Obec Žehuň, nacházející se nedaleko Kolína ve Středočeském kraji, skrývá zajímavý cíl nejen k naplánování výletu, ale i k ezoterickému bádání.
Najdeme zde kostnici, o které se mluví v souvislosti s lebkami husitských bojovníků, a to díky výzkumu profesora Václava Smrčky, jenž začal v roce 2017.
Lebky husitských bojovníků?
Profesor si v rámci výzkumu všiml typických poškození, která způsobily husitské zbraně, například okovaný cep. S velkou pravděpodobností se prý jedná o kosterní pozůstatky bojovníků z bitvy u Lipan z roku 1434.
Zvyšuje tato kostnice životní energii?
Kostnice, nacházející se v areálu hřbitova u kostela sv. Gotharda, byla postavena Františkem Kermerem v letech 1765-1766. Existuje možnost, že nahradila kostnici starší, původně vybudovanou na místě dnešní školy. Najdeme zde také kosti ze zrušeného hřbitova.
Velice zajímavá je skutečnost, že tyto lidské ostatky zde nepůsobí v žádném případě ani trochu depresivním dojmem.
Má snad pravdu psychotronik Ing. Miloslav Šafařík, který se tímto místem velmi podrobně zabýval a napsal o něm i studii, v níž například uvádí, že osobě, která kostnicí projde, se zvýší hodnota životní energie a její energetické pole se zharmonizuje?
Bývalé pohanské kultovní místo?
Dalším silným místem je pak i samotný kostel sv. Gotharda. Ten vznikl pravděpodobně na místě daleko staršího pohanského kultovního místa, neboť nedaleko Žehuně na kopci Oškobrh se nacházela keltská osada.
V roce 1748 musel být starý kostel zbourán a roku 1753 započala stavba kostela nového, jež trvala až do roku 1762. Podle památkářů obsahují jeho zdi zbytky původního románského kostela. Také i v tomto kostele se prý údajně nachází velmi pozitivní zóna.
Využívali snad dávní stavitelé znalostí přírodních energií? A mohli k tomu používat rovněž také i energii, kterou člověk vytvářel kupříkladu při vykonávání obřadů – a spojovat se tak s energiemi místa?