Balvanům z Voralberska jsou přisuzovány mimosmyslové a léčivé síly. Jedním z nich je označován jako Červený Fridolínův kámen z Rankweilu a nachází se severovýchodně od Feldkirchu.
Fridolín ze Säckingenu byl irský mnich, jenž v 6. století připlul jako misionář k evropským břehům a usadil se na horním Rýnu. Jeho ostatky lze nalézt v klášteře svatého Fridolína v německém lázeňském městě Bad Säckingen.
Spojení mnicha s kamenem pramení z legendy, zachycené jak obrazem, tak i slovem na pamětních tabulích v kostele.
Bez svědka nelze vyhrát spor
Legenda praví, že Fridolín obdržel vzácné dary od jednoho na křesťanskou víru obráceného mecenáše jménem Ursus. Ty měly primárně posloužit na stavbu kláštera. Po Ursově smrti však jeho bratr odmítl dar uznat a poslal celou záležitost roku 531 k soudu.
Fridolín nemohl předvést žádného živého svědka, který by vše dosvědčil, a tak se vypravil do lesa, kde se modlil.
Slova nebeského posla
Po delší době klečení na kameni Fridolín náhle uviděl svítící oblak a postavu, jež pravila:
„Jdi směrem ke Glarus a volej mrtvého Ursa, aby podal svědectví.“ Ještě před chvílí tvrdý kámen najednou změkl a Fridolín se do něho zabořil, takto jsou vysvětlovány hluboké otisky v kameni.
Zombie jako svědek
Fridolín odvedl zombie mrtvého Ursa před soud v Rankweilu, všem přítomným se naježily vlasy hrůzou. Urs promluvil ke svému bratru, proč připravuje jeho duši o majetek, který mu náležel.
Ursův bratr Landolf stáhl své dědické nároky a navíc odkázal vlastní majetek klášteru v Säckingenu. Ursus se tak s klidem mohl opět uložit k věčnému spánku.