoliv by ji na vlastní oči měl spatřit každý věřící, za dveře svatyně se téměř nikdo nedostane. Posvátnou stavbu s nejistou minulostí obklopuje řada tajemství. Není známo, kdo ji vybudoval či k jakému účelu a mnoho otázek obestírá také záhadný černý kámen zasazený ve zdi svatyně. Když se muslim modlí, otáčí se vždy čelem k […]
od Jiří Nechanický 25.11.2022 3.0tis
O tom, že sexuální energie a libido má nad lidmi velkou moc, není třeba pochybovat. Bylo by proto podivné, kdyby se toho temné bytosti nepokusily využít. Zejména proto, že náboženské předsudky podporované řadou církví v lidech dlouhodobě vyvolávaly strach ze sexuality. Vštěpování negativních pocitů ze sexu a potěšení je spolehlivou cestou, jak otevřít dveře bytostem, které nás pohltí. Počáteční […]
od Jiří Nechanický 25.11.2022 3.3tis
Základním a nejoblíbenějším pramenem pro předpovědi konce světa je Zjevení Janovo, součást biblického Nového zákona. Naleznete v něm popis Apokalypsy – tedy konce světa na zemi a návratu Ježíše Krista – se všemi podrobnostmi, jako jsou řeky krve, šelmy vládnoucí světu nebo draci sršící oheň. Protože v celém textu není jediné konkrétní datum a ani jej nenaznačuje, […]
od Jiří Nechanický 24.11.2022 3.0tis
Způsobů ke komunikaci se zemřelými je více. Nejprve se rozhodněte, zda po duchovi chcete přesné odpovědi, či jen odpovědi typu: ano, ne, nevím. Sežeňte si několik lidí, se kterými budete seanci provádět, doporučený počet účastníků je tři až pět. Nepodceňujte volbu prostředí. Mělo by jít o tichou zatemněnou místnost. Duch by totiž mohl okny odejít. Stejně […]
od Jiří Nechanický 24.11.2022 3.3tis
Exorcismus je vděčné téma pro filmové zpracování. Jenže realita má do filmů daleko. Již na začátku 20. století se nejprve na jevištích a posléze i na filmových plátnech objevuje hra Dybuk od S. Anského (1863–1920), které drsně líčí židovský exorcismus nad dívkou posednutou zlým duchem. Na filmovém plátně pak přichází v roce 1973 Vymítač ďábla natočený Williamem Friedkinem (*1935), který dostává […]