Různé figurky s magickou mocí jsou známé především z vúdú – originálního náboženství původem z karibského ostrova Haiti. Ani my v Evropě ovšem nezůstáváme pozadu. Příkladem je čarování „volt“. Nenechte se mýlit názvem, s elektřinou to nemá pranic společného.
Čarování metodou volt je velmi starou metodou. Latinsky se tato činnost nazývá invultuatio. Jedná se o čarování pomocí zobrazení očarovávané osoby.
Pozor v kadeřnictví…
Ve zkratce řečeno jde o to, aby se působení na figurku-volta, přeneslo i na osobu, kterou malá skulptura představuje. Maximálně efektivní je, když má soška podobu očarovávaného.
V nouzi však stačí, když je k dispozici vhodný organický materiál patřící očarovávanému. Mohou to být vlasy, ustřižené nehty… Zcela optimální sestava je pak soška plus tato organická hmota.
Pokud se obáváte, že na vás někdo zkusí „volta“, raději požádejte v kadeřnictví a na manikúře, ať vám zabalí ustřižené nehty a vlasy s sebou.
Dobro i zlo
Fenomén volta se prolíná magií mnoha kultur celého světa „Voltovalo“ se už ve staré Indii, Egyptě, Řecku, Africe i Skotsku. Figurka volt může škodit i prospívat. Údajně dokáže pomoci získat lásku a léčit. Postup pro přičarování lásky vyžaduje špendlík.
Do figurky toho, kdo je objektem vašeho citu, zapichujeme špendlík (krejčí a švadleny použijí jehlu) do partie srdce. Nevylučuje se ani hlava (figurky, samozřejmě).
Cílem je, aby na vás osoba prezentovaná voltem myslela, a byli jste blízko jejímu srdci. Figurku volt lze však využít i k velmi negativním záměrům. Takový magický rituál pak končí spálením či pohřbením volta. Více asi netřeba dodávat. Figurky pro radost? Tyhle prý umí i zabíjet.