9. srpna 1969: V Los Angeles probíhá vražedné běsnění satanistického gangu vedeného Charlesem Mansonem, při němž umírá i těhotná herečka Sharon Tate.
Domů     Náboženství a okultismus
Summercourtský trojúhelník: Co ovládá tamní auta?
Eva Soukupová
od Eva Soukupová 1.2.2018
4.1tis
477
SDÍLENÍ
4.1tis
ZOBRAZENÍ

Obyvatelé britské obce Summercourt zažívají v roce 2014 sérii nevysvětlitelných jevů. Zdá se, jako by jejich automobily v určitém úseku ovládala neznámá síla. Vozy se například samovolně odemykají a zamykají.

Na první pohled úsměvné události ale mohou skončit neštěstím. Kdo nebo co si s vozy pohrává?

Malá britská obec Summercourt v Cornwallu má asi tři stovky obyvatel a většina z nich nyní své bydliště označuje za britský „bermudský trojúhelník“. Sice tu nedochází k záhadným zmizením, ale i tak mají o vzrušení postaráno.

V několika ulicích totiž opakovaně dochází k projevům dosud neznámých sil. Cosi tu prý posedlo několik desítek automobilů a pohrává si s jejich zámky. Lidé tak zůstávají lapeni uvnitř svých aut nebo se do nich naopak nemohou dostat.

A jakékoliv zásahy či výměna zabezpečovacího zařízení jsou marné. Zámky si stále dělají, co chtějí.

Summercourtští obyvatelé se obávají, že by jednou mohlo být takové uvězněné v autě fatální. Co podivné chování vozů způsobuje dosud není známo. Co může být příčinou tohoto zvláštního jevu? Skutečně automobily ovládá nějaká temná síla, jak někteří místní věří, nebo jde o vzácnou technologickou závadu?

Auta v ospalém Summercourtu se snad zbláznily.

JSOU AUTA POSEDLÁ?

Když se o jev začala zajímat média, potýkali se místní s podivným chován aut už přes šest měsíců. Týká se jen několika ulic a na jiných místech se i postižená vozidla začnou chovat opět normálně. Anomálie se projevuje zejména v okolí místní školy.

„Jela jsem do školy a zámky se zamykaly, odemykaly, zamykaly a zase odemykaly, jako by byly posedlé,“ líčí místní obyvatelka Wendy Malham.

Ke zvláštnímu chování aut však nedochází vždy. Jsou dny, kdy se vše zdá v pořádku. „Někteří řidiči nebyli schopni nastartovat své auto. Museli jít pěšky domů a pak se vrátit ke škole s někým, kdo by se na auto podíval,“ vzpomíná školní sekretářka Lin Howard.

Problém se sice na nějakou dobu vyřešil, ale pak vše začíná nanovo. A nepomáhá ani opakovaná kompletní výměna zámků či zamykání auta v garáži. Poté, co uvnitř auta zůstalo uvězněno malé dítě a vystrašeným rodičům trvalo nějakou dobu, než jej mohli dostat z vozu ven, začínají místní debatovat o potenciálním nebezpečí.

Chtějí proto předejít neštěstí a problém vyřešit. Ale jak? Napřed musí znát jeho příčinu.

Summercourt

ZASÁHNE EXORCISTA NEBO TECHNIK?

Šetření stále probíhají, ale doposud záhada zůstává nevyřešenou. Stojí za vším nějaké temné síly? Je zvláštní, že k anomálii dochází v okolí místní školy. Podivné chování aut totiž připomíná projevy poltergeista.

A k těm nejčastěji dochází v okolí dospívajících dětí, které prochází určitým stresem. Mohl by snad běžný školní stres vyvolat vlnu takových událostí?

Podle experta Mika Parrise může být na vině radiové rušení. Potíže v „summercourstkém trojúhelníku“ prý může způsobovat „cokoliv, co je bezdrátové, například zabezpečovací systémy, teploměry, meteostanice nebo vysílačky“.

Pokud by ale rušení pocházelo z nějakého bezdrátového zařízení, proč jsou jím postiženy jen některé automobily? K anomáliím navíc dochází nepravidelně. Obyvatelům obce tak nezbývá nic jiného, než poruchy pečlivě zaznamenávat a čekat, zda se objeví řešení.

Foto: http://cdn.skim.gs, http://i.dailymail.co.uk, Wikimedia Commons
reklama
Související články
od Michaela Holubová 8.8.2022 1.6tis
Hájem plným stromů a květin se prochází dívka. Z nenadání se ozve hlas. Promlouvá přímo k ní. Ve chvíli, kdy pohlédne do koruny stromu, pochopí. Jde o hada.     Svádí ji k ochutnání zakázaného ovoce ze stromu uprostřed zahrady. Děvče se jeho nabídkám brání. Má obavy ze smrti, která je se sladkými plody spojována. […]
od Mirek Brát 6.8.2022 2.3tis
Alchymie se v historii těšila oblibě nejen v Evropě, ale i v islámském světě. Jedním z jejich nejvýznačnějších představitelů zde byl Abu Bakr al-Razi, známý taktéž pod latinským jménem Rhazes. Říkalo se o něm, že ovládal proměnu železa a mědi ve zlato… Abu Bakr al-Razi (865-925) byl Peršan, jehož život spadá do období takzvaného islámského zlatého věku. Do dějin […]
od Eva Soukupová 5.8.2022 3.4tis
Nechvalně známá města Sodoma a Gomora vytrvale balancují na hraně mýtu a reality. Pravost biblického příběhu by mohl jednoznačně potvrdit pouze nález těchto měst. Někteří archeologové nyní věří, že Sodomu skutečně našli. Má se ukrývat za pozůstatky meteoritem zničeného města na břehu Jordánu.     O městech, jež zachvátil hřích natolik, že byla Hospodinem i […]
od Matěj Soukup 3.8.2022 3.0tis
Pokud patříte mezi fanoušky logických a matematických problémů, zajisté vám není neznámý problém takzvaných hanojských věží. Traduje se však legenda, že jedny tyto věže by mohly způsobit konec světa. Nacházejí se prý někde v jižní Asii a jsou z ryzího zlata. HLAVOLAM Z 19. STOLETÍ Princip hanojských věží, které vymyslel francouzský matematik Édouard Lucas v […]
od Adriana Vojtíšková 2.8.2022 3.0tis
Pyramidy nestavěli jen Egypťané, ale můžeme je najít po celém světě. Močikové byli jednou z kultur, která podivné stavby také budovala.     Jejich komolé pyramidy byly tvořeny nepálenými hliněnými cihlami a dnes už z nich tedy zbývají v podstatě jen homole zeminy, jejichž původní podobu není jednoduché zrekonstruovat. Velmi netypicky Močikové pyramidy využívali mimo […]