Britské město Wolverhampton má ve své kronice jeden tajemný otazník. Váže se k dosud nevysvětlitelné události ze zimy na přelomu let 1933-1934. Tehdy na skupinku dětí zaútočil neznámý tvor. Místem náhlého ataku byla tamní ulice Peel Street. O jaké zvíře se mohlo jednat?
Útoků bylo prý povícero. Ten poslední a nejděsivější se odehrál 18. ledna 1934. Stále neznámý tvor údajně hodlal zaútočit na pětileté dítě, když sedmnáctiletá Georgia Goodheadová prokázala záviděníhodnou rozhodnost. Na chodníku se povaloval velký kus cihly. Dívka ho pevně sevřela v ruce a udeřila!
Byla to obří krysa?
Nebezpečný tvor byl omráčen, zbytek dokonali kolemjdoucí, kteří zareagovali na volání dětí. Zdálo se být snadné určit, o jaké zvíře se jednalo. Bohužel, nepodařilo se.
Důvodem prý byl stav těla usmrceného zvířete, které bylo po dramatickém „zásahu“ četných vyděšených obyvatel neidentifikovatelné.
Pokud vás napadá, že útočící tvor mohla být například abnormálně velká krysa, nejste daleko od pravdy. Přijetí této teorie ale komplikovala velikost zvířete. Ano, tvor byl vskutku podobný obřímu hlodavci, ale…
Útok exotického nosála?
Zajímavé je, že druhý den byla ve městě nalezena další zdechlina. Tu už se však podařilo identifikovat jako jedince druhu Nasua nasua. Jednalo se o nosála, jihoamerickou šelmu příbuznou mývalům.
Měl tento nález něco společného s útokem neznámého tvora v Peel Street předešlého dne? Jak se vlastně zdechlina nosála dostala do ulic britského města?
Zatímco na první otázku odpověď neznáme, uhynulý nosál prý utekl z cirkusu, který ve městě nedávno hostoval. Mohl být za útokem v Peel Street rovněž nosál? To by bylo hodně překvapivé, protože nosálové nepatří mezi zvířata typická zvýšenou agresivitou. Mohlo se však jednat o nemocného jedince, kdoví…