V srpnu plynulo již čtyřicet sedm let od smrti legendárního zpěváka Elvise Presleyho (1935-1977). Brzy po jeho skonu se však objevily spekulace, že smrt byla pouze fingovaná. Existovaly důvody, které by ho dovedly k takovému podivnému rozhodnutí?
Oficiálním závěrem vyšetřování bylo, že Presley zemřel na následky srdečního infarktu. Skalním fanouškům však takové vysvětlení nestačilo. Elvis žije! Tato věta se brzy dostala i do světových médií, a to již na konci sedmdesátých let minulého století.
Fingovaná smrt?
Proč by měl Elvis Presley předstírat svoji smrt? Velmi často se objevuje teorie, že chtěl takto uniknout z dosahu mafie. Presley byl prý v roce 1976 najat FBI, aby pronikl do zločinecké organizace. Právě FBI mu pak měla pomoci „zmizet“ fingováním smrti.
Král rokenrolu jako člen programu na ochranu svědků? Pokud vám tato teorie nevyhovuje, je tu jiná.
Ta vidí za celou záležitostí snahu Presleyho uniknout kamsi do neznáma, dostatečně daleko od světel ramp a uměleckého byznysu. O jaké důkazy se vlastně opírala teorie, že byl Elvis Presley i po roce 1977 stále naživu?
Černá helikoptéra
Poněkud mystický nádech má argument související s místem jeho posledního odpočinku. Na náhrobku je uvedeno i druhé Presleyho jméno – Aron. Je však napsáno s chybou – Aaron. Je to důkaz, že Presley „přežil“ svoji smrt?
Dále se objevila svědectví, že v den Presleyho smrti měla nedaleko jeho domu přistát záhadná černá helikoptéra. S kým na palubě zakrátko odletěla? Koncem osmdesátých let byl Presley údajně opakovaně spatřen ve městě Kalamazoo v americkém státě Michigan.
Zajímavá je i úvaha, že se Elvis Presley coby komparzista zúčastnil v roce 1990 natáčení známého filmu Sám doma. Žije Elvis Presley? Pokud by nezemřel v roce 1977, jistě by i stále mohl. Letos by mu bylo osmdesát devět let.