22. ledna 1788: Narodil se anglický spisovatel George Gordon Byron, podivín, jenž se možná stal předobrazem hraběte Draculy.
Domů     Náboženství a okultismus
Summercourtský trojúhelník: Co ovládá tamní auta?
Eva Soukupová
od Eva Soukupová 1.2.2018
4.1tis
477
SDÍLENÍ
4.1tis
ZOBRAZENÍ

Obyvatelé britské obce Summercourt zažívají v roce 2014 sérii nevysvětlitelných jevů. Zdá se, jako by jejich automobily v určitém úseku ovládala neznámá síla. Vozy se například samovolně odemykají a zamykají.

Na první pohled úsměvné události ale mohou skončit neštěstím. Kdo nebo co si s vozy pohrává?

Malá britská obec Summercourt v Cornwallu má asi tři stovky obyvatel a většina z nich nyní své bydliště označuje za britský „bermudský trojúhelník“. Sice tu nedochází k záhadným zmizením, ale i tak mají o vzrušení postaráno.

V několika ulicích totiž opakovaně dochází k projevům dosud neznámých sil. Cosi tu prý posedlo několik desítek automobilů a pohrává si s jejich zámky. Lidé tak zůstávají lapeni uvnitř svých aut nebo se do nich naopak nemohou dostat.

A jakékoliv zásahy či výměna zabezpečovacího zařízení jsou marné. Zámky si stále dělají, co chtějí.

Summercourtští obyvatelé se obávají, že by jednou mohlo být takové uvězněné v autě fatální. Co podivné chování vozů způsobuje dosud není známo. Co může být příčinou tohoto zvláštního jevu? Skutečně automobily ovládá nějaká temná síla, jak někteří místní věří, nebo jde o vzácnou technologickou závadu?

Auta v ospalém Summercourtu se snad zbláznily.

JSOU AUTA POSEDLÁ?

Když se o jev začala zajímat média, potýkali se místní s podivným chován aut už přes šest měsíců. Týká se jen několika ulic a na jiných místech se i postižená vozidla začnou chovat opět normálně. Anomálie se projevuje zejména v okolí místní školy.

„Jela jsem do školy a zámky se zamykaly, odemykaly, zamykaly a zase odemykaly, jako by byly posedlé,“ líčí místní obyvatelka Wendy Malham.

Ke zvláštnímu chování aut však nedochází vždy. Jsou dny, kdy se vše zdá v pořádku. „Někteří řidiči nebyli schopni nastartovat své auto. Museli jít pěšky domů a pak se vrátit ke škole s někým, kdo by se na auto podíval,“ vzpomíná školní sekretářka Lin Howard.

Problém se sice na nějakou dobu vyřešil, ale pak vše začíná nanovo. A nepomáhá ani opakovaná kompletní výměna zámků či zamykání auta v garáži. Poté, co uvnitř auta zůstalo uvězněno malé dítě a vystrašeným rodičům trvalo nějakou dobu, než jej mohli dostat z vozu ven, začínají místní debatovat o potenciálním nebezpečí.

Chtějí proto předejít neštěstí a problém vyřešit. Ale jak? Napřed musí znát jeho příčinu.

Summercourt

ZASÁHNE EXORCISTA NEBO TECHNIK?

Šetření stále probíhají, ale doposud záhada zůstává nevyřešenou. Stojí za vším nějaké temné síly? Je zvláštní, že k anomálii dochází v okolí místní školy. Podivné chování aut totiž připomíná projevy poltergeista.

A k těm nejčastěji dochází v okolí dospívajících dětí, které prochází určitým stresem. Mohl by snad běžný školní stres vyvolat vlnu takových událostí?

Podle experta Mika Parrise může být na vině radiové rušení. Potíže v „summercourstkém trojúhelníku“ prý může způsobovat „cokoliv, co je bezdrátové, například zabezpečovací systémy, teploměry, meteostanice nebo vysílačky“.

Pokud by ale rušení pocházelo z nějakého bezdrátového zařízení, proč jsou jím postiženy jen některé automobily? K anomáliím navíc dochází nepravidelně. Obyvatelům obce tak nezbývá nic jiného, než poruchy pečlivě zaznamenávat a čekat, zda se objeví řešení.

Foto: http://cdn.skim.gs, http://i.dailymail.co.uk, Wikimedia Commons
reklama
Související články
od Eva Soukupová 21.1.2022 1.2tis
Dlouho byla zatvrzelou skeptičkou se silným odporem k jakýmkoliv nadpřirozeným jevům. Po setkání s jistým médiem se ale její život obrátí naruby. Začne se plně věnovat magii, věštění a parapsychologii. Nejdříve jako kartářka a pak jako médium, které řeší zločiny.     V minulosti by byla americká parapsycholožka Noreen Renier (*1937) jistojistě považována za čarodějnici […]
od Pavel Polcar 21.1.2022 1.8tis
Lidé jsou toho přesvědčení, že když evoluce nabízí odpovědi na změny života, měla by také vysvětlovat i jeho vznik. I přes všemožná zjištění, jakými jsou nejrůznější adaptace v průběhu času, však evoluce dosud není schopna objasnit skutečný původ života. S evoluční teorií je možné nahlédnout o mnoho let zpět až k tzv. LUCA (Last Universal Common […]
od Adriana Vojtíšková 20.1.2022 2.1tis
Zajímá vás, kým byl mytický vlk Fenrir, jak se dělí padlí andělé, nebo zda měla Amerika skutečného superhrdinu? Čtěte dál…     OTÁZKA 1.: JAK SE ROZDĚLUJÍ PADLÍ ANDĚLÉ A DÉMONI? Toto členění démonů pochází od anglického okultisty Francise Barretta z přelomu 18./19. století. Právě on stanovil počet pekelných sborů na číslovku 9. Inspiroval se […]
od Mirek Brát 20.1.2022 2.7tis
V Podorlické pahorkatině se nachází poutní místo Rokole s pramenem údajně zázračné léčivé vody. Název Rokole pravděpodobně vychází z geografické polohy místa v roklině, tedy od slova rokle. Tamní lesní studánka je dobře známá v širokém okolí. Jaká legenda proměnila tuto lokalitu ve vyhledávané  poutní místo? Prvotní legenda spojená s oblastí Rokole má v sobě zřetelný nádech mariánského zázraku. Jde […]
od Adriana Vojtíšková 19.1.2022 3.0tis
Ve vesničce Svatý Jan pod Skalou na Berounsku můžeme najít známý pramen sv. Ivana. Vyvěrá hned vedle kostela Narození sv. Jana Křtitele a jeho voda proslula jako prostředek k mírnění bolestí celého těla. Historie pramene sahá stovky let do minulosti.     Patronem pramene je poustevník Ivan, který žil v 9. století. Již za svého […]