reklama
1. července 1976: Po sérii rituálů exorcismu umírá Němka Anneliese Michel, dívka údajně posedlá šesticí démonů.
Domů     Reportáže
Záhada: Proč z nebe prší žáby a kameny?
Blanka Fišarová
od Blanka Fišarová 29.11.2018
4.3tis
616
SDÍLENÍ
4.3tis
ZOBRAZENÍ

V květnu loňského roku překvapí žáky a učitele školy v kalifornském městě Oroville skutečně podivný déšť. Z oblohy místo vody padají na zem ryby. Nikdo z dětí ani dospělých si nedovede vysvětlit, odkud se ryby vzaly…

Vesničané z Yoro ve státě Honduras nachystají kolem svých obydlí kbelíky. Dělají to tak každý rok v období dešťů. Proč? V ten čas totiž z nebe nad vesnicí neprší jenom voda, ale na zem padají také spousty ryb.

Přitom nejde vůbec o ojedinělý případ. Své o tom věděl především proslulý americký badatel Charles Fort (1874–1932), který podivné deště studoval celé roky. V jeho zápiscích nechybějí popisy, jak z nebe pršely mince, kříže, hadi, staré čínské známky, žáby, hmyz, olejovité látky apod.

Přitom nelze zapomenout i na svědectví, podle nějž roku 1857 padal na floridské město Lake City cukr nebo více než o sto let později bombardovaly jiné floridské město Punta Gorda golfové míčky. Jak si to lze vysvětlit?

Charles Fort shromáždil svědectví o neuvěřitelném množství podivných dešťů.

ŽERT, NEBO NADPŘIROZENÝ JEV?

Žáci si o přestávce hrají na školních pozemcích. Najednou skupina chlapců a dívek začne vzrušeně ukazovat k obloze. „Jů, z nebe prší ryby!“ křičí. Vzápětí pozemky základní školy na Stanford Avenue v městě Oroville v Kalifornii pokryjí tisíce rybích těl.

K události došlo šestnáctého května loňského roku a dosud se ji nepodařilo uspokojivě vysvětlit. „Nejdřív jsem myslela, že se jedná o terorismus nebo žert některých žáků,“ přiznává ředitelka instituce Shannon Capshew.

Pak jí ale přišlo divné, že se ryby objevily i na střechách budov. Nikdo z personálu si navíc nevšiml ničeho podezřelého. Meteorologové v takových situacích obvykle nabízejí vysvětlení, že živočichy nasál neobvykle silný vítr, který je přenesl z jejich původního prostředí.

V tomto případě by musely ryby překonat skutečně velkou vzdálenost, protože se jednalo o kapry, kteří nežijí ani v blízké řece Feather ani v jezeře Oroville. Navíc se zdá nepravděpodobné, že by vítr odnesl jenom kapry, zatímco ostatní živočichové by zůstali na místě. Jak se tedy ryby ve škole ocitly?

Mohlo ryby nasát tornádo?

NEBEZPEČNÝ DÉŠŤ

V rodině Chiviru žijící na předměstí Chinhoy v Zimbabwe panuje zoufalství a strach. V květnu loňského roku začnou na jejich dům dopadat kameny, které se vynořují neznámo odkud. Několik rodinných příslušníků kamenný déšť zraní.

Nejčastější obětí těchto tajemných útoků se stává devatenáctiletá dcera Chivirových Shamiso. „Ujišťujeme se, že není sama, protože ve chvíli, kdy poblíž ní nikdo není, je napadena,“ tvrdí Shamisina dvaadvacetiletá sestra Concilia.

Zdá se, že nic nedokáže tajemným útokům zabránit. Když například dům Chivirových navštíví členové místní církve, aby se zde pomodlili, s hrůzou utečou, protože je začnou bombardovat kameny. Stala se snad nešťastná rodina obětí nějakých démonických sil, nebo mají vše na svědomí nějací nenávistní sousedé?

Kameny prý pršely také v Turecku.
Foto: Youtube (Curtis Roach, Evangelist Anita Fuentes), Wikimedia Commons
Lokalita:
reklama
Související články
od Eva Soukupová 24.5.2022 1.9tis
Pod nánosy hlíny a porostu nedaleko bosenské metropole se údajně nachází záhadná pyramida vybudovaná neznámou prastarou civilizací. Přestože odborníci trvají na tom, že o žádnou pyramidu ve skutečnosti nejde, její objevitel je přesvědčen, že má v ruce nezpochybnitelné důkazy o jejím umělém původu.     Bosenský obchodník a archeolog Semir Osmanagić (*1960) už léta usiluje […]
od Mirek Brát 21.5.2022 2.5tis
I v moderní současnosti se objevují zcela nečekané nálezy upomínající na časy druhé světové války. Propast času, která nás dělí od těchto událostí, staví před badatele složité rébusy. Jeden takový se nachází dvacet osm metrů pod hladinou Jaderského moře. Jde o vrak střemhlavého bombardéru Junkers Ju-87„štuka“ (z německého výrazu  das Sturzkampfflugzeug). Letoun se na dně […]
od Mirek Brát 30.3.2022 2.5tis
V zimě roku 1984 začaly ve Špindlerově Mlýně stavební aktivity, jejichž oficiálním cílem byla výstavba nového hotelového zařízení. Na svahu hory Medvědín však mělo vzniknout ještě „něco“, co bylo další roky přísně utajováno. Jednalo se o obří protiatomový kryt, který měl sloužit pro tehdejší politickou elitu.   Podzemní kryt ve Špindlerově Mlýně měl kapacitu 550 osob. […]
od Eva Soukupová 24.2.2022 2.7tis
Stolové hory se od okolního světa se oddělily před miliony let, díky čemuž se na jejich vrcholech vytváří zcela jedinečný ekosystém. V těchto nedostupných, od pravěku nedotčených krajinách se podle mnohých svědectví skrývají záhadní tvorové. Jednou hor, na jejichž vrcholu se má ukrývat bájná ztracený svět, ze Auyán Tepiu v Jižní Americe. Auyán Tepui v […]
od Adriana Vojtíšková 22.2.2022 2.5tis
Pozorování vědců ukazují, že oblasti zalité bílou barvou jsou mnohem zajímavější, než si umíme představit. Ani zdaleka nejde o světy spojené jen s ledem a sněhem. Skrývají totiž mnoho pokladů nejen na povrchu, ale také pod ním!   Arktidu, oblast kolem severního pólu, tvoří ledový příkrov a nezalesněná zmrzlá půda. Průměrná teplota v létě tu […]